Jaka je alternativa misto mikrofonu AKG C 2000 B do cca £100, zdarma postovne?

Mikrofony a předzesilovače
pebrow

Příspěvek od pebrow »

Pred nekolika dny jsem mohl koupit novy AKG C 2000 B za £99, zdarma postovne. Zavahal jsem, a uz ho nemaji. Vyprodany. Proto hledam jiny mikrofon, s podobnymi vlastnostmi jako ma AKG C 2000 B. Vim, ze existuji napr. AKG C 3000 a pod., ale ty maji uplne jiny (vetsi) rozmer membrany a proto hlas zpevaka zni uplne jinak. (Kdysi jsem mival mikrofon AT-4050 (membrana 21.4mm), a byl to uplny hnus, presny opak vlastnosti mikrofonu AKG C 2000 B, viz nize:

Cetl jsem mnoho recenzi o AKG C 2000 B, a ma ty vlastnosti jake presne potrebuji.

Recenze rikaji, ze AKG C 2000 B:

- Ma velikost membrany 13 mm a proto ma tyto vlastnosti:

- Ma velice rychlou reakci

- Velice citlivy

- Skoro zadny sum, kristalove cisty hlas zpevaka

- Velky dynamicky rozsah

- Poskytuje zpevakovi PRAVDIVE-SYROVY hlas, presne takovy jako ma zpevak, BEZ pridaneho zabarveni. (Mnoho jinych mikrofonu hlas tzv. zatepluji, coz NECHCI.)

- Velice dobry na typ hlasu zpevaku jako ma napr. Michael Jackson, coz potrebuji

- Velice dobry, krasny na detaily vysek hlasu zpevaku na typy hlasu jako ma napr. Michael Jackson, coz potrebuji

- Poskytuje relativne plochy hlas, na rozdil od tezkotonaznich hloubkovych hlasu, ktere delaji mikraci s velkou membranou
Naposledy upravil(a) pebrow dne 18 pro 2018 19:40, celkem upraveno 1 x.

jackies

Re: Jaka je alternativa misto mikrofonu AKG C 2000 B do cca £100, zdarma postovne?

Příspěvek od jackies »

Si vygoogluj jakým natáčel Michael, a pak si ho zkus půjčit. Btw jak jsi vyřešil to běhání při nahrávání?
muzikant

pebrow

Re: Jaka je alternativa misto mikrofonu AKG C 2000 B do cca £100, zdarma postovne?

Příspěvek od pebrow »

To uz jsem udelal. MJ jsem vygooogloval. Pouzival nechutiny za mnoho tisice Dolaru. :evil:
Urcite, MJ bez drahejch mikraku, ma hlas jako nejakej dlazdic! :lol: (Delam si srandu.)
Zpivani na jakoukoliv stranu dle mych emoci se odklada na dobu az budu mit vice penizku, abych si mohl koupit vice mikraku a oblozit se jimi. :mrgreen:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Odloz viac peniazkov aj na jeden poriadny .. AKG C2000 roznodne neni ziadny super mikrofon ..

pebrow

Příspěvek od pebrow »

Jaka je alternativa?

mando

Příspěvek od mando »

AKG C3000, Audio Technica AT2035 ...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

No, pokud ti AT4050 prisla jako totalni hnus, tak bych nejdriv chybu hledal jinde nez v mikrofonu. Jinak do 100 liber bych vzal mozna Shure sm58.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Chlapi prejdite si diskusie o mikrofonovh s pebrow .. Vsetko co mu radite su hluposti .. On ma v tom jasno , co potrebuje ..

pebrow

Příspěvek od pebrow »

.

mando:
Proc neposlouchas co rikam? Vzdyt jsem rikal, ze AKG C3000, Audio Technica AT2035 maji daleko vetsi membranu a proto hlas zni jinak nez s mensi membranou. Proc neposlouchas co rikam? Precti si prosim znovu co rikam. Dekuji. (Misto aby zde byla vecna diskuze, tak proto, ze nekteri neposlouchaji co rikam, tak to pak nekteri misto vecne diskuze stoceji do osobni roviny.)

Amorph:
Proc neposlouchas co rikam? Zcela konkretne a vecne jsem popsal duvody proc je pro me OSOBNE AT-4050 hnus. Proc neposlouchas co rikam? Precti si prosim znovu co rikam. Dekuji.
Shure sm58 ma daleko vetsi membranu nez ma AKG C 2000 B cca 13mm. Proc neposlouchas co rikam?

Prosim, prectete si co rikam. Jinymi slovy: Ja nehledam tezkej kamion s velkou membranou 21,5 mm. Ale hledam kvalitni Porse se stredni membranou cca 13 mm. Popsal jsem vecne konkretni duvody proc.

Celou noc jsem Goooogloval, a asi se rozhodnu pro:

Rode M5 ??? :idea:

.

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF »

tip... http://www.velvetsound.net/cz/line-audi ... audio-cm3/
má teda 16mm capsuli, ale pokud jde o malomembrány, pak určitě stojí za pozornost
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Sanchez

Příspěvek od Sanchez »

https://www.soundonsound.com/people/bru ... el-jackson

"He wanted to leave an opportunity for the unexpected to happen,” he explains. "For instance, I was allowed the freedom to make microphone choices, and nobody ever said a word. I just did it. For example, I used a Shure SM7 on most of Michael's lead vocals — 'Billie Jean', 'The Way You Make Me Feel' — and boy, did that raise some eyebrows! But I love that mic, and I have six of them. Michael, Quincy, and Rod were also smart enough to leave me alone while I was mixing, and that meant I did my best work. They'd leave the room and I'd get it all shaped up and ready, and then they'd come back and we'd listen and make slight adjustments, but I don't remember being too far out.”
Naposledy upravil(a) Sanchez dne 22 pro 2018 21:38, celkem upraveno 1 x.

mando

Příspěvek od mando »

neviem ako si to kopiroval ale v clanku je SM7 (nie SM57)

pebrow

Příspěvek od pebrow »

Dynamickej? A jaky ma rozmer membrany ta Majkova nadhera? ...za $450?

pebrow

Příspěvek od pebrow »

Nachazim pouze Becko: SM7B

Odpovědět