Dotaz

Vše co se týka MIDI (mimo keyboardů)
Odpovědět
Karel H

Dotaz

Příspěvek od Karel H »

:roll: Jde mi o propojení několika nástrojů pro live produkci. Konkrétně se jedná o propojení Rolandu MC-909 a Yamahy RM-1X, (někdy možná i o další sekvencer), kdy Roland je jako hlavní nástroj (midi out) a chci pouze aby ostatní propojené mašinky v pořadí (midi in) hráli ve stejné rychlosti – BPM, kterou reguluji na Rolandu. To už se mi sice podařilo, ale pořád se mi nekontrolovatelně spínají sekvence na připojených nástrojích, při ovládání sekvencí na Rolandu. Jde to nějak vypnout? Chci pouze zesynchronizovat rychlosti /BPM/, nic víc. Díky za radu.

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

vypni na rolande sysex prikazy pre midi out... nepytaj sa ma ako sa to robi, pozri manual.

Návštěvník

synchro MC909 + RM1x

Příspěvek od Návštěvník »

Mám úplně stejný zádrhel.
Povedlo se ti to dát do kupy? Jak?
předem dík za odpověd

mrmnk
Příspěvky: 81
Registrován: 12 čer 2002 01:49

Příspěvek od mrmnk »

stejne tak se to da filtrovat na RMku.. je tam menu filters in/out.. tusim pod utils.. tam se to da povypinat.. vice viz manual :)

tkb

synchro MC909 - Rm1x

Příspěvek od tkb »

Tak jsem ozkoušel různý nastavení, jak na RM1x tak i na MC909ce - a zdárný výsledek pořád nikde. Projel jsem i manuál co to šlo, a jsem v koncích :roll:
Dnes jsme propojili MC909ku i s Korg Electribe MX 1 - hraje to synchronně v pohodě, ale když zapnu nějakou sekvenci na 909ce, tak se zároveň zapnou stejný noty na Korgu nebo RM1x ->takže z toho lezou nesmyslný zwooky.
Nevíte nekdo jak na to? Myslím že to určitě bude jen nastavení v 909ce.
jen mi nedoporučujte manuál, páč tam nemůžu nic takého najít...
díky za info.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: synchro MC909 - Rm1x

Příspěvek od dendy »

tkb píše:Tak jsem ozkoušel různý nastavení, jak na RM1x tak i na MC909ce - a zdárný výsledek pořád nikde. Projel jsem i manuál co to šlo, a jsem v koncích :roll:
Dnes jsme propojili MC909ku i s Korg Electribe MX 1 - hraje to synchronně v pohodě, ale když zapnu nějakou sekvenci na 909ce, tak se zároveň zapnou stejný noty na Korgu nebo RM1x ->takže z toho lezou nesmyslný zwooky.
Nevíte nekdo jak na to? Myslím že to určitě bude jen nastavení v 909ce.
jen mi nedoporučujte manuál, páč tam nemůžu nic takého najít...
díky za info.
musis tam najst nastavenie kam interny sekvencer 909 posiela noty - mal som mc307 cize principialne by to malo byt podobne - bolo to v sekcii SYSTEM / SEQUENCER myslim a tam bolo ze MIDI OUT a dalo sa nastavit internal / external / both .. cize ty potrebujes nastavi "internal" ...

tkb

synchro MC909- Rm1x

Příspěvek od tkb »

Tak už jsem na to, s pomocí ještě dalšího klučiny, přišel!
Nastavuje se to v tabulce "PATCH/SAMPLE" uplně vpravo ve sloupci Seq. Musí se nastavit INT

Odpovědět