Mikrofon na snímání basy - baskytarového aparátu

Mikrofony a předzesilovače
Wohma

Re: Mikrofon na snímání basy - baskytarového aparátu

Příspěvek od Wohma » 17 čer 2009 13:58

Podle mych (bohuzel zatim nevelkych) zkusenosti je v podstate kazdy kopakovy mikrofon dobry k basovemu aparatu :)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 17 čer 2009 15:08

Na basu se mi nejvic osvedcil ribbon AEA R88, mam ho vzdy v maly vzdalenosti od bedny, AEA R88 umi krasnej plnej zvuk s velkou dynamikou, pri hodne velky hlasitosti bedny nezni ztuhle jako nektery dynamicky mikrofony. Skvele zni i Royer R-121. Co se tyce MD-421 tak tam mi zatim vzdy nabizela barvu kterou v base nechci, o to vic mam ale MD-421 rad na kytarovy bedny tam zni perfektne, rychle reaguje na dynamiku hry kytar, zvuk je hodne rozzarenej a sytej.

Kopakovy mikrofony co tu mam na snimani basy nepouzivam, prijde mi ze pro basu nepodavaj tak presnou informaci. Kazdopadne je fajn si ale vse vyzkouset a vybrat si. Proto taky tocim vse vetsinou na vic mikrofonu ze kterejch si pak vyberu bud uz behem nahravani, nebo pak dodatecne az pri michacce podle toho ze kteryho mikrofonu se mi barva basy vic do michacky hodi. Signal z basy si rozbocuju a linkovej vystup pak tocim soucasne se snimanim mikrofonem, nekdy je pouzivam v kombinaci, ale obecne linka me osobne nezni tak kulate a plne jako basa snimana z bedny mikrofonem.

AEA R88 - u beden AMPEG a SWR
Obrázek
Obrázek

Wohma

Příspěvek od Wohma » 17 čer 2009 17:00

Tak pri srovnani s drahyma paskacema bude vetsina dynamickych mikrofonu horsi... Mit na to penize, tak mam jednoho Royera uz doma, ale ta suma je proste prilis velka :)

kexik

Příspěvek od kexik » 17 čer 2009 17:23

Wohma píše:Tak pri srovnani s drahyma paskacema bude vetsina dynamickych mikrofonu horsi... Mit na to penize, tak mam jednoho Royera uz doma, ale ta suma je proste prilis velka :)
tak si kup aspon rb100, motor aj chassis je kopia r 121, samozrejme to ma hrubsi pasik ale hlavne ovela horsie trafo, takze to ma menej vysok a horsi detail ako royer, ale zakladny charakter zvuku ma rovnaky. na ucely, kde ide nie o detail ale tlste stredy a basy, to je super kauf. podmienka je ovsem kvalitny preamp, bezne lacne preampy prilis sumia a/alebo nemaju dostatocny gain

Wohma

Příspěvek od Wohma » 18 čer 2009 01:56

Dost o tom premyslim, spis jsem mel zalusk na RB700 (nebo jak se jmenuje ten nejvyssi ribbon od t.bonu), budu to mit ciste na nahravani kytarovych aparatu... Predzesilovac mam z Focusrite Saffire, takze zadny high-end, ale zas bych rekl, ze zadny vylozene pruser... Ma to tedy cenu?
Jinak sorry ze se montuju do threadu o basach a tak :)

komasix

Příspěvek od komasix » 18 čer 2009 08:02

OT:
podle spousty referencí je R100 lepší. Jedinej problém je, že se vytahuje pásek.
Na basu sem nezkoušel. super kytara v kombinaci s 57. Zajímavej kopák a výborný na struny virblu.
Pardon už končim.

skeld

Příspěvek od skeld » 18 čer 2009 13:13

Můj RB100 přišel už z vytahaným páskem a myslím, že se to stalo každému kdo ho má, není ale náročné ho natáhnout zpět, do detailu to tu popisoval Kexik. Já jsem na to šel trochu jinou metodou a taky se podařilo, Pásek zatím drží a už se od té doby nepovolil. Nicméně řemeslné zpracování toho mikrofonu uvnitř je fakt prasárna.

komasix

Příspěvek od komasix » 18 čer 2009 14:49

já jsem samozřejmě natahoval už dvakrát. Katastrofa to není ale, jestli máš postup kterej je stálejší pochlub se plese.

skeld

Příspěvek od skeld » 18 čer 2009 15:28

koma6, zas tak jinej postup to neni a je to asi možná i náhoda, že pásek drží, jen jsem používal jinou metodu při manipulaci s páskem nic víc.

marian

Příspěvek od marian » 18 čer 2009 17:03

skeld píše:koma6, zas tak jinej postup to neni a je to asi možná i náhoda, že pásek drží, jen jsem používal jinou metodu při manipulaci s páskem nic víc.
nelepil si to medom ? : )))

kexik

Příspěvek od kexik » 18 čer 2009 17:06

marian píše:
skeld píše:koma6, zas tak jinej postup to neni a je to asi možná i náhoda, že pásek drží, jen jsem používal jinou metodu při manipulaci s páskem nic víc.
nelepil si to medom ? : )))
med som pouzival ja ale nie na lepenie ale na manipulaciu s pasikom (sparatko namocene v mede ako "lepivu pinzetu")

komasix

Příspěvek od komasix » 19 čer 2009 00:40

...ja pouzival slinu obohacenou nekolika pivama {aby se mi ruka netrepala} a fungovalo to paradne. Zas takova chirurgie to neni , ale kazdopadne diky kexik!

skeld

Příspěvek od skeld » 19 čer 2009 07:18

Já používal takovou hodně jemnou plastovou pinzetu a úplně v pohodě, na tom konci kde se pásek svírá pomocí šroubů, se mi podařilo část která mi přebývala otočit a přehnout pod pásek a takhle to stáhl a zatím se nepovolil, ale to už je trochu OT, tenhle thread je myslím o jiném tématu 8) .

Odpovědět