Přehrávání midi souborů/nástrojů - problém

Vše co se týka MIDI (mimo keyboardů)
Odpovědět
hakan

Přehrávání midi souborů/nástrojů - problém

Příspěvek od hakan » 20 bře 2010 14:47

Ahoj všichni,

mám takový dotaz, asi bude pro vás dost amatérský, ale trápí mě už docela dlouho. Totiž, už někdy od doby, kdy jsem měl svůj první sound blaster mám nějaký problém s přehráváním midi souborů. Na mé kartě emu 1616m se většinou nepřehrávají vůbec, ať je pustím kdekoliv. Nějak jsem je spustil přes integrovanou zvukovku, ale teď už to také zase nejde. Netuším kde je problém. V panelu emu asi nic ohledně přehrávání midi není?

Krom přehrávání midi skladeb bych to ale hlavně chtěl i na jinou věc a sice, že mi to ani v hudebních programech nefunguje. Komunikace midi in a out funguje, ale opět z midi gm nástrojů neleze žádný zvuk. Koupil jsem si nedávno FL Studio 9 a vše funguje, až právě na to, že když dám do Channels fruití midi out, tak to nehraje. Zvolím si GM nástroj třeba xylophone a nic. Zkoušel jsem třeba otevírat cizí midi skladby a v těch to fungovalo, respektive když jsem zkoušel hrát klávesami na nějaký midi nástroj tam, tak zvuk vycházel. Ale když jsem zkusil zadat své noty, tak to opět nešlo, na žádnou notu. Všimnul jsem si, že je to tím, že moje noty měly v piano roll jinou barvu, třeba zelenou místo oranžové použité v původní skladbě, takže ten midi out reagoval jen na tu oranžovou barvu not. Já bych rád přišel na to, co dělám špatně. Asi se něco musí někde nastavit a já nevím co a kde, abych mohl ten midi out channel používat jako každý jiný instrument a mohl si udělat vlastní midi skladby.

Poradíte prosím?

PS: Omlouvám se za asi krkolomné vysvětlení, ale jak jinak to napsat netuším.

Pytkin
Moderátor

Re: Přehrávání midi souborů/nástrojů - problém

Příspěvek od Pytkin » 20 bře 2010 19:50

Midi out ide von z karty. Ak tam nemáš zapojeny žiadny syntaky alebo modul, tak ti tam nič hrať nebude.

hakan

Příspěvek od hakan » 20 bře 2010 23:14

To si asi nerozumíme, asi jsem to napsal příliš složitě. O fyzické posílání midi dat ven mi nejde. Jde mi o přehrávání .mid skladeb a skládání vlastních midi skladeb ve FL Studiu. Ten channel se tam jmenuje midi out a umí hrát GM midi nástroje. Já jen nevím, jak je navolit, jelikož když si nějaký navolím, tak nehraje. Ale z cizích .mid skladeb, které otevřu pod FL Studio, tak nástroje hrají. Je to nějak udělané a já nevím jak.

Tento problém bych si asi vyřešil studiem manuálu, možná, zatím jsem na to nepřišel. Jenže občas mi nehraje .mid soubor přehrávaný například ve winampu nebo media playeru. Chtěl bych mít přehrávání .mid skladeb a nástrojů funkční vždy. Dříve jsem s tím za časů SB Awe64 neměl problémy a nic nenastavoval, .mid soubory hrály bezvadně, a od doby, kdy mám novější a "poloprofi" zvukové karty, to nějak "samo od sebe a vždy" hrát nechce.
Nevím čím to je, ale asi to bude nějaká blbost, maličkost. Třeba někdo pochopí, o co mi jde a když ne, tak budu holt hledat někde dál.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 20 bře 2010 23:27

mrkni sa aky port ma ta GM skladba navoleny v skladbe ktora funguje a prehrava GM v poriadku... predpokladam, ze ked si vytvoris novy song tak ti default port smeruje na emu, ale ty ho potrebujes smerovat na nieco ako je Microsoft GS Wavetable SW Synth. ten je default v systeme a prehrava GM skladby ak nie je ine GM zariadenie...

prepokladam, ze smerujes port na emu a ten uz za sebou nema hardware GM kompatibilne, tak preto ti nic nehra..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 bře 2010 00:16

chce to trosku rozumiet .. nestaci vediet ze auto ma brzdu a plyn .. musis predsa vediet , ze auto ma aj pojku a rychlosti , a ked chces jazdit , musis vediet tie rychlosti preradovat ..

Odpovědět