Jaký mikrofon pro Nord Modular G2?

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
aq

Jaký mikrofon pro Nord Modular G2?

Příspěvek od aq » 22 čer 2010 15:19

Ahoj, poraďte mi, jaký pořídit mikrofon k syntezátoru Nord Modular G2...
Mám klasickou krátkou verzi synthu bez mikrofonu, který má XLR konektor vzadu a rád bych k němu připojil mikrofon na husím krku, jako má G2X verze. V manuálu pouze píší, že to musí být dynamický mikrofon (takže asi ne kondenzátorový, s napájením apod.). Pořídit lze zřejmě leccos, samotný mikrofon, husí krk, ale za dosti odlišné ceny a nemám s tím zkušenosti. Nechtěl bych do toho investovat tisíce už proto, že v tomto případě nejde moc o kvalitu (použití pro vokoder) a nejlépe pokud se dá pořítit takový mikrofon komplet bez nějakého bastlení. Určitý problém totiž vidím v konektoru umístěném vzadu a nikoli na panelu - zřejmě by to chtělo úhlový konektor husího krku nebo třeba jen krk takový, který se dá dobře vyhnout.
Uvítám vaše zkušenosti nebo jakákoli doporučení, díky.

Ondra

ECSON WALDES
Profesionál

Re: Jaký mikrofon pro Nord Modular G2?

Příspěvek od ECSON WALDES » 22 čer 2010 18:04

SHURE SM58 - levnej ale kvalitni mikrak, pro tenhle ucel idealni
Obrázek

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 22 čer 2010 19:08

pripadne Sennheiser e835, 840 nebo e845 je taky fajn, rek bych, ze podobne dobrej pomer cena/vykon/vydrz jako u Shuru.

aq

Příspěvek od aq » 23 čer 2010 08:41

Díky za tipy, určitě se na tyto mikrofony podívám. Jestli uvažuju správně, tak tyto (nebo možná všechny) mikrofony lze potom nasadit na jakýkoli husí krk? Můžete i ten nějaký doporučit? Jde mi taky o ten úhlový konektor - jestli je potřeba si krk i konektor pořídit zvlášť a vše sestavit, nebo jestli existuje něco v celku, nebo dokonce pro tyto účely nějaký mikrofon na husím krku jako komplet?

Ondra

kexik

Příspěvek od kexik » 23 čer 2010 11:27

nemyslim, na husi krk su moc tazke. na husi krk sa vyser, proste si kup mikrofonovy stojan...

aq

Příspěvek od aq » 23 čer 2010 12:14

Možná máš pravdu, že by to s mikrofonem na stojanu bylo lepší... můj záměr byl ale spíš v možnosti experimentování s hlasem při tvorbě zvuku na tomto syntezátoru, takže proto husí krk a co nejjednodušší a nejlevnější řešení. Popravdě, cena těch doporučených mikrofonů je přeci jen trochu jinde, než jsem čekal.

Odpovědět