BEHRINGER C-1U vs. Samson Q2U vs. Samson C01U

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
Blop79

BEHRINGER C-1U vs. Samson Q2U vs. Samson C01U

Příspěvek od Blop79 » 08 zář 2013 18:59

Zdar všeci. Měl bych malej dotaz. Celkově se říká že kondenzáky jsou na vyšší úrovni než dynamické mikráky. Já jsem chtěl pořídit (prosím nesmát se) Samson Q2U... První jsem se rozhodoval mezi BEHRINGER C-1U a Samson C01U .... To Q2Učko jsem vybral jen proto že mi jeden zvukař/a zároveň elektrikář napsal ať to vezmu, že by ten zbytek zbytečně nahvízdával atp... Prostě mě dotáhl k tomu samsonu... Ale teť k věci.. Neudělal jsem bychu že jsem koupil to a ne třeba to C01u? :?: :|

MDudas

Re: BEHRINGER C-1U vs. Samson Q2U vs. Samson C01U

Příspěvek od MDudas » 08 zář 2013 21:44

Neni to nejako naopak - najprv nieco kupit a potom sa pytat naokolo, ci to bola dobra kupa? :shock:
- - -
Pripomina mi to dochodcov, jak chodia na tie prezentacie hrncov - sadicka parnych hrncov za 350€...
A oni to kupuju.... a potom sa doma cuduju.... :wink:

komasix

Příspěvek od komasix » 08 zář 2013 23:11

já ty mikráky neznam. Jenom mne zaujala věta: Celkově se říká že kondenzáky jsou na vyšší úrovni než dynamické mikráky.
Takhle to opravdu nefunguje. každej tip mikrofonu má svoje určení.

Blop79

Příspěvek od Blop79 » 09 zář 2013 15:17

Co takdle radu? Btw. Mám to na dabing, mluvené slovo. Občas LIVE s kapelou....

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 09 zář 2013 16:20

Ale ona není univerzální rada - nevíme proč, ale spousta lidí to odmítá prostě pochopit 8) Q2U ti vyhovuje (charakter, kvalita výstupu, ...)? V tom případě jsi koupil správně. Nevyhovuje ti? Pak jsi vyhodil peníze.

C01U si zkus vypůjčit, obvykle to jde (při nejhorším za cenu poštovného), a porovnej.

Šance, že tady (a myslím, že skoro kdekoli jinde) najdeš člověka, co měl oba dva mikrofony v ruce a srovnal si je, je docela mizivá. Nehledě na to, že hodně z těch následně prezentovaných dojmů jsou čistě subjektivní názory na věc.

P.

jackies

Příspěvek od jackies » 09 zář 2013 16:30

pavlii : Co takdle radu?
:wink: :)

MDudas

Příspěvek od MDudas » 11 zář 2013 03:13

jackies píše:pavlii : Co takdle radu?
:wink: :)
Co tak dle řádu ? :D

On blop asi chcel vedet, nejaky "zlaty standard" pre zaciatocnika. A zase sme pri tom - zas sem musi niekto napisat 1000000x opakovane veci, namiesto aby si to dotycny nastudoval. Pretoze toto je fakt zaklad pri kupe mikrofonu. Takze iba v skratke:

"Celkově se říká že kondenzáky jsou na vyšší úrovni než dynamické mikráky"
Toto je uplne platne tvrdenie, ale prilis vseobecne - maju lepsi zvuk, ale obvykle su dost citlive.
(Ked bude firma potrebovat robotnika na stavbu, nebude zhanat inziniera s vysokym IQ. Ked budes vozit cihly, nezoberes BMW Z4.)

Cize ucel urcuje typ mikrofonu:
- dynamicke su dobre na live (jak Ti pravil znamy) a obzvlast dobre na RAP. :)
- kondenzatory su do studia (dabbing) s kontrolovanym prostredim
- obvykle to "pouzitie" najdes v zakladnom popise mikrofonu, len musis dat prec ten reklamny balast !!
- ja osobne by som Cinu nekupoval, ale chodit Ti to bude...

delay

Příspěvek od delay » 11 zář 2013 12:36

Blop79 píše:Celkově se říká že kondenzáky jsou na vyšší úrovni než dynamické mikráky.
Takovýhle názory neber moc vážně, je to docela blbost, asi jako kdyby jsi chtěl srovnávat já nevim, třeba zážehovej a spalovací motor... Každej má výhody a nevýhody, a každej jinak zpracovává signál resp. palivo, ačkoli oba slouží ke stejné věci.

Odpovědět