Jak na Sekvencer v klavesach MIDI footswitchwem?

Vše co se týka MIDI (mimo keyboardů)
Odpovědět
dekolt
Příspěvky: 42
Registrován: 19 čer 2010 17:44

Jak na Sekvencer v klavesach MIDI footswitchwem?

Příspěvek od dekolt »

Ahoj, chtel bych vas poprosit o radu:

mam klavesy roland fantom X6 (ve kterych je zaroven sekvencer/sampler) a snazim se vyresit, jak ovladat tuhle funkci midi kontrolerem-footswitchem (konkretne mam Midibuddy)-chci pouze zapinat/vypinat jednotlive stopy/patterny. Kazdou stopu spoustim a zastavuju stiskem klavesy, potrebujuji tedy priradit konretni klavesu ke konkretnimu tlacitku na footswitchi.

s nastavovanim midi nemam zadne zkusenosti, omlouvam se za pripadne stupidni dotazy, ktere zni:

je to vubec mozne s touhle vybavou(kontrolerem)?

klavesy mi nabizi moznosti ID 17-32 -je to to stejne jako DIP u kontroleru?ten ma totiz jen moznosti 1-16..

jak priradim konkretni funkci (stisk padu/klavesy, ktera je nastavena jako start/stop pro urcitou predem nahranou stopu) konkretnimu tlacitku na kontroleru? nastavuje se to primo v klavesach (nic takoveho jsem v manualu ani v menu klaves nenasel) nebo se to resi po pripojeni k pocitaci nebo uplne jinak?

-doplnuju, ze kontroler ma moznost prepnuti mezi "program change" (v nemz mi kontroler pouze meni zvukove banky klaves a padu) a "program change a song select" v nemz , mi kontroler zda se nedela nic..

dekuju moc za pripadne jakekoli rady..

Uživatelský avatar
jusuf
Příspěvky: 389
Registrován: 28 kvě 2009 22:20

Re: Jak na Sekvencer v klavesach MIDI footswitchwem?

Příspěvek od jusuf »

No, čo som pozrel na info o Midibuddy, ( http://www.rolls.com/pdf/M_MP128.pdf ) , vyzerá to, že vie posielať práve len ten ProgramChange a Start / Stop .
Keď na Fantome spúšťaš tie stopy (alebo sample ?) klávesami, potreboval by si nejakým spôsobom premapovať ProgramChange na NoteOn . Ale netuším, či sa to dá vo Famtome...

dekolt
Příspěvky: 42
Registrován: 19 čer 2010 17:44

Re: Jak na Sekvencer v klavesach MIDI footswitchwem?

Příspěvek od dekolt »

dik moc za odpoved..
jo poustim bud samply, ale spis proste sekvencerovy smycky, takze potrebuju jednim seslapnutim zapnout prehravani a opakovanym seslapnutim ho vypnout (presne tak jak funguji klavesy na fantomovi)..
premapovat (to slovo slysim prvne, rozumim tomu spravne jako proste zmenit?) se to ve fantomovy asi neda. u MIDI nastaveni tam mam pouze jednotlive funkce, ktere mohu vybrat a NoteOn tam nevidim.. da se to udelat nejak jinak?

Uživatelský avatar
jusuf
Příspěvky: 389
Registrován: 28 kvě 2009 22:20

Re: Jak na Sekvencer v klavesach MIDI footswitchwem?

Příspěvek od jusuf »

Na to mapovanie by si potreboval nejaky MIDI procesor medzi pedál a Fantom...
Ale to už jednoduchšie riešenie by bolo kúpiť napr. Behringer FCB1010 - podľa manuálu (http://www.behringer.com/EN/downloads/p ... 9_M_EN.pdf) by sa mali dať pedále naprogramovať na vysielanie NoteOn. Na Aukre je teraz v ponuke http://www.aukro.cz/item1088891192_midi ... fotky.html . Skúsenosti s tým ale nemám... )

dekolt
Příspěvky: 42
Registrován: 19 čer 2010 17:44

Re: Jak na Sekvencer v klavesach MIDI footswitchwem?

Příspěvek od dekolt »

diky za odpoved, fcb jsem si nakonec fakt poridil, protoze jinak to neslo, ale stale resim to s tim "ID", ktery mi nabizi moznosti 17-32 . FCB a Fantom mi spolu totiz nekomunikujou a nevim co s tim..

Odpovědět