EMX, ESX, RM1X a B3X

Vše co se týka MIDI (mimo keyboardů)
Odpovědět
LSRA23

EMX, ESX, RM1X a B3X

Příspěvek od LSRA23 » 30 čer 2012 04:17

Ahoj, potřeboval bych poradit nebo aspoň trochu nasměrovat po jaké technice koukat aby to fungovalo jak si představuju. Mám mašinky z předmětu. Když je mám propojené mezi sebou bez bitstreamu tak synchronizace funguje v pořádku. Mám to propojené takto (EMX Out na ESX In, ESX Thru na RM1X In).

Problém mám v synchronizaci, když to chci propojit přes bitstreama. Nevím jestli to bude možné. Bitstream neumí (nebo mám nějakou chybu, ale na stránkách píšou "The MIDI Out 2 port is used to send the MIDI events generated by the Bitstream 3X, it is not used to send incoming MIDI events, but only dedicated to send internal events." )ze svého MIDI OUT 2 odeslat "příkaz play". Nefungujemi to, ikdyž ostatní nadefinováné příkazy se do 1 i 2 Out portu přeposílají.

V době využívání jen EMX a ESX jsem synchronizaci řešil takto (ESX Out na B3X In, B3X Out 1 na EMX, B3X Out 2 na ESX). Tak jsem mohl ovládat obě mašinky z bitstreama ikdyž spuštění probíhalo z ESX.

Nevím tedy budeli to možné, ale chtěl bych docílit toho, aby byli všechny mašinky synchronizované (midi porty: EMX a ESX (IN,Out, Thru), Rm1x (In, Out), B3X (In, Thru, Out 1 a 2) a bitstream ovládal EMX a Rm1x.

Ještě mě během večera napadlo propojení (Rm1x Out na B3x In, B3X Out 2 na Rm1x In, B3X Out 1 na EMX In, EMX Thru na ESX In), ale nemám teď 4tej midi kabel na ozkoušení, ale přesto bych uvítal nějaké lepší řešení pomocí nějakého hw.

P.S. Když mám zapojeno tak, že B3X má spuštěné int. hodiny a mám dvě mašiny připojené jen na Out 1 a 2, tak přesto se při spuštění z bitstreama spustí jen mašina na Out 1 ikdyž z Out 2 odcházejí ostatní nadefinované příkazy.

Pytkin
Moderátor

Re: EMX, ESX, RM1X a B3X

Příspěvek od Pytkin » 30 čer 2012 17:58

Idealny by bol thru box a poslat vsetkym to iste..

Odpovědět