Copak to je?

Mikrofony a předzesilovače
matucha

Příspěvek od matucha » 11 lis 2006 01:38

No me pride ze vetsina lidi, co to nejak kopirovala vetsinou stejne skoncila s tim, ze vyrabej "neco jako" a casto pro ne kopie/opravy neve byla startovaci pozice, stejne jako pro vyrobce mikraku kopie neumana/akg.

A nikdy ty veci neskoncily levne. Jako vylozene levne.

Taky tady v cechach je par Neve pultu, ktery tu lidi opravovali dle moznosti a behem casu to samozrejme slo ~~~ trochu jinam.

Urcite neni zly o tom premejslet - udelat klon a nebo nejakou inspirovanou vec. Ale pride mi vylozene zcestny o tom premejslet jenom ve stylu... "co to muze stat? Dyk je to par soucastek... to mi udela venca za pivko". Kdyby to slo, tak uz nam to pumpujou cinani jedna radost a vsichni sou z toho "v raji".

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 11 lis 2006 13:26

matucha píše:No me pride ze vetsina lidi, co to nejak kopirovala vetsinou stejne skoncila s tim, ze vyrabej "neco jako" a casto pro ne kopie/opravy neve byla startovaci pozice, stejne jako pro vyrobce mikraku kopie neumana/akg.
To je přece normální vývoj. Každý asi začínal tak nějak, že nejdřív vyráběl kopie něčeho hotového. Někdo u toho zůstal a někdo se posunul dál. A zdaleka ne jenom v elektronice. Stačí se podívat třeba na Ibanez nebo vlastně i každý muzikant začínal tak, že se učil hrát cizí věci, které se mu líbily.
Urcite neni zly o tom premejslet - udelat klon a nebo nejakou inspirovanou vec. Ale pride mi vylozene zcestny o tom premejslet jenom ve stylu... "co to muze stat? Dyk je to par soucastek... to mi udela venca za pivko". Kdyby to slo, tak uz nam to pumpujou cinani jedna radost a vsichni sou z toho "v raji".
Ale ono to tak v mnohých případech funguje a netřeba to ironizovat. Jsou samozřejmě věci, který se levně udělat nedají a je tam potřeba precizní výrobní postup a vysoce kvalití součástky a mechanické díly. Ale jsou věci, které jsou úplně triviální a prodejní cena tomu neodpovídá.

Kdysi jsem dělal pár kopií shred mastera (tehdejšího černého), co stál 3500,- a uvnitř byly všhovšudy dva obyčejný operáky, dvě diody zodpovědné za zvuk a pak už jenom pár pasivních součástek za celkovou cenu dvě tři stovky. Ostatně Behringer teď dělá to samý u jeho kytarovejch krabiček. Identické zapojení, identické součástky (akorát v SMD), identický zvuk jako původní předobrazy, ale zlomek původní ceny.

Nebo jsem dělal vlastní mod desku pro F030, protože ty německý a anglický stály tisíce, měly hafo bugů a dohromady na tom nebylo nic, než pár hradel a oscilátor. Prodával jsem to za tisícovku a posílal něco i do japonska :-D

A co se týče "vency", tak pokud má firmu na navíjení traf, tak jeho výrobkům věřím daleko víc, než nějakému drahému vintage výrobku vingtage výrobce s vintage cenou, který neprošel výstupní kontrolou pro originální výrobek, tak ho flákli do kitů pro DIY.

Odpovědět