Audient ASP800

Mikrofony a předzesilovače
Amorph
Moderátor

Audient ASP800

Příspěvek od Amorph » 14 zář 2015 09:45

Narazil jsem ted nahodou na tohle zarizeni - 8ch pre+AD a k tomu 2 kanaly s nejakym (podle vseho celkem zajimavym) tone shapingem a koukam, ze to je za docela prijemne penize. Nema nekdo zkusenost? Pripadne ma nekdo zkusenost s jinym vyrobkem Audient (ma to udajne stejne preampy jako jsou v id14 a id22 nebo ASP880 ci predtim v Mico). Asi je to pro me zhavy kandidat na rozsireni vozoveho parku:)

http://www.thomann.de/cz/audient_asp800.htm

Stan

Re: Audient ASP800

Příspěvek od Stan » 14 zář 2015 13:05

Tohle byl muj favorit na MM2015 ve Frankfurtu. Plna naloz s kvalitnimi preampy a konvertory za vynikajici cenu. Audient je znama tim ze dava do vsech svych vyrobku stejny preampy kterymi osazuje sve konzole.

8 Audient preampů
2 „Retro“ kanály s dvoustupňovou saturací HMX (Harmonic Mosfet Saturator) a IRON (Vintage Transformer Drive).
Použitím těchto speciálně upravených generátorů je možné kombinovat saturaci lampových zesilovačů 60.let se zvukem Birtských mixážních pultů 70.let a dodat tak signálu zcela novou dimezi.
2 D.I. JFET
Burr-Brown A/D konvertory (118dB)
ADAT SMUX pro možnost rozšíření
Word Clock vstup

Za tu cenu neni o cem premyslet. Taky je na mym seznamu

msmucr

Příspěvek od msmucr » 14 zář 2015 13:17

Mě se taky líbí.. :)
Slyšel jsem ASP008 a iD22.. za ty peníze fakt dobrý (zejména u té zvukovky).
Někdy během příštího měsíce by se teoreticky měl ASP800 koupit do jednoho studia ke kamarádům.. Jsem zvědavý na první dva kanály.. ;)

Michal

mando

Příspěvek od mando » 16 zář 2015 13:44

mam skusenost s ID14 a velmi dobra za tie peniaze, preampy su vyborne aj ked proste je to cisty zvuk, zrovnaval som s Apogee Duet 1 (firewire) a je to otazka vkusu, prevodniky hraju lepsie ako tato Apogee

priamy konkurent je Midas XL48 ktory ma vybornu reputaciu ale nepocul som

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 16 zář 2015 14:48

jo dik za tip, ten midas vypada taky fajn! Ale asi i tak vyhraje audient, protoze 1) je o par tisic levnejsi a 2) midas ma vetracek, ktery udajne je dost slyset.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 17 zář 2015 08:21

Amorph: vypada pekne, nekoukal jsi i na ASP880? Podle vseho ma minimalne jeste lepsi prevodniky...

Stan: to sis trochu poplet s tim ADATem, pres ten se to pripojuje, zadny rozsireni ;)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 17 zář 2015 09:33

Kermitak: hele koukal, ale je to taky o pet tisic drazsi (vychazi tedy cca stejne jeako ten Midas), coz relativne neni zas tak moc, ale ten asp800 mi ted presne sedne do rozpoctu. No prevodniky papirove ma mit asp880 lepsi. Tezko rict, jakej rozdil v praxi udela pcm4220 vs pcm4202. papirove 123 vs 118db SNR a nizsi THD. I kdyz i u toho asp880 inzerujou externe 118db SNR , tak nevim. Z toho co ctu mam pocit, ze pro me i asp800 bude dostatecny a navic me tam prijdou zajimave ty prvni dva kanaly s hmx a iron. Ale trochu jsi me nahlodal:)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 17 zář 2015 09:51

na GS jsem nasel tuhle odpoved primo od Audientu:

The Convertors in the ASP880 are Burr Brown PCM4220's and the converters in our new asp800 are Burr Brown PCM4202's.

We have found while testing that the 4202 has a more slightly playful sound compared to the 4220 which is very crisp clean and precise. Add the 4202's slight playful sound to the asp800's HMX and IRON colouration circuits then you have a mic-pre that, in our opinion, has loads of character and mojo. This of course can be great for certain recordings.

That being said, if you dial everything back you are still going to get the nice fast and clean sound that you would expect from an Audient Pre and the differences between the two convertors are going to be very subtle.

The 4202 chip just makes the asp800 a nice all-rounder, where as the the ASP880 is a workhorse with a few more features (HPF on each channel, Insert points, Variable impedance..) which will get you a great clear sound and a large amount of flexibility.

Spec-wise, we were still able to get the the noise and distortion figures very low so you won't see a step down in performance between the ASP880 and asp800.

msmucr

Příspěvek od msmucr » 17 zář 2015 10:18

Ten dražší ASP880 vychází koncepčně spíš z předchozího modelu ASP008.. Rozdíl není jen v ADC převodnících.
Sice tam nejsou ty zmíněné novinky HMX a IRON, ale celkově nabízí daleko víc možností zapojení. A asi bych se mezi nimi rozhodoval spíš podle celkového zapojení studia.

- má to AES/EBU výstupy, což může být pro někoho zajímavé (např. já mám na jednom stroji HDSPe AES, kde nemám žádné ADATy)
- jsou tam linkové vstupy přímo do ADC, co se dají přepínat z předního panelu. Přičemž po přepnutí zůstávají mik. předzesilovače pořád funkční a hrajou do analogových linkových výstupů.
To je zajímavé ve spoustě situacích..
Někdo má hromadu synťáků s analogovými výstupy a místo honění přes přepojovák to může mít trvale zadrátované do Audientu a přepínat jen na panelu.
Dtto s externími preampy nebo magneťáky.
Tím, že zůstává funkční vestavěný předzesilovač, tak se to dá využít jako symetrický insertní bod pro analogové efekty. Neznám moc jiných 1U preampu s převodníkem, kde by se tohle dalo udělat na osmi kanálech.. Zas tohle je zajímavé pro někoho, kdo má třeba API Lunchbox nebo o něm do budoucna uvažuje, případně třeba i analogový pult.
- je tam proměnná vstupní impedance a analogový low-cut s laditelnou frekvencí na každém kanálu mikr. předzesilovače

Jak jsem psal, dělal jsem s ASP008 - dobrý, ale na ten potencionální nákup ke kamarádovi to bude ASP800, protože jde o cenu a hlavně to potřebuje víceméně jen pro rozšíření počtu vstupů na své zvukovce.

Michal

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 17 zář 2015 10:35

msmucr: jo mas pravdu, vyrazny rozdil je v tom featuresetu, pokud ho tedy clovek vyuzije. Ja potrebuju opravdu jen 8 preampu+AD a ADAT ven. Budu to pripojovat k Focusrite Saffire56, ktery mam jako zaklad studia. AD konverze Audientu bude asi lepsi, nez u Saffire, ale ja linku v podstate vubec nenahravam, v 99% bud mikrofon nebo instrument vstup. Inserty a linkove vystupy asi taky na nic nevyuziju, delam ciste ITB. U ASP880 je asi jeste zajimava ta volitelna vstupni impedance, ale to mam pocit, ze variabilitu dostanu i z tech hmx/iron na dvou kanalech ASP800, plus trochu se da vybirat i na tech dvou Liquid kanalech u Focusrite.

msmucr

Příspěvek od msmucr » 17 zář 2015 11:02

Jasně.. pak dává ASP800 větší smysl.

S tou vstupní impedancí bych to taky osobně něviděl nějak kriticky.. S dynam. mikrofony a ribbony to samozřejmě něco dělá, u kondenzátorů je to fuk. Nicméně na preampech, které tuhle možnost nabízí, jsem stejně většinou končil někde na 2k (což je stejné jako u ASP800), protože se mi to pro nabírání líbilo nejvíc (zadusit a zpomalit transienty se dá ex post :)). Zmínil jsem to jen v rámci toho výčtu odlišností.
A linkové vstupy, pokud je budeš někdy potřebovat, tak jsou na ASP800 taky, sice za PADem a součástí combo Neutriku, ale použít se to určitě dá.. a vzhledem k parametrům těch preampů (zkreslení, EIN) to podle mě nebude v nějakém praktickém porovnání s reálnými zdroji signálu o tolik horší než napřímo do ADC.

Michal

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 17 zář 2015 13:30

Amorph: jasny. Musim rict, ze me to teda zaujalo taky :)

msmucr: prosim te, netusis, jak je tam zapojeny to AES/EBU? Koukal jsem, ze je to vyvedeny pres jeden DB9, z cehoz usuzuji, ze je tam zem a 8x data(?) Jakym zpusobem to pak clovek propoji s AES/EBU na XLR? (taky mam HDSPe AES a zajimalo by me, jak to pak propojit). Diky moc

msmucr

Příspěvek od msmucr » 17 zář 2015 15:21

Kermitak píše: msmucr: prosim te, netusis, jak je tam zapojeny to AES/EBU? Koukal jsem, ze je to vyvedeny pres jeden DB9, z cehoz usuzuji, ze je tam zem a 8x data(?) Jakym zpusobem to pak clovek propoji s AES/EBU na XLR? (taky mam HDSPe AES a zajimalo by me, jak to pak propojit). Diky moc
V tom DB9 na Audientu je to klasika - symetricky 4x hot, 4x cold a zem..
Stejné zapojení mají i digitální A/D karty od Focusrite (Octopre/ISA824)
asp880-pinout.png
Audient ASP880 AES pinout
asp880-pinout.png (12.63 KiB) Zobrazeno 862 x
DB25, co máš na HDSPe AES, je stejné zapojení, jako u Digidesign/Tascam.. tzn. 4x hot, 4x cold, 4x zem (piny propojíš mezi sebou)
rme-digidesign-pinout.png
rme-digidesign-pinout.png (57.33 KiB) Zobrazeno 862 x
Nevím, kdybych to dělal pro sebe, upájel bych si svůj kabel napřímo mezi DB25 a DB9..
Ale pokud chceš hotové kabely na XLR (Audient je zřejmě nedodává), tak se dá využít toho, že je to stejné jako u toho Focusrite..
např.
http://www.sweetwater.com/store/detail/OctoPreAES
https://reverb.com/item/445859-focusrit ... ack-silver

Michal

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 17 zář 2015 18:15

Zrovna vysla predvadecka ASP800 :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 17 zář 2015 18:50

msmucr: no jo, jsem blbej, neuvedomil jsem si, ze v jednom streamu jdou dva kanaly :) rikal jsem si, ze to proste bude nesymetricky, kdyz neni misto na + i -. Takhle to dava smysl :)
XLR nechci, cim min kabelu, tim lip, takze v pripade, ze by doslo k nakupu tyhle krabice, ubastlil bych si kabel primo do RME na ten Tascam.
Diky moc za pekny popis!

Odpovědět