Mikrofon napájený baterií s vlastním úložištěm

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
Petr0809

Mikrofon napájený baterií s vlastním úložištěm

Příspěvek od Petr0809 » 12 lis 2015 22:24

Zdravím, byl bych rád kdyby mi zde byl někdo ochoten poradit sehnat mikrofon na základě mých požadavků.

Nejde mi o zpěv ale mluvené slovo a chtěl bych mikrofon, který je schopný jej v nadprůměrné kvalitě zachytit hlas s minimem venkovních vlivů jako je zvuk větru apodobně.

Další můj požadavek je ten že bych chtěl mikrofon který je napájen pomocí baterie a má vlastní uložiště kupříkladu v podobě paměťové karty. (zda něco takového existuje) Víceméně pro natáčení venkovních rozhovorů potažmo i rozhovorů v interiéru

Normálně bych sáhnul po klasickém RODE pro zrcadlové kamery s 3.5mm jackem ale moje kamera má jen nějaký druh miniUSB tím pádem potřebuji něco co má vlastní zdroj napájení a není to závislé na šnůře.. a má to úložiště uvnitř mikrofonu potažmo (jsem v tom uplný lajk) ten mikrofon umožňuje přenos do jiného zařízení fungujícího jako úložiště

a co se týká cenového rozpětí chtěl bych něco kolem 4-5 tisíc

za jakoukoliv radu, která by mi pomohla s touto investicí děkuji

Stardust
Vybavení

Re: Mikrofon napájený baterií s vlastním úložištěm

Příspěvek od Stardust » 12 lis 2015 22:29

Pokud to dobře chápu, hodilo by se něco jako ZOOM H4n

https://www.zoom.co.jp/products/handy-r ... y-recorder

biscuit

Příspěvek od biscuit » 12 lis 2015 23:33

mozna si nejdriv neco precti o snimani zvuku v exterieru. nasnimanej poryv vetru nema s kvalitou mikrofonu prakticky nic spolecnyho.

nejaky nahravadlo ve stylu zoomu by asi bylo pro tebe idealni. ale dobre se porozhlidni. na trhu je tech podobnejch reseni hodne.

btw. jestli (ne)jsi cech, tak se rika zrcadlovka - je to fotoaparat, nikoliv kamera... 8)

MDudas

Příspěvek od MDudas » 13 lis 2015 01:05

biscuit píše:mozna si nejdriv neco precti o snimani zvuku v exterieru. nasnimanej poryv vetru nema s kvalitou mikrofonu prakticky nic spolecnyho.
tym chcel biscuit povedat, ze bez ochranneho "bobrika" :oops: na mikrofone sa ruchov od vetra tazko zbavis...
Naposledy upravil(a) MDudas dne 13 lis 2015 01:12, celkem upraveno 1 x.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 13 lis 2015 01:10

ja, natürlich ;-)

Petr0809

Příspěvek od Petr0809 » 13 lis 2015 12:55

Díky všem za odpovědi nakonec teda sáhnu po něčem podobném co postoval Stardust klasický stereo diktafon s windscreenem na regulaci okolních vlivů

Odpovědět