tvorba muziky v MIDI... poraďte co použít

Vše co se týka MIDI (mimo keyboardů)
Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: tvorba muziky v MIDI... poraďte co použít

Příspěvek od Pytkin »

fifac : jasne .. takze mas inu moznost .. neviem aky mate mixpult .. ale podla toho sa da kupit/pozicat zvukova karta a nahrat si tie podklady priamo na vasom vystupeni .. tak ako to tu uz niekto spominal .. nahras si vsetko a potom zapnes len to , co potrebujes .. mozu ti hrat z pocitaca potom kludne aj vokaly :)

fifac
Příspěvky: 8
Registrován: 01 dub 2010 22:56

Re: tvorba muziky v MIDI... poraďte co použít

Příspěvek od fifac »

to zní rozumě, ale ta karta nebude zrovna z nejlevnějších... já uvažoval už o tom, nazvučit bicí, udělat z toho submix kterej bych pak pouštěl jako stereo do mixu a nahrál to, ale to je na dlouhý lokte... myslím, že zůstanu u myšlenky editace MIDI a potom to obalím nějakými slušnými zvuky, přizpůsobím to své aparatuře...

rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Re: tvorba muziky v MIDI... poraďte co použít

Příspěvek od rastis »

fifac píše:... myslím, že zůstanu u myšlenky editace MIDI a potom to obalím nějakými slušnými zvuky, přizpůsobím to své aparatuře...
zalezi, aky je to typ muziky, ale toto co pises zneje vacsinou zle, aj ked to robi niekto, kto uz to robit vie. kto s tym nerobil, tak to bude zniet pravdepodobne uplne nahovno. teda ak si predstavujes, ze si takto naklikas bubny, basu a nejake klavesy do klasickych zabavovych bigbitovych odrhovaciek...

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: tvorba muziky v MIDI... poraďte co použít

Příspěvek od Pytkin »

fifac : potrebujes nahrat bicie na 2 kanaly .. ostatne kanaly po 1 .. 8 kanalov by mohlo stacit .. taka zvukovka stoji 5000 korun http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,76

zavisi ale aky mixpult mate .. ak ma 8 busov , tak sa to da pouzit ..

biscuit
Příspěvky: 10633
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: tvorba muziky v MIDI... poraďte co použít

Příspěvek od biscuit »

velmi rozumny co pise pytkin i rastis..

fifac
Příspěvky: 8
Registrován: 01 dub 2010 22:56

Re: tvorba muziky v MIDI... poraďte co použít

Příspěvek od fifac »

tak koukám přátelé, že mne všichni orazujete od toho, k čemu jsem se dlouho odhodlával.... :( no nic... stáhnul jsem si ableton... no a koukám na to jako husa do flašky... ono to neumí naimportovat už hotové midi....

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: tvorba muziky v MIDI... poraďte co použít

Příspěvek od demsky »

Ja ked som presiel z Amigy na PC tak som oskusal Cubase VST 3.553 a Cakewalk 6 a ostal som pri Cakewalku,
v podstate stale, ked robim iba cisto v MIDI (+/- nejake 2-3 audio tracky) tak stale robim v Cakewalku Pro Audio 9.
Casom som prisiel na to, ze su tam rozne finty a ked clovek sa chce maximalne sustredit a neriesit nejake halusky
tak stale to ma vyznam mat na kompe, skratka vynikajuci pomer cas/vykon. :)

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: tvorba muziky v MIDI... poraďte co použít

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

fifac: s importom midi do abletonu neni žiadny problém, aspon som ho zatial nezaznamenal, ale je pravda že kompletné midi skladby som donho zatial netlačil, len jednotlivé stopy..

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: tvorba muziky v MIDI... poraďte co použít

Příspěvek od Pytkin »

fifac : stale si nenapisal , aky mas mixpult .. preco si nedas poradit od skusenejsich ? na ableton zabudni .. to je pre teba absolutne zbytocne ..

fifac
Příspěvky: 8
Registrován: 01 dub 2010 22:56

Re: tvorba muziky v MIDI... poraďte co použít

Příspěvek od fifac »

mix máme 12ti vstupý (8+2stereo) Phonic MR 1843x ale už nám pomalu nedostačuje... jen tam kde neni potřeba zvučit bicí...

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: tvorba muziky v MIDI... poraďte co použít

Příspěvek od Pytkin »

fifac : jasne .. no tak ked budes kupovat novy mix , aby si mohol ozvucit aj bicie , tak pamataj ze potrebujes bud digital .. alebo taky co ma direct outy , alebo aspon inserty .. alebo 8 busov .. aby si to vedel vytiahnut do pocitaca ..

fifac
Příspěvky: 8
Registrován: 01 dub 2010 22:56

Re: tvorba muziky v MIDI... poraďte co použít

Příspěvek od fifac »

nejsou zatím na to peníze... přece jen ty platy v našem regoinu nic moc... ;-) ... jsem s Phonicem velmi spokojený... mám vyhlídnutý další, ale nejsou peníze Docela se mi líbí Phonic Helix Board 24 Universal USB/FW ... to je docela nářez... dokáže komunikovat s počítačem s nulovou latencí přes USB nebo firewire 18 kanálů posílá do compu a 2 zpátky.... umí spolupracovat se všemi běžnými programy (cakewalk, sonar, cubase), dokonce s tim snad ten soft i dodávaj. Takže čekám jestli se to někde neobjeví v akci nebo z druhé ruky... Vyřešilo by to vlastně i vícevstupou zvukovku...
Naposledy upravil(a) fifac dne 29 dub 2010 15:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: tvorba muziky v MIDI... poraďte co použít

Příspěvek od Pytkin »

ano .. to by bolo pre teba vyhodne ..

Odpovědět