Mikrofon pro nahrávní kytarového a baskytarového aparátu?

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
MatejNemiNemec

Mikrofon pro nahrávní kytarového a baskytarového aparátu?

Příspěvek od MatejNemiNemec » 28 lis 2014 16:13

Zdravim

doporučíte mi nějaký vhodný mikrofon pro snímání aparátů elekterické kytary a baskytary?

V současné době mám MXL genesis a shure Beta58A

před měsícem jsem prodal AKG C 3000, tak snad jsem neudělal chybu a nenapíšete, že by na to byl ideální :-D

Díky moc

Amorph
Moderátor

Re: Mikrofon pro nahrávní kytarového a baskytarového aparátu

Příspěvek od Amorph » 28 lis 2014 16:26

Na elkytaru v podstate nikdy neudelas chybu se shure sm57 a je tak levna, ze bych ji kazdopadne poridil. Pak je klasika Sennheiser md421, ale da se pouzit v podstate cokoliv dalsiho. Zajimavy a trochu jiny (oproti bezne dynamice nebo kondiku hladsi a temnejsi) zvuk davaji paskove mikrofony. Da se zkusit kombinace vice mikrofonu a treba v ruznych umistenich (potom pri kombinaci tech signalu je potreba v mixu srovnat fazi). Moje oblibena kombinace na kytaru je sm57 a k tomu sm81 nebo nejaky jiny kondik. Zalezi jaky styl tocis. Projel bych si ruzna yt videa o nabirani aparatu, vyber mikrofonu, umisteni a co z toho pak leze. Basu beru vetsinou linkou a staci mi to, pripadne nekdy vezmu i cabinet na shure beta 52.

rastis

Re: Mikrofon pro nahrávní kytarového a baskytarového aparátu

Příspěvek od rastis » 28 lis 2014 17:26

na gitarovy aparat hocico. SM57 je klasika. viac ako mikrofon zalezi na polohe. mne sa osvedcili mikrofony 2, jeden skorej na stred repraku (vela vysok), druhy skorej z kraja (vela spodku). ked to nema byt velmi skreslena stena, ale skorej ciste / poloskreslene zvuky, pouzivam este kondik z dialky (cca 1 - 1,5m) od aparatu. v DAW potom robim pomery, zrovnavam fazy, orezavam zdola / zhora na EQ... ...

basu mam vzdy aj omikrofonovanu (pouzivam starodavny kusok AKG D20), aj olinkovanu a takmer vzdy pouzijem nakoniec tu linku...

Odpovědět