Co znamená input impedance

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
Džirka

Co znamená input impedance

Příspěvek od Džirka » 07 dub 2009 14:55

Dobrý den, mohl by někdo, člověku, s nevelkými znalostmi, vysvětlit, co znamená na mikrofoním předzesilovači "input impedance"? Samozřejmě si všímám, že mi to nějak mění zvuk, ale neznám přesný účel tohoto čudlíku. Děkuji předem za odpovědi. :)

Pytkin
Moderátor

Re: Co znamená input impedance

Příspěvek od Pytkin » 07 dub 2009 15:29

raz to tu kexik pekne vysvetlil .. skus si to najst ..

Džirka

Příspěvek od Džirka » 07 dub 2009 15:53

Pytkin píše:raz to tu kexik pekne vysvetlil .. skus si to najst ..
Nemůžu to najít :( Hledal jsem i přes google.. ale ať se snažím jakkoliv, nerozumím prostě k čemu to má sloužit. Nezajímá mě ani tak přesně, co to je z pohledu odborníků, elektrikářů, či stavitele zesilovačů, spíš bych se rád dověděl, co si mám z tohoto čudlíku na předzesilovači, jakožto muzikant, vzít.

kexik

Příspěvek od kexik » 07 dub 2009 16:24

uf, uz som sa bal ze budem musiet cely ten elaborat dat zasa dokopy. co si z toho cudlika mas vziat ako muzikant:
1. zisti si, ak sa da, aku konstrukciu ma tvoj mikrofon (lampovy, tranzistorovy kondenzatorovy s trafom, tranzistorovy kondenzatorovy bez trafa, paskovy pasivny, paskovy aktivny, dynamicky s trafom, dynamicky bez trafa)
2. pri tranzistorovom kondase bez trafa je skoro jedno kde sa cudlik nachadza. skus nim kri=utit, pocitam ze zvuk sa bude menit minimalne, co sa bude menit (ale tiez minimalne) je uroven sumu. napodobne pri dynamickom bez trafa
3. pri vsetkych ostatnych sa bude zvuk menit s polohou cudlika, predovsetkym objem a farba vysokych frekvencii. proste to nastav tak aby to hralo podla tvojho gusta
ak nevies co mas za mikrofon a krutis cudlikom a nic sa nedeje, najskor mas nejaky beztrafovy typ a v tom pripade to neries

Džirka

Příspěvek od Džirka » 07 dub 2009 17:21

Díky moc za odpověd, mám pocit, že u lampovýho to měnilo zvuk, zatímco u neumanna mám pocit, že to nic nedělá. Já jen abych zase nedělal něco co se nemá. Jsem bohužel dost nevzdělaný v těhle oblastech, byl jsem nucen se o tyto věci začít zajímat teprve nedávno, takže docela dobře fungující uši jsou zatím mým hlavním vůdcem, při práci s těmito pro mě mystickými přístroji.

Mimochodem... Nedávno jsem si koupil (asi před rokem) preamp MPA gold od ART, dal jsem opět na příznivé články a recenze. Zdá se, že zvuk je dobrý, ale nemám moc s čím srovnávat. Před tím jsem používal focusrite preamp/comp/eq nějaký z řady platinum a tohle mi přijde lepší, ale jelikož jsou všechny součástky vyráběny v číně, začíná se mi to postupně rozpadat. Volume potenciometr mi na jednom kanálu začal vynechávat, druhý kanál už nefunguje vůbe... zjistil jsem, že když trochu přitlačím ze zhora na desku zesilovače, tak druhý kanál opět obnoví svojí činnost :)) ale už ani to nepomáhá... :((( Je to ještě v záruce, ale musím pracovat a nemůžu si dovolit mít někde měsíc zesilovač v opravě, takže používám jen jeden kanál a naštěstí mám ještě jednokanálový preamp od stejné firmy. Tak se děsím, každý den, co mi dřív přestane fungovat. Máte s těmito zesilovači někdo zkušenost?

Odpovědět