Aky preamp na gitaru?

Mikrofony a předzesilovače
Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 18 led 2006 14:07

Ty ukázky jsem poslouchal. Paradoxně nejlepší mi připadá ten JCM900, kterej je tak nějak nejpřirozenější a přitom zadarmo. Ale celkově mě to nijak nenadchlo (obzvláš? k přihlédnutím k ceně něktrých těch softů). Hlavně je těch ukázek málo. Chtělo by to nějakou čistou lampu + strat (nebo prostě singly) a pak nějakej crunch.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 led 2006 14:26

Ja mam zkusenosti s Amplitube, Guitarrig, Warp a Guitarsuite JCM900. JCM je hodne dobre a pouzitelne i kdyz jen jako ten jeden konkretni marshallovsky zvuk. Warp je podle me taky hodne dobry, ma bohaty hutny zvuk, dobre vynikne, kdyz se na nej jeste pouzije Vintage Warmer. Clovek si ovsem u warpu musi chvili hrat s korekcema, nez z toho leze to, co chce. Amplitube je takova nemastna neslana, dost plocha. A Guitarrig, ten mi nejak nesednul, prijde mi zvukove tak nejak neprirozenej a v mixu mi vzdycky hodne zapadnul.

Ze simulacnich krabicek jsem kdysi zkousel Zoom 505 a to byla hruza, vsechny ty zminovany VST znej o hodne lip. Ale predpokladam, ze od te doby se dost zmenilo:)

Co se tyce DI-boxu, jako nejlevnejsi moznost bych asi taky radil pichnout kyatru do pocitace pres nejakou lacinou kytarovou krabicku a zkreslovat v pc.

rastis

Příspěvek od rastis » 18 led 2006 15:37

<a href="http://www.rastopeteraj.sk/the_break_of_day.mp3">Toto je komplet hrane cez Amplitube</a> na Stratocaster.

Inak naozaj vzhladom k cene Amplitube a Guitar Rig (ten specialne) to nie je ziadna slava. Hlavne ak veci od Simul Analog su zadarmo a naozaj hraju lepsie. Kombinacia krabicka+JCM900 alebo krabicka+Fender Twin su na SW pomery uplny uzas.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 18 led 2006 15:44

Amorph píše:Ze simulacnich krabicek jsem kdysi zkousel Zoom 505 a to byla hruza, vsechny ty zminovany VST znej o hodne lip.
Zoom 505 není amp modeler, ale lacinej multiefekt před kombo. Náš basák kdysi jeden z téhle řady měl, blbnout se s tím dalo, ale s amp modelingem to nemá co do činění.

Skutečný špičkový modeling představují V-AMP a POD (zejména vyšší verze), pak hodně dlouho nic, pak by se našlo pár slušných kousků u Yamahy (hrál přes to třeba Victor Smolski na HUVELu přímo do PA a neznělo to blbě i když co jsem slyšel, tak to má jenom pár použitelnejch zvuků) a pár dalších firem.
Co se tyce DI-boxu, jako nejlevnejsi moznost bych asi taky radil pichnout kyatru do pocitace pres nejakou lacinou kytarovou krabicku a zkreslovat v pc.
Takhle jsem kdysi uvažoval taky a nakonec jsem skončil u V-Amp PRO ;) Došel jsem k tomu, že cenový rozdíl mezi slušným DI-Boxem a v-ampem je minimální a skok v použitelnosti a kvalitě propastný. A ve finále jsem si připlatil za rack verzi s S/PDIF výstupem.

sumac

Příspěvek od sumac » 18 led 2006 17:01

Diki vsetkym, zacinam v tom mat jasnejsie... :shock: Este sa chcem opytat co poviete na tento kusok : http://kytary.cz/karta.php?010601:0:0:1:0&ID=21325 da sa to ovladat nohou, ma to aj pedal.. vcom su nevyhody oproti v-amp 2??

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 18 led 2006 17:48

Nevýhody jsou v tom, že tomu chybí naprostá většina ovládacích prvků a MIDI, takže jsi odkázaný jenom na vestavěné presety. Tím se připravuješ o 80% možností, co ti nabízí normální v-amp. Tam si můžeš nakroutit zvuky podle libosti nebo si stáhnout některý z tisíců hotových patchů z netu.

sumac

Příspěvek od sumac » 19 led 2006 18:16

Takze diki vsetkym, uz som stastym :oops: majitelom (hlavne z financnych dovodov) GDI21. Ale slape to celkom fajn (az na ten cisty zvuk...) takze som spokojny.

rastis

Příspěvek od rastis » 19 led 2006 19:21

sumac píše:...(az na ten cisty zvuk...) takze som spokojny...
Spravny drsny gitarista neuznava cisty zvuk :twisted: .

Odpovědět