Virus TI - SEQmode vs. Multimode vs. Ukladanie/Nacitanie

Vše co se týka MIDI (mimo keyboardů)
Odpovědět
Daedalus
Příspěvky: 36
Registrován: 23 úno 2008 18:55

Virus TI - SEQmode vs. Multimode vs. Ukladanie/Nacitanie

Příspěvek od Daedalus »

Nazdar pani, potreboval by som od vas poradit alebo aspon usmernit. Konecne sa mi dostal do vlastnictva virus ti. Chcel by som ho pouzivat v cubase 7 artist. Kedze artist verzia je osekana a nieje mozne pozivat externe instrumenty (orem motif rady) tak ziadny vst virus control mi nepojde. No a tu je problem. Mam projekt , zopar midi kanalov, kazdy z nich je naroutovany na iny midi kanal von do vira. Hra vsetko ok. Ako ale nastavit a aj ako ulozit projekt, resp. nastavenie virusa aby pri kazdom inom projekte mi automaticky natiahlo potrebne presety a patche. Viruse je v seq mode. A rad by som tiez posielal CC do vira koli automatizacii .Ako na to ?? Nechcem od vas podrobny navod, ale len usmernit. Co to som uz pocital ale ziadna slava.

dik

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Virus TI - SEQmode vs. Multimode vs. Ukladanie/Nacitanie

Příspěvek od TOM-Thak »

Cubase artist preci umi VSTi ne?? A jelikoz Virus control je VST3 plug in, tak ti pojede... Artist je ta verze suplijici studio verze ne? To jsem mel a v pohode.. kamos mam tusim taky artist a TI virus control vali jak blazen :))

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Virus TI - SEQmode vs. Multimode vs. Ukladanie/Nacitanie

Příspěvek od TOM-Thak »

Kdybys to chtel cele delat pres midi tak bys musel do kazde midi stopy posilat bank select a vybirat zvuk.. a automatizace jedou pres cc jen si stahni na netu #cc list. Ale Virus control ti musi jet..

Daedalus
Příspěvky: 36
Registrován: 23 úno 2008 18:55

Re: Virus TI - SEQmode vs. Multimode vs. Ukladanie/Nacitanie

Příspěvek od Daedalus »

No po prvej instalacii cubase 7art mi naslo vsti virus, lenze nebol zvolitelny. Inak povedane, bol zobrazeny medzi ostatnymi vsti ale nedal sa potvrdit a pouzivat. Yamaha mox vsti mi tam nabehla na prvy krat tak som myslel ze aj presne toto je obmedzenie artist verzie. Dnes som opatovne natiahol instalaciu na cisty disk + novy win a vsetko beha krasne, tak som rad. Aj tak ale nerozumiem preco mi typek z access podpory odpisal toto:

According to the Steinberg website only the full Cubase version allows the use of "external instruments" (and the Virus TI basically is an external instrument in this case). In other words you would need the full version of Cubase in this case to be able to use the Virus TI Control plugin (and we solely test the full version).

Best wishes,
Jörg Hüttner

Poklop
Příspěvky: 1038
Registrován: 10 črc 2004 10:47

Re: Virus TI - SEQmode vs. Multimode vs. Ukladanie/Nacitanie

Příspěvek od Poklop »

TOM-Thak píše:Kdybys to chtel cele delat pres midi tak bys musel do kazde midi stopy posilat bank select a vybirat zvuk.. a automatizace jedou pres cc jen si stahni na netu #cc list. Ale Virus control ti musi jet..
Nevim, proč by měl do každý stopy něco posílat. Virus je jeden z nejvymakanějších synthů na ukládání patchů přes midi.
Finta je v tom, že vše se dělá na Virusovi a sekvencer v tom hraje podružnější roli.
Na Virusu zvolíš midi sysex dump arrange, což je uložení veškerého nastavení včetně všech 16ti upravených zvuků (i neuložených) pomocí jedné sysex zprávy. V Cubase stačí dát REC a nahrát to do stopy. To je celá problematika ukládání práce na Virus syntech.
Virus taky všechny svoje knoby nahrává (vysílá) do Cubase, takže i to by neměl bejt problém zaznamenat.
Globálně vzato lze u Virusu Ti použít 6 výstupů (3x po USB a 3x HW outs) je tam ale pak problém s latencí u HW outs, kterej je potřeba doladit.

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Virus TI - SEQmode vs. Multimode vs. Ukladanie/Nacitanie

Příspěvek od biscuit »

Daedalus píše:Aj tak ale nerozumiem preco mi typek z access podpory odpisal toto...
protoze pletes dohromady external instruments a virus control (vsti) to jsou dve rozdilne veci.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Virus TI - SEQmode vs. Multimode vs. Ukladanie/Nacitanie

Příspěvek od Pytkin »

chlapec tomu evidentne nerozumie, tak by ste mu mohli poradit ..

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Virus TI - SEQmode vs. Multimode vs. Ukladanie/Nacitanie

Příspěvek od TOM-Thak »

No prave external instruments je neco jinyho nez klasicky VSTi... jen tedy nechapu, proc ho nemohl naloadovat. Hlavne kamarad ma Cubase Artist 6 a vali mu na tom Virus Control uplne v pohode.. takze zrada u tebe bude jinde.. a prijde mi fakt zbytecny nepouzivat virus control a resit nejaky midi..

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Virus TI - SEQmode vs. Multimode vs. Ukladanie/Nacitanie

Příspěvek od biscuit »

pytkine, kdyby sis to dobre precetl, tak bys vedel, ze
Daedalus píše:...Dnes som opatovne natiahol instalaciu na cisty disk + novy win a vsetko beha krasne, tak som rad...
takze virus control funguje a external instruments jeho verze cubase nepodporuje, takze neni moc o cem diskutovat :-)
jinak preji hezke rano :-)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Virus TI - SEQmode vs. Multimode vs. Ukladanie/Nacitanie

Příspěvek od Pytkin »

videl som anglictinu , tak som to necital .. z prveho prispevku vyplyva , ze v tom ma gulas ..

aj tebe pekne reano ..

Daedalus
Příspěvky: 36
Registrován: 23 úno 2008 18:55

Re: Virus TI - SEQmode vs. Multimode vs. Ukladanie/Nacitanie

Příspěvek od Daedalus »

//edit

Nechal som to tu premazat od pri****ych komentarov uzivatela dekel ci poklop ci kto to bol. Nie kazdy je rodeny polyhistor ze ano.
Naposledy upravil(a) Daedalus dne 25 zář 2013 19:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3584
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Virus TI - SEQmode vs. Multimode vs. Ukladanie/Nacitanie

Příspěvek od pavlii »

Pročistil jsem to - zabývat se úvahami kdo (ne)pochopil co a v jaké míře tady fakt nemusíme 8) Díky!

P.

Odpovědět