Jaky preamp a mikrofon (low end)

Mikrofony a předzesilovače
savaa

Jaky preamp a mikrofon (low end)

Příspěvek od savaa » 15 kvě 2011 00:57

zdravim,
chtel bych se zeptat (byt mozna trivialni otazku), pouzivam pro tools a mam zvukovku firewire audiophile, potreboval bych ted nahrat par zvuku pres /kondenz/ mikrofon. staci si dokoupit preamp s phantomovym napajenim, napr. dmp3 a propojit s audiophilem, anebo potrebuji jeste neco jineho?
dik za odpoved.
savaa

Kermitak
Moderátor

Re: pream phantom

Příspěvek od Kermitak » 15 kvě 2011 01:06

Ano, staci preamp s fantomem.

savaa

Příspěvek od savaa » 04 čer 2011 22:16

no, a tady zacina takovy mensi kolotoc.. jaky preamp a jaky mikrofon?
..snazil jsem se neco i zjistovat, procitavat zdejsi forum a popisky k vyrobkum, preci jenom ale je toho hodne, takze take pokladam tuto otazku.. muj budget je bohuzel dosti omezeny, abych to upresnil, m-audio dmp3 a audio technica at 2020. ty mikrofony bych do budoucna rad koupil dva, abych si mohl zkusit nahrat akusticke pianino. s nahravanim nastroju ci vokalu nemam vlastne zatim zadne zkusenosti, ted jsem jen nahraval takove ruzne zvuky z kuchyne typu lednice, hodiny, hlas, hrnicky - mel jsem k tomu vypujceny gear - mikrak Superlux PRA-268 HA + preamp Symetrix 528E.
puvodne jsem uvazoval o Rode NT2-A, ktery ma menitelnou sm. charakteristiku, ale ten je drahy, tak uvazuji neco z kategorie Superlux, Audiotechnika, SE Electronix SE 2000, AKG Perception 120 ci 220... z preampu zatim nevim. v podstate hledam za mensi peniz neco podobne kvality ci event. i lepsi jako ten gear, co jsem mel vypujceny. do budoucna bych take rad nahraval zvuky venku.
jo, jinak vymenu preampu za zvukovku s phantom+preamp zatim provest nemuzu- pouzivam pro tools m-powered, mam to s firewire audiophilem.., takze nejaky externi preamp..
jestli nekdo poradite, budu moc rad.
diky.

matucha

Příspěvek od matucha » 05 čer 2011 10:54

No myslim, ze se v tom uz nejak vyznas. Tyhle levnoucky veci jsou trochu prast jako uhod, skoro bych za me nechal rozhodnout nejakou vyhodnou cenu z druhy ruky nebo neco takovyho ;). Z mikraku me vlastne napada jedna vec... a to takovej modrej mikrak (klicove slovo "modrasek"), co mel Ivo, ten sice nebyl buhvi jak nejskvelejsi na svete, ale stal nic a na nektery veci me vuuubec neurazel nehlede na cenu. Ale samozrejme nebyl uplne neprustrelnej.

Preampy... chtel jsem navrhnout tu zvukovku. Kdybys sehnal nejakej symetrix vyrazenej z radia, tak asi nakoupis o uroven lip nez novy m-audio dmp3.

Co je vlastne tvuj strop cenovej za oboje?

savaa

Re: Jaky preamp a mikrofon (low end)

Příspěvek od savaa » 05 čer 2011 11:24

dekuji.
jeste se v tom moc nevyznam. take se jeste nevyznam v tom, co vlastne chci. puvodne jsem si chtel poridit zvukove banky a pluginy typu mcdsp a ni komplete a nahravat vsechno pres midi klavesy, pak v pro tools michat dohromady, ale pak jsem se setkal s michanim na mixu nahranych stop v softu + video, ovsem posledni zkusenost byla prave nahravani zvuku. takze puvodne jsem hledal nejaky mix, ale asi bych si pral jit hloubeji do tech zvuku, se kterymi bych si posleze mohl rat v mixu ruznych loopu spolecne s hudebnimi motivy.. takze vlastne nevim zcela, co potrebuji, snad i midi kontroler (momentalne mam jen klavesy vmk188 od fataru, jehoz knoby a fadery jeste nevyuzivam)..
budget.. nevim, celkove asi 10 000czk (preamp 4, mikrak 3+3).
modry mikrak, co mel ivo..? videl jsem 1 jeho fotku, ale porad nevim, co je to za znacku a typ, natoz, kolik stoji..
symterix sx-202?
diky za odpo.

matucha

Příspěvek od matucha » 05 čer 2011 13:10

Taky nevim, co je to za mikrak, to vi Ivo.

savaa

Příspěvek od savaa » 05 čer 2011 13:18

poslouchal jsem nejake ukazky mikro_zaznamu na thomann.de, ta audiotechnika 2020 ma takovy prijemny zabaleny (matny, temnejsi) zvuk, treba oproti SE 2000. stejne tak rode nt1a..

fova

Příspěvek od fova » 05 čer 2011 14:18

matucha píše:Taky nevim, co je to za mikrak, to vi Ivo.
Zrejme mysli Ivuv Horch s tim modrym svetlem.

Obrázek

savaa: Na ten zapomen, to je jina cenova kategorie.
Jinak tady mas nejake cteni:
./recenze/jaky-mikrofon-a-preamp-do-maleho-studia-t6934.html

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 05 čer 2011 14:26

Ne, to bych nerekl, myslim ze Matous Horcha pozna 8) Tipuju to na toho modraska, co mu vsichni rikaj modrasek ;) a vypada trochu jak TLM102.

fova

Příspěvek od fova » 05 čer 2011 14:39

Sorry, poradne jsem si neprecetl ty prispevky nade mnou.
Teprve ted jsem si vsiml, ze Matous psal o nejakem Modraskovi, co nestoji skoro nic, coz evidentne Horch nebude.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 čer 2011 15:43

Horch je taky modrásek :-D Ale někdy i červeňásek .... :) Ale nejsem si jistý jestli cenově spadá do kategorie low end :)

matucha

Příspěvek od matucha » 05 čer 2011 15:52

Hm, prinosnej kus konverzace ;)... myslel sem ten cinskej modrej mikrofon, co se tak trochu podoba tlm102.

savaa

Příspěvek od savaa » 05 čer 2011 17:12

dekuji fovovi za jeho poctenicko a dekuji i vam ostatnim. nicmene porad si nejsem jist, jestli dostatecne rozumim charakteristice "modrasek", tlm102 to sice jiste nebude, ale kdo vi, co je to vlastne zac? co rikate na pro me ucely SE 2000, audiotechnika AT2020 a rode nt1a? myslite, ze je zcela normalni zajit do hudebniho obchodu a vyzkouset tam nekolik mikrofonu? a jeste jedna asi velmi hloupa otazka - je nutne ci jednoznacne jasne snimani nastroje (napr. piana) dvema stejnymi mikrofony?
z preampu se mi take pozdava SM PRO AUDIO TC02, mate s nim nekdo zkusenosti? ty fantomy se tam zapnou vzdy oba, anebo je lze on/off kazdy zvlast?
diky.

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 05 čer 2011 18:32

savaa píše:z preampu se mi take pozdava SM PRO AUDIO TC02, mate s nim nekdo zkusenosti? ty fantomy se tam zapnou vzdy oba, anebo je lze on/off kazdy zvlast?
diky.
Jsou to dve TC01 zavreny v racku, takze ano, fantomy se daji spoustet kazdy zvlast. V tom trinacti strankovem manualu o tom pisi na strance sedm, uprostred. :)
http://www.smproaudio.com/uploads/media ... ENG_01.pdf

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 06 čer 2011 18:25

savaa píše:zdravim,
chtel bych se zeptat (byt mozna trivialni otazku), pouzivam pro tools a mam zvukovku firewire audiophile, potreboval bych ted nahrat par zvuku pres /kondenz/ mikrofon. staci si dokoupit preamp s phantomovym napajenim, napr. dmp3 a propojit s audiophilem, anebo potrebuji jeste neco jineho?
dik za odpoved. savaa
... co presne myslis vyrazem "nahrat par zvuku pres /kondenz/ mikrofon" ? Docela zalezi na tom jakych zvuku :-) , tedy zda budes zpivat nebo venku natacet ptactvo. sE2000a ti muzu pujcit (klidne i v lampove verzi sE2200T az se mi vrati) at si udelas svuj nazor.
ze je zcela normalni zajit do hudebniho obchodu a vyzkouset tam nekolik mikrofonu?
... nevim jak kde, ale u nas jo ;-)
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Odpovědět