mic alebo snímač pre husle

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
onee

mic alebo snímač pre husle

Příspěvek od onee » 30 lis 2009 09:48

Prajem pekný deň

Riešim problém ako alebo inak čím nazvučiť husle na pódiu? Máme mic RODE NT3 ten ich zvládne lavou zadou, ALE huslysta je tým pádom imobilný a zároveň ten mic má dosť značnú tendenciú pískať.

Potreboval by som nejaký malý štipec alebo nejaký snímač, tak aby huslysta nemusel byť prikovaný na jednom mieste. No a za dobrú cenu.

DIK

kexik

Re: mic alebo snímač pre husle

Příspěvek od kexik » 30 lis 2009 10:43

kolko je dobra cena?

onee

Příspěvek od onee » 30 lis 2009 10:45

Dajme tomu 50,-€

marian

Příspěvek od marian » 30 lis 2009 10:54

uff, chces za menej penazi ako mas to Rode, nieco zvukovo tak iste a este aj mobilne ?

zostat pri tom co mas a setri =)

p.s. jedine zeby si sa sekol pri tej cene, a myslis k tomu este jednu nulu ...

onee

Příspěvek od onee » 30 lis 2009 11:03

Tak je mi jasné že na zvuk toho RODE sa za 50-€ určite nedostanem. To RODE je super mic a za 100,-€ ktoré som zaň dal neni očom. Priorita je mobilita huslistu a eliminovanie spätnej väzby ako je len možné.

Neviem ako na tom sú nejaké klopové mic?
A za trochu viac peňazí som pozeral AKG C411. Tu je skôr otázka či to za ty prachy stojí lebo to je jednoúčelový mic.

kexik

Příspěvek od kexik » 30 lis 2009 11:23

c411 musis kupit vo verzii PP, nezabudni... verziu L nemozes priamo napojit 48V phantomom z mixu, pac ju usmazis. potrebujes redukciu na L konektor a ta stoji zrovna tolko ako rozdiel medzi PP a L. cize tak ako tak je to 100eur. btw co je na nom jednoucelove?

inak nieco ako:
http://www.thomann.de/gb/the_tbone_lc97_tws.htm
http://www.thomann.de/gb/the_tbone_ppa100.htm

marian

Příspěvek od marian » 30 lis 2009 11:27

onee píše:Tak je mi jasné že na zvuk toho RODE sa za 50-€ určite nedostanem. To RODE je super mic a za 100,-€ ktoré som zaň dal neni očom. Priorita je mobilita huslistu a eliminovanie spätnej väzby ako je len možné.

Neviem ako na tom sú nejaké klopové mic?
A za trochu viac peňazí som pozeral AKG C411. Tu je skôr otázka či to za ty prachy stojí lebo to je jednoúčelový mic.
hej, C411, ale ked chces s tym behat prirataj si cenu AKG WMS, co je bezdrotovy system (okolo 300E ??)

aj tak mam stale dojem, ze chces nieco za lacny peniaz, co nie je mozne =)

edit: sice, pardon, moze este za sebou tahat kabel, no =)

fova

Příspěvek od fova » 02 pro 2009 20:56

onee píše:Dajme tomu 50,-€
Zustan u toho Rode a setri. Z cehokoliv v teto cenove hladine budes v porovnani s tim Rode zklamany.

onee

Příspěvek od onee » 03 pro 2009 08:28

Ahojte

Najlacnejšia alternatíva pomer cena výkon mi vchádza to AKG C411PP.

To RODE je síce super a zvukovo fakt parádne, ale píska. Hlavný problém je že huslista musí byť jak prikovaný, musí si dávať bacha aby od toho neutekal. Pri nastavení ktoré už je aj tak na hranici väzby ten mic musí byť hodne blízko a potom aj malé vzdialenie robí problém. V štúdiu kde do toho micu nejdú aj ostatné odrazy to je nádhera, ale na pódiu alebo skúšobni... nem dobré.

Neviete ešte o nejakej inej alternatíve snímaču? Nepozerajme teraz na cenu, ale na pomer cena výkon.

fova

Příspěvek od fova » 03 pro 2009 23:04

Jestli je to kapela, kde je na podiu hodne hluku, tak dobre poslouzi dynamicky mikrofon. My pouzivame na housle mikrofony jako Shure Beta 58 nebo Beyerdynamic Opus 89, ktere maji vice vysek a umistime ho nad houslistu na stojan. Zadny problem se zpetnou vazbou nemame a zvuk se da v tom kravalu poslouchat.

Se snimanim housli v kapele pres kondenzatorove mikrofony mam spatne zkusenosti. Kondenzator je moc citlivy, aby v tom hluku uspel.

Kdyz bude hrat houslista solo a vsichni v sale jsou zticha, tak samozrejme kondenzator a nejlepe ve stereoparu.

Snimac pouze pokud jde o kombinaci mikrofonu se snimacem, jinak budes mit ponekud neprirozeny zvuk.

A spise bych doporucil, aby se houslista naucil nelitat po podiu. Nas houslista stoji na jednom miste.

kexik

Příspěvek od kexik » 04 pro 2009 09:44

stojanovy kondenzator nepiska, ak je to hyperkardioida. zbytok spravi spravne nastaveny gain. takisto nepiska ak je fakt blizko nastroju, co lavalierov mikrofon je. tam je uplne fuk ci je kondenzator alebo nie, pricom kondenzator ma lepsi zvuk. take fazule od dpa nepiskaju ani v hodne velkom ramuse viac ako stojanove dynamiky.

Odpovědět