Mikrofon nenapájený fantomem do závodního auta...

Mikrofony a předzesilovače
kexik

Příspěvek od kexik » 15 dub 2008 13:19

ja by som povedak ze bude bolate stacit nejaky entry level kravatak, ktory ma akurat vyssie spl... dpa je zbytocne kvalitna zalezitost na toto

trebars tato audiotechnika ma na elektret svinske spl, odpruzene upevnenie, na napajanie jej staci 12V, cize vystacis trebars s tymto zdrojom na 2 9V baterky:

http://www.thomann.de/gb/audio_technica_pro35r.htm
http://www.thomann.de/gb/akg_b18.htm

llala

Příspěvek od llala » 16 dub 2008 09:55

safa píše:Mmno jeste se zeptam ... k jakemu ucelu bude slouzit nahravka z toho mikrofonu ?

Potiz je totiz s tim, ze motor je pomerne hlucna vec. Pokud budes mit standardne citkivy mikrofon je dost pravdepodobny ze bude sam osobe zkreslovat a tim padem nahravku bude k analytickym ucelum zpola nepouzitelna. Proto bych ti navrhoval pouziti mene citliveho DPA 4062, ktery snese i vysoke akusticke tlaky. Je jej mozne napajet z baterioveho napajece MPS6001 (nebo samozrejmen i jinych doukanalovych), vystupem je symetricka linka.

Druhy aspekt je, ze prostor motoru je prostredi pomerne znecistene a je mikrofon treba chranit pred znecistenim a znicenim, navic by jej melo byt mozne snadno cistit. S tim je spojena treti vec a sice ze pri jizde vznika proudeni vzduchu, a i kdyz kulove mikrofony jsou k tomuto vyrazne mene nachylnejsi nez jejich smerovi kolegove tak presto se muze state ze bude "vitr" v mikrofonu slyset a nahravka bude opet nepouzitelna.

jednou z vyhod miniaturnich mikrofonu DPA je, ze se na ne dodava cela rada prislusenstvi od magnetickych drzaku pro protivetrnne ochrany. Doporucoval bych prinejmensim pouzit ochranu DUA0572, vhodne se mi zda i pouziti magnetickeho drzaku DMM0011-B (je skutecne hodne silny a mikrofon bez problemu udrzi).

Co se delky kabelu tyce, 4062 se standardne dodava s kabelem delky 1.5m. Pokud by toto nestacilo lze kabel prodlouzit az na 300m bez ztraty kvality zvuku.

Nejaky tematicky pocteni:

http://dpamicrophones.com/page.php?PID=1233

http://dpamicrophones.com/page.php?PID=629

EDIT: ... SRRY, ted teprve jsem si vziml ze nejde o zaznam zvuku chodu motoru pro analyticke ucely, jak jsem si puvodne myslel (uz jsem jednou stejnou vec resili tak mi to nejak splynulo), ale o zvuk pro video ;-) . Tam asi tak velke naroky nebudou ... ackoliv z pozadavku na sniyenou citlivost (vyskoly akceptovatelny akusticky tlak) bych nejspis asi neslevoval. Mate zmerenou uroven hluku v kabine ?

Děkuji moc za tip. Úroveň hluku změřenou nemáme, ale nějaký hluk tam určitě je :-). Na té kvalitě zas tak moc nezáleží, jde o efekt a podkreslení záběrů videa. Ten magnetický držák mne zaujal. Ještě jednou díky.

kexik

Příspěvek od kexik » 16 dub 2008 11:25

ak ti nejde o kvalitu zvuku uplne v prvom rade, zajdi do lubovolneho obchodu s hudobnymi nastrojmi, a kup hocaky dynamicky gooseneck mikrofon na bicie (to si pytaj), tie maju velikanske SPL (tj beru bez skreslenia velke hlasitosti), maju aj solidny bas, nie su moc detailne, ale o to nejde. a co je najdolezitejsie, nepotrebuju napajanie, staci si vyriesit kabel. upevnenie v aute je tiez pohodlne, maju ten stipec, ktorym sa pripevnuju na rafik bubna, cize to urcite pojde prikurtovat na nejaku listu alebo tycku v kabine

cublay

Příspěvek od cublay » 16 dub 2008 12:39

Já chci jen upozornit, že Hala píše o "nahrávátku s RCA" konektorem. Je to určitě mic vstup? není to náhodou linka? Navíc to RCA je nesym. konektor a všechny zde doporučovaný mikrofony jsou symetrické - uznávám, není to takový problém, ale je s tím třeba počítat.

llala

Příspěvek od llala » 16 dub 2008 17:15

cublay píše:Já chci jen upozornit, že Hala píše o "nahrávátku s RCA" konektorem. Je to určitě mic vstup? není to náhodou linka? Navíc to RCA je nesym. konektor a všechny zde doporučovaný mikrofony jsou symetrické - uznávám, není to takový problém, ale je s tím třeba počítat.
Upřímně - netuším jaký je rozdíl mezi symetrickým a nesymetrickým mikrofonem. Každopádně to nahrávátko má mimo videa i tento vstup: IRIS, Audio Mono or MIC, RCA connector (Audio In). Nějaký mikrofon už jsem mezitím pořídil a v testu fungoval, uvidíme co to udělá v reálu hlučného prostředí.

díky všem,
LL

kexik

Příspěvek od kexik » 16 dub 2008 17:18

ked to ma mic in, no problem...

Odpovědět