Kondenzátorový mikrofon pro zkušební nahrávky

Mikrofony a předzesilovače
fova

Příspěvek od fova » 03 kvě 2007 23:27

SP B1 bych videl spis jako nastrojovy mikrofon. Na vokaly bys mohl byt zklamany.

Mozna uz to bude znit tady na foru trapne, ale poohledl bych se po Oktave MK319, ktera je sice mirne drazsi, ale dava slusne vysledky jak na vokaly, tak i s primhourenim oka i na nastroje.

Ty tuzky by mohly take udelat dobrou sluzbu. Jsou spise na nastroje, ale z vlastni zkusenosti vim, ze se daji s uspechem pouzit i na vokal. Doporucuji pujcit od Safy SE3 nebo nekde vyzkouset Oktavu MK012.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Re: Kondenzátorový mikrofon pro zkušební nahrávky

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 04 kvě 2007 04:15

Brúdr píše: Mikrofony: 1. Studio Projects B1, 2. Samson C01, 3. Behringer C1(C3), 4. PA Sound HSMC001W.
Uvítám v%u161echny va%u161e názory. Díky.
dobra tedy, muj nazor:

nebral bych studio projects. (ani #3.)

mam ted pujceny SP C3, ktery stoji asi sedm a udajne je chvaleny. zni mi dost mimo; nedari se mi ho nikam vmichat. i pres pop filtr se chova na plozivach az moc 'divoce' a dynamicky, snazim se tohle pasmo (nizsi stredy a basy) vyrovnat kompresi (a HPF prepinatkem odstranit), ale neleze z toho zadna konkretni informace -- spis hucak. ma hodne zvyrazneny transienty a je svetlejsi (proti mk319).

snad se z toho da dostat pouzitelna vec (cf. fova & nastroje), i kdyz mne se moc nedarilo: zkusmo jsem na to natocil jeden spot, ten je docela fajn, ale pri zpevu uz se mi to zacalo nelibit. izolovane zni docela 'exciting' a jako bych umel lip zpivat, ale do mixu mi proste lip vklouzne oktava. ale rikal jsem si, ze treba na BVs, ktery stejne zenu vrchni propusti, bych ho snad pouzil.

myslim, ze i za malej peniz se da poridit lepsi. (ok***a? ;])

(na nastroje jsem SP nezkousel. jinak predpokladam, snad opravnene, podobnej charakter vsech tech veci od studioprojects.)

2 a 4 neznam.

matucha

Příspěvek od matucha » 04 kvě 2007 10:42

Tak to se obavam, ze mam pro tebe spatnou zpravu, prave jsi totiz zjistil, ze ti moc nesedi cinska produkce a tim padem skoro vsechny mikraky pod 20.000,- pricemz jeden z tech, ktery se vymykaj uz mas - oktavu.

Co se tech nastroju tyce, nejsem si moc jistej o cem mluvite, vetsina nastroju ma taky neco ve stredech a kdyz to vezmu od toho nejtypictejsiho nastroje (kytary), tak mit misto stredu bahno (a este malo) mi pride jako docela slusnej prusvih... musel jsem takovy veci michat u bří orffů a nemel jsem na to moc slusnych poznamek.

Ty backvokaly by asi sly, ale myslim, ze hipassovana ekvalizovana oktava by stejne udelala lepsi praci.

syncro

Příspěvek od syncro » 04 kvě 2007 13:06

Brúdr: Kup kterýkoli z nich, v téhle třídě je to úplně jedno a aspoň trochu slušné nahrávky z nich vyrobíš. Respektive aspoň sám zjistíš, že jestli chceš nahrávky lepší, budeš potřebovat i lepší mikrofon, preamp, atd. Než ale sedět a mudrovat, je lepší jít, koupit a učit se... Slyšel jsem toho Samsona a Behringera, oba jsou použitelné. Trabant tě taky přepraví z domova do obchodu pro jídlo a je to lepší, než umřít hlady čekajíc až našetříš na Jaguara. Z tyhle peníze si bohužel koupíš jenom mikrofonní trabanty. Zázračně kvalitní mikrofony za málo peněz existují jenom v zaplacených "nadšených" recenzích.

Jen můj názor, Saša

PS: Už jsem s tím asi opravdu otravný, ale OKTAVA MK319 stojí u Thomanna 139 Euro.

kexik

Příspěvek od kexik » 04 kvě 2007 13:21

a 219 este menej (ale rozdiel v zvuku asi bude relevantny cene)

syncro

Příspěvek od syncro » 04 kvě 2007 14:17

kexik: Rozdíl není vůbec velký, skoro spíš žádný. A MK219 se dokonce vejde i do těch 3000. Dobrá rada...

Saša

Brúdr

Příspěvek od Brúdr » 04 kvě 2007 14:28

Díky všem za reakci i za podporu (Ivo). Velmi rád si nechám poradit. Na velkomembránovém mikrofonu vyloženě netrvám, vycházel jsem z toho, že když jsem hledal studiový mikrofon, tak mi vyjížděly tyto a podobné typy, tedy velkomembránové. Taky jsem četl nějaký článek, myslím že od safy (mimochodem velmi dobrý), a ty velkomembránové mikrofony mi, pro mé potřeby, vycházely lépe. Podívám se na ty malomembránové, co jste mi, zatím, doporučovali a uvidím, když tak rozšířím svůj dotaz. Tu sE Mini M1C mám pořád v záloze, akorát musím došetřit :D .

fova

Příspěvek od fova » 05 kvě 2007 00:35

syncro píše:kexik: Rozdíl není vůbec velký, skoro spíš žádný. A MK219 se dokonce vejde i do těch 3000. Dobrá rada...

Saša
Ja jsem 219 nikdy doma nemel (mozna ze ty, Saso, ano), takze napisu jen to, co jsem o ni cetl:
Protoze 219 mela udajne nejake zvukove problemy kvuli nevhodne konstrukci kose, vznikla verze 319, ktera tento problem resi.
Jak jsem koupil, tak prodavam.
Proto se 219 prodava levneji.
Jinak ten design mi prijde, ze ho prekousne jen skalni priznivce Oktavy :wink:

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 05 kvě 2007 11:22

vyGoooglena recenze hiiir:

http://www.mojopie.com/mk219.html
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 05 kvě 2007 13:52

safa píše:vyGoooglena recenze hiiir:

http://www.mojopie.com/mk219.html
to je spis freshmanova slohova prace.

tony

Příspěvek od tony » 05 kvě 2007 18:34

V úvodu si myslím zminoval Brůdře mikrofon PA HSMC001, já ho koupil pod označením RH HSMC001,
Moje zkušenost : kup tento mikrofon za 1400kč i s pavoukem(sic pochybné kvality) a nebo kup mikrofon úplně jiné úrovně za desítky ticíc. Koupíš li jakoukoliv jinou čínu za několik tisíc, behringer.. třeba i 8000kč rode , budou znít téměř stejně a jen vyhodíš navíc několik tisíc. Tak jako tak získáš to co mám já -první Kondensatorový a proto najednou neuvěřitelně průzračný detailní a tichý, citlivý mic. -a každý znalec ti k němu řekne , že je chladný, ostrý bez těla a spodků se zvýrazněnými výškami. Ať to bude můj HSMC001, nebo jiná čína.. Takže proč utrácet 3 litry )))
PS. Všechy ty mikráky co zminujěš sem porovnával. Výraznější rozdíl - Samson C01 byl tišší a více šuměl, ten neber. -tolik má zkušenost.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 05 kvě 2007 22:18

Tony: Oktava není "čína" !!! :)
Jestli je MK219 alespoň z 80% dobrá jako MK319, tak bych do ní za ty peníze šel.
Pavouk na některé aplikace není nutný (ikdyž teď jsem točil jednoho kamaráda a ten si při zpěvu tak výrazně dupal do rytmu, že nevím, nevím... :) ) a první popfiltr se dá udělat ze silonky a rámu pro vyšívání.
Já to spíš vidím tak, že je lepší utratit 3tis. za mikrofon, který i v budoucnu bude mít svoje uplatnění, než vyhodit 1400,- za něco, co po půl roce odložím, jako shit.

Mimochodem, jak jsem se nedávno dozvěděl, Oktavy se prodávájí i v Bratislavě přímo v kamenném obchodě: www.on-board.sk (na stránkách bohužel nejsou, ale fyzicky je tam mají)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 06 kvě 2007 00:36

tudy: u nas je nemaji?

Tudy

Příspěvek od Tudy » 06 kvě 2007 00:46

Juanita: nevím o tom
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Odpovědět