Levný mikrofon pro violoncello

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
okovarec

Levný mikrofon pro violoncello

Příspěvek od okovarec » 15 bře 2012 21:28

Dobrý den,
byli jsme teď s kapelou ve studiu a já jsem s hrůzou zjistil, že jsem si svůj part nenacvičil úplně čistě... Slyším velmi dobře, ale když sedím za cellem a hraji, tak to moje není úplně tak dobře slyšet, z nahrávky ale slyším dokonale vše... A tak jsem si říkal, že by nebylo špatné, kdybych si pořídil mikrofon na doma. Mám doma jeden Philips, byl to nějaký levný šmejd a po připojení na pc šumí způsobem neuvěřitelným... Našel sem nějaký Behringer C-3 ten je za přijatelných 1100 a tak bych se chtěl zeptat, co ještě budu potřebocat? Nějaké napájení? Jaké?

Děkuji za Vaše odpovědi

kopyto

Re: Levný mikrofon pro violoncello

Příspěvek od kopyto » 15 bře 2012 21:49

K tomuto mikrofonu budeš potřebovat fantómové napájení 48V. Mají to i některé zvukovky, ale nejlevnější řešení bude koupit nějakej malej mixáček, kterej ho také má, třeba http://www.thomann.de/cz/behringer_xenyx_802.htm nebo něco podobného.

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík » 16 bře 2012 00:57

Nebo si kup nějaké nahrávadlo, mně dnes došel Zoom H1 (http://diktafony.heureka.cz/zoom-h1/) a za ty peníze nezní špatně. :wink:

MDudas

Příspěvek od MDudas » 16 bře 2012 01:23

okovarec píše: Mám doma jeden Philips, byl to nějaký levný šmejd a po připojení na pc šumí způsobem neuvěřitelným...
Philips - fuj. PC - asi fuj. Levny mikrofon pre cello - fuj. :)
Na cello, potrebujes vyrazne lepsi mikrofon (najlepsie kondenzator) a nepouzivat internu zvukovku...
Investicia minimalne 3 - 5000 Kc... Alebo to externe "nahravadlo", co Ti da zaujimavu moznost stereo zvuku.

matucha

Příspěvek od matucha » 16 bře 2012 02:14

Do nejaky muziky muze na cello sedet i SM57, pripadne bych se poohlid po nejaky oktave 012 (nebo raci stereo paru). I kdyz to neni za 1100, tak se bavime o absolunim minimu, ktery ma smysl. Levny cinsky/behringer kondenzatory na cello sou bohuzel au.

Interni zvukovku vubec neber jako variantu, o ktere by se dalo uvazovat. Minimum je nejakej levnej interface (nejaky m-audio fasttrack a podobny...).

Externi nahravadla jsou krokem zpet hlavne tim jaky jsou v nich mikraky. Vedle nich casto pusobi behringer a rode jako dospelej mikrak. Takovy nahravadla jsou dobry na nejakej sber ruchu a atmosfer nebo na nejaky nahravani zkousek (pokud chces nahravat jenom zkousky, tak potom je to ale rozhodne dobra cesta). Nahravani do pocitace ale znamena, ze to nahrajes primo do skladby synchronne a da se s tim pak dal pracovat +- jako ve studiu.

Kopyto ti radi koupit malej mixacek. Ja ti radim neposlouchat Kopyto. Levnej mixacek znamena mnohem mensi kvalitu nez levna zvukovka hlavne kvuli tomu, ze v nem signal leze skrz hodne soucastek a cesticek a vsechny jsou hodne osizeny a postaveny na ultra ultra levnejch soucastkach vhodnej tak pro mobilni telefony, ale ne pro audio. A to je opravdu zbytecny. Levnej mixacek ma smysl tehdy, kdyz potrebujes levnej mixak (treba na zkousky s kapelou, kdy si chces do sluchatek smichat svuj monitor mix). Jestli je tohle tvuj cil, tak ti malej mixacek doporucuju ;).

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík » 16 bře 2012 08:58

matucha píše: na nejaky nahravani zkousek (pokud chces nahravat jenom zkousky, tak potom je to ale rozhodne dobra cesta).
Na to to mám :). Člověk se sebou nic netahá, hodí to do kapsy a je to. Přestalo mě bavit s sebou pořád tahat noťas, zvukovku, kabely a mikrofón. :)

kopyto

Příspěvek od kopyto » 16 bře 2012 11:30

matucha píše: Kopyto ti radi koupit malej mixacek. Ja ti radim neposlouchat Kopyto..
Samozřejmě máš pravdu, ale vycházel jsem z toho, že má/chce nejlevnější mikrofon, tak jsem poradil nejlevnější řešení:-)

okovarec

Příspěvek od okovarec » 16 bře 2012 12:50

Vzhledem k tomu, že za ty peníze nějakou přehnanou kvalitu neočekávám... Nahrávky budou sloužit jen k ověření toho, jak to hraji případně, jak se zlepšuji. V podstatě mi jde jen o to, aby se to dalo poslouchat tzn. nešuměl mikrofon nebo nevytvářel pazvuky. Ten "mixáček" nebude asi tak špatný nápad. A to, že je ten Behringer je Čína by se dalo očekávat, za ty prachy co bych chtěl... Chtěl jsem spíš poradit ohledně levného nahrávání sebe sama... a levné myslím řešení tak do 2000. Děkuji

MDudas

Příspěvek od MDudas » 16 bře 2012 14:39

Aha, takze iba off-line odposluch seba sameho, ziadne velke nahravanie.
Tak to Ti potom skutocne staci externe "nahravadlo". Alebo nejaky nie uplne lacny PC mikrofon a normalna zvukovka.
Odporucam pozriet si tu bazar - najdes tam pre teba vselico vhodne a za dobre ceny.

Odpovědět