Kvalita mikrofonu

Mikrofony a předzesilovače
Bery4B

Re: Kvalita mikrofonu

Příspěvek od Bery4B » 10 říj 2012 17:41

Aha takže co byste navrhli koupit abych si polepšil? :) a zvukovka je ok? :)

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 10 říj 2012 18:52

Kup si ho a neřeš to, když nemáš peníze.Když se ti posere, máš na něj dva roky záruku. Ta zvukovka je taky ok. I se špatným mikrofonem se dá naučit hodně věcí. Důležité je se tomu mikrofonu a zvukovce věnovat, jinak pozdější upgrade nebude mít moc smysl.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 10 říj 2012 19:51

Bery4B píše:Pokud jsem dobre pochopil ...chces rict ze nemam cekat zazraky...ale tak lepši než samson G-track by to bejt mohlo ne? :) ...kdyz ten samson ma rozsah do 16khz a c1 ma do 20khz :)
hehe bery.... a ak napisu 115 koni, tak je Hyundai 1,2 silnejsi nez 110 konove Audi 1,6??? :) :D :D

Behringer je majster "chvalospevov". U nich je vsetko "hi-end, professional, studio quality, pristine, ultra-low-noise, gold-plated, atd.
Ak ides kupovat mikrofon, neni dovod studovat parametre. Radsej si precitaj zopar solidnych testov a hodnoteni.
Dozvies sa ovela viac.

Nejaky Rode mu niekto neodporucite? :?:

Bery4B

Příspěvek od Bery4B » 11 říj 2012 15:54

Co jsem tak poslouchal nahravky naten behringer tak znely docela slušně a lépe než ten samson g-track...kamoš ma ten behringer c1U... a taky je vcelku schopnej :) ...o par mesicu pozdeji bych mel v planu upgrade na SE ELECTRONICS - X1

Bery4B

Příspěvek od Bery4B » 11 říj 2012 16:19

Omrkl jsem ty rode...a na nejakej ten rode bych si musel pockat trochu dyl :) mam kapesny 800 mesicne (400 ze školy stipendium 400 z domu) takze jsem rad kdyz nejak zapodpory rodicu zvladnu mikrofon i zvukovku jeste tenhle mesic xD :D...jinak jsem si podal prihlasku na jednu brigadu ume v okoli takze pocitam zebych stoho mohl myt 4600 za mesic...potom uz bych premyslel onecem lepsim :)

matucha

Příspěvek od matucha » 11 říj 2012 18:06

Bery,

vzdycky je dulezity vedet, na co to potrebujes. Na nejaky domaci nahravani rapu nebo tukani do stolu u huciciho pocitace nepotrebujes zadnou U47 za 200tis (tu nakonec doopravdy nepotrebuje nikdo). Co chces nahravat? Treba fakt nema smysl premejslet o nicem drazsim nez o behringerovi.

V ramci kategorie mikrofonu "levně ale přece" je +- jedno jestli se rozhodnes pro Behringera nebo neco jinyho. Jestli ti nesedel Samson, nekupuj samson. Rode ale nebude zas az tak zasadni krok proti behringeru (ale zalezi typ od typu, a taky od ceny - za 3500,- z druhy ruky takova NT1000 muze udelat dost prace). Na oktavu (mk319 nebo mk219) financne nedosahnes? To je trochu zdravejc znejici mikrofon nez vetsina podobne drahejch. Kdybys usetril nejakejch 10-13tis tak pak muzes premejslet o nejakejch starejch C414 (C414buls nebo EB), novy C214 (ale teda raci bych starou C414) nebo treba neumann TLM102, kterej se jevi jako velmi slusnej mikrofon nehlede na cenu. Z 800,- kapesnyho se ~10000,- setri dlouho, chtelo by to nejakou brigadu ;).

Drahy (ehm dobry) mikraky maj tu vlastnost, ze snimaj veci realistictejc, plnejc a min problematicky. Cim vys se v kvalite dostavas, tim lehci je neco nahrat fakt dobre. Cim horsi techniku pouzivas, tim vic zvuk ztraci na hloubce a presvecivosti. Treba vezmu priklad z jinyho sveta nez z hudebniho. Dvere. Bouchnuti dveri nahrany na skvelej par mikraku bude znit hodne realisticky. To samy nabrany na hodne levny mikraky bude znit jak nejaky krupnuti ze kteryho bude mnohem tezsi poznat, ze jde o bouchnuti dveri a ne bouchnuti do necim do stolu nebo treba bouchnutim do mikrofonu.

Vyrobci (vsichni bez vyjimky) vyhlazujou frekvencni charakteristiky, ktery ukazujou. Nejde jen o marketingovej tah, ale proste kazdej vyrobenej kus ma trochu jinou. Horsi mikraky jsou hoodne deravy se spoustou bolavejch mist, ale to nikdy na tech publikovanejch grafech neuvidis.

Malokdo uvadi detailni smerovy charakteristiky. Horsi mikraky ji maj hodne nekonzistentni. Coz znamena ze vsechno co prichazi se stran nebo zezadu je ruzne filtrovany a casto strasne nehezky. Diky tomu pak neporesena akustika mistnosti zpusobuje dalsi osklivy zabarveni, ktery z toho nikdy nemuzes dostat ekvalizerem, protoze je to neco co zni hodne jinak nez primej signal.

Zesilovace v horsich mikrofonech (pokud se bavime o kondenzatorovejch) jsou levny a to znamena vetsinou plochej zvuk a sedivej zvuk. Malokdy zvladaj dobre hlasity zvuky. Zajimava situace je se sumem, i hodne drahy veci sumej a nektery levny veci muzou sumet min nez drahy. Takovy rode obecne sumej velmi malo. A stary superdrahy zboznovany kousky sumej nepomerne vic. Stary kouzky i zkreslujou casto vic, ale charakter toho zkresleni je casto zadanej a nekomu muze znit "luxusne".

Pro nekoho, kdo nahrava hodne je dobrej mikrofon (resp. plna skrin dobrejch mikraku) zaklad. Usetri totiz mnoho casu/prace/starosti.

Bery4B

Příspěvek od Bery4B » 11 říj 2012 20:23

Opravdu díky takže měl jsem v plánu potomhle zakladu setrit na nejaky klavesy monitory a tak dal...ale asi fakt rads nasetrim na kvalitni mikrak...a brigada snad bude :) hodne díky ;) :)

komasix

Příspěvek od komasix » 12 říj 2012 00:27

matucha super!

matucha

Příspěvek od matucha » 12 říj 2012 03:13

To co tu povidam jsou takovy obecny kecy, kazdej si k tomu musi dojit nenak sam a zalezi taky na tom jak dobrej ma poslech. Na levnouckym poslechu je jednoduchy prehlidnout kvality.

Zajimavy je treba (jedna z mnoha casto zavadejicich ukazek) http://www.gearslutz.com/board/gear-sho ... piano.html.

Ale bacha, solo testy jsou osemetny. Do mixu casto neni potreba nejtlustci moznej zvuk, ale spis neco s durazem na stredovejsky, aniz by to znelo v ramci kontextu mimo. Neni sance takovou vec poznat bez delsi zkusenosti.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 12 říj 2012 08:26

Matucha to perfektne zhrnul, ja by som len k tej cenovej kategorii "okolo 10000" doporucil este porozmyslat aj nad znackou AudioTechnica, ktorej seria 40xx sa javi v pomere cena/vykon ako velmi dobre riesenie. Aktualne dokonca niekto predava na midi.cz model AT4050 za 9k, a to je podla mna uz celkom dospely mikrofon s prepinatelnou charakteristikou a velmi "univerzalnym zvukom".

matucha

Příspěvek od matucha » 12 říj 2012 11:23

Jo pravda, je to trochu prehlizena znacka, ktera ma co nabidnout.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 12 říj 2012 14:07

Příjde mi trochu mimo mísu doporučovat někomu mikrofon za 10 K, když sám byl s C1 spokojený, ale hlavně za ty peníze už bude mít nástroje - s nimiž (se nebude mazlit pod dekou) bude dělat hudbu. Tvorba je daleko důležitější než kvalita mikrofonu. Upřímně mikrofon za 50K je pro mnoho lidí stejně nedosažitelný, s výjimkou gearfetišistů a skutečných zvukových mistrů, takže mikrák za 10 - 20 klacků je obecně už strop. Toť můj názor. (toho Neumanna doma nemám, napsal jsem to obecně, jako příklad..)

Jinak souhlasím. Mám hlavní stereodvojici právě AT4050.:) Je to super mikrák, ale taky mi nesedí ve všech situacích. Má svůj specifický zvuk.

Bery4B

Příspěvek od Bery4B » 12 říj 2012 14:13

stim poslechem...mix a mastering...šilena veda...mam sluchatka http://muziker.cz/sluchatka/standartni- ... d-660.html (ktere mi byli navrhnuty na tomhle vebu zebych si pro monitoring mel aspon tyhle poridit)
a kdyz nanich delam mix a zda semito uz opravdu dobry... ulozim...a pak pustim na reproduktorech silene to chrci....no tenhle extrem semi stal jen jednou...ale vseobecne to v reprodukterech zni pokazde odost hur nez ve sluchatkach...jinak na rekording a poslech sije nemuzu vinachvalit :) ...

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík » 12 říj 2012 15:57

Monitory ničím nenahradíš :wink:. Člověk když je nemá, tak by si to měl alespoň pustit na co nejvíce různých zařízení, aby udělal nějaký kompromis. Tak to prozatím dělám já :wink:.

Bery4B

Příspěvek od Bery4B » 12 říj 2012 19:36

Jojo monitory :) taky nevím jaký koupit :) chtel jsem koupit M-Audio AV-30 II...ale nekdo tady psal že to snad ani nejsou monitory tak nevím :)

Odpovědět