3 Zigma mics - CHI modular system

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
Ivo
Moderátor

3 Zigma mics - CHI modular system

Příspěvek od Ivo » 19 bře 2009 17:37

http://hybridmic.adkmic.com/index.php

Objevily se monumentální sety high endových mikrofonů v kolekcích od jednoho po čtyři mikrofonní těla, s výměnnými velkomembránovými a malomembránovými kapsulem. Velkomembránové představují variace na slavné mikrofony U47, C12, U 67, E-251 atd., Malomebránové jsou kolekcí kapsulí všech základních charakteristik ... Vše umístěno v dřevěném megakufru - all in one ... Na stránkách o tom píšou velmi nadšenými vznešenými slovy, odezvy od těch, kteří vyzkoušeli, jsou též velmi pozitivní ... Proč o tom píšu já ? Aniž bych o to nějak moc prosil, ten největší set (master 4x10 Toolkit http://hybridmic.adkmic.com/toolkits/ ) ke mně zítra dorazí a měl bych to vyzkoušet, otestovat, komentovat ...

Jsem zvědavý ... Pokud by to hrálo fajn, mohla by to být hodně zajímavá a univerzální výzbroj pro běžná studia ... Dám vědět ... :wink:

též
http://www.gearslutz.com/board/new-prod ... pping.html

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 19 bře 2009 18:11

zase si zabudol to podstatne .. cenu ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 19 bře 2009 18:15

Zabudol si sa pozriet: http://hybridmic.adkmic.com/toolkits/ a taky http://hybridmic.adkmic.com/lipsticks/ a http://hybridmic.adkmic.com/lollipops/ (ceny jednotlivých kapsulí) . Ty ceny jsou tam dost viditelně napsané :)

syncro

Příspěvek od syncro » 19 bře 2009 20:35

Koukal jsem na to v TapeOpu a jsem zvědav, jak se ti to bude líbit. Mě už obecně trochu odrazuje křečovitá snaha přiživit se na "profláklých" číselných kombinacích 12, 47, 67, 251... Kolik dalších "inspirovaných" kapslí ještě musí firmy bez vlastní historie vrhnout na trh?

Jinak myslím, že to není koncepcí nějak unikátní. Obdobně (ne-li dokonce více) variabilní systém nabízí dnes Oktava (nebo se dá poskládat ze starších RFT/Gefell), i když tohle marketingem snaživě míří do vyššího patra. Otázka je, bude-li to tam mířit i zvukem a provedením. Jsem opravdu zvědav, zda je to nová bomba nebo jen další "nečínskočínská" hype, jako už tolikrát předtím.

Kdybys mohl, moc by potěšily ukázky...

Díky, Saša

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 19 bře 2009 20:41

Určitě udělám nějaké ukázky, když už sem tahle bedna putuje :)
syncro píše: Mě už obecně trochu odrazuje křečovitá snaha přiživit se na "profláklých" číselných kombinacích 12, 47, 67, 251... Kolik dalších "inspirovaných" kapslí ještě musí firmy bez vlastní historie vrhnout na trh?
Je to na jedné straně marketing, na druhé straně zase sdělení v tradičních termínech, kterým lidé dlouhodobě rozumějí nebo zhruba vědí co si pod tím představit ... Kdyby to byly kapsule GF543, REW65 apod., možná by to bylo méně srozumitelné ... I dnes věhlasní houslaři vycházejí buď z modelu Guarneri nebo Stradivari ...

kexik

Příspěvek od kexik » 19 bře 2009 23:08

syncro: kapsla rovnakeho tvaru a rozmerov ako originalne predlohy od neumanna maju mozno iny zvuk ale prinajmensom rovnaky smerovy pattern a obvykle aj hruby charakter. takze to dost pomaha v orientacii, ako pise ivo

syncro

Příspěvek od syncro » 19 bře 2009 23:56

Ok, argumentu s určitým usnadněním orientace rozumím, ale to je přece až to druhotné. Primární je, proč znovu a znovu kopírovat "originálne predlohy od neumanna" tímhle marketingově průhledným vyvařovacím systémem. Mám pocit, že už je asi dvacet různých skoroC12, ještě více skoroU47. Osobně už jsem se v Avantonech, Pelusech, Lawsonech, Pearlmanech, BN a já nevím kom ještě dokonale ztratil a úplně mě to přestalo zajímat.

Naopak si myslím, že vzhledem k tomu, kolika kopií a "inspirovaných" imitací s totálním rozptylem kvality se tyhle klasiky dočkaly, tak to tu marketingovou špičku aspoň u mne už dávno ztratilo. Chápu pokusy blízké modelu reissue (Wagner, Wunder, Flea, TUSA...), to mi smysl dává. Naopak technologicky vágní "inspirování se" (ale zároveň důsledné využití magických čísel) je z mého pohledu prostě omáčka, která neznámému výrobci propůjčí aspoň odlesk poctivě vydřené záře někoho jiného. Je to pro mě prostě tak nějak "čínské".

To už mě víc baví, čistě v rámci planého a vrcholně subjektivního offtopic plkání, model ala Brauner, Gefell a klidně i ta moje oblíbená Oktava. Zrovna Gefell by mohl 47 vlnku vytěžit až do dna, ale jaksi zvolili vlastní cestu. Respekt pro ně...

Jen můj subjektivní názor v kombinaci s OT, Saša 8-)

PS: Samozřejmě to nic nemění na tom, že tyhle konkrétní mikrofony jsem vůbec neslyšel a nechci jim nijak křivdit. Jenom se mi nelíbí ten marketingový model, což ale na zvuk vliv rozhodně nemá...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 bře 2009 08:07

No uvidíme ... jde asi hlavně o to jak to hraje a na to jsem docela zvědavý ... Pokud dobře, tak asi tyto nálepky vadit nebudou ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 bře 2009 14:37

syncro píše:
Kdybys mohl, moc by potěšily ukázky...
Pár vokálních ukázek na všechny velké kapsule (bohužel bez opravdového zpěváka :) ) jsem hodil sem: http://www.gearslutz.com/board/high-end ... hands.html

Celkově z toho ale nějak na větvi moc nejsem ...

syncro

Příspěvek od syncro » 20 bře 2009 14:58

Hmmm, tak jsem to zběžně poslechl a nevím. V porovnání s Horchem je to pro mě někde jinde a BH mi taky přijde o ligu výš. Nelíbí se mi výšky a přijde mi, že tenhle rys sdílí všechny čtyři kapsle. Asi nejvíc mě zaujala ta 251, ale stejně mi přijde, že celý rozdíl mezi těmi čtyřmi kapslemi by se dal docílit vhodnou ekvalizací. Ještě to poslechnu v klidu večer, ale zatím žádné nadšení...

Jen můj názor, Saša

PS: Díky moc za ukázky 8-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 bře 2009 15:07

syncro píše:Hmmm, tak jsem to zběžně poslechl a nevím. V porovnání s Horchem je to pro mě někde jinde a BH mi taky přijde o ligu výš. Nelíbí se mi výšky a přijde mi, že tenhle rys sdílí všechny čtyři kapsle. Asi nejvíc mě zaujala ta 251, ale stejně mi přijde, že celý rozdíl mezi těmi čtyřmi kapslemi by se dal docílit vhodnou ekvalizací. Ještě to poslechnu v klidu večer, ale zatím žádné nadšení...
Mám z toho úplně stejný dojem ... připadá mi to jako další bezejmené nemastné neslané výrobky s takovou lacinou průmyslovou nabroušeností na výškách, ve zvuku ploché, málo zajímavé .. Když se vedle toho dá BH nebo Horch, tak tam najednou vstoupí něco co má jakousi "duši" a zvuk ... Ta 251 byla z těch všech relativně nejzajímavější ... ale je to takové podobné všechno ...

Ted zkouším ty malé kapsule ... i ty jsou docela ostré ... Kdesi psali: "We did this compromise curve, that’s not as bright as a Schoeps, and not as mellow as a KM-84.". Not as bright as Schoeps :lol: Na papíře možná, ale v reálu to proti Schoepsům řeže jako pila :)

Odpovědět