Mikrofony Sontronics

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
macceba

Mikrofony Sontronics

Příspěvek od macceba » 31 kvě 2007 14:54

Zdravím, zdá se, že v ČR se objevil nový dovozce mikrofonů zn. Sontronics. Nejspíš to bude West/China kombinace, no podle recenzí na jejich webu to snad nebude žádný průser - no to je ale podle všech recenzí u výrobce, že :lol:

Sigma Ribbon vypadá ale fakt dosst dobře :wink:

www.janzaudio.cz
www.sontronics.com

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 kvě 2007 15:04

Sigma ribbon vypadá dobře, ale zní dost hrozně ... (vnutili mi stereo pár na vyzkoušení). Jo, je to vyráběné v Číně. Kterýpak obětavec bude českou studiovou veřejnost masážovat těmito mikrofony ? Není už těch mikrofonů nějak moc ? Co jsem četl dojmy z jiných Sontronics mikrofonů na fórech, tak většinou nebyly nějak zvlášť nadšené.

macceba

Příspěvek od macceba » 31 kvě 2007 15:32

"obětavec": tak to fakt netuším, ale maj reklamu v jistém plátku zv. Muzikus na str.87 tak tam jsen na něj narazil. Jinak jsem o Sontronics slyšel už dřív, a zrovna ty sigmy co jsi dával ukázky na GS se mi nezdály tak hrozný za tu cenu, i když pro ČR 21k se mi zdá trochu dost.

Jinak z mýho pohledu není nikdy dost "dobrých" mikrofonů/preampů atd. těch šuntovních by mohlo být klidně i míň :wink:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 kvě 2007 15:41

macceba píše:"obětavec": tak to fakt netuším, ale maj reklamu v jistém plátku zv. Muzikus na str.87 tak tam jsen na něj narazil. Jinak jsem o Sontronics slyšel už dřív, a zrovna ty sigmy co jsi dával ukázky na GS se mi nezdály tak hrozný za tu cenu, i když pro ČR 21k se mi zdá trochu dost.
21k za kus ? Ufff ... Tak za tu cenu (1000 USD) je k mání AEA R84 ribbon a to je podstatně jiná zvuková liga ...
Na GS jsem tenkrát dal jen kousek houslí a nakonec raději nic jiného abych jim nekazil radost když už mi to zadarmo půjčili ... znělo to dost o ničem, ploše a ještě hodně ostře (a přitom to má být ribbon ...). 4-5k by mohla být odpovídajíci cena .. :wink:

macceba

Příspěvek od macceba » 31 kvě 2007 15:56

Na GS jsem tenkrát dal jen kousek houslí a nakonec raději nic jiného abych jim nekazil radost když už mi to zadarmo půjčili
Ivo a co jsi vlastně všechno zkoušel, třeba by se našlo nějaké užití mimo tvůj specifický rank. Jinak nejdřív mě ta cena vůbec nedocvakla, ale teď když to vidím napsaný(1000$), tak měním "trochu" dost za "dost" dost.
Naposledy upravil(a) macceba dne 31 kvě 2007 16:15, celkem upraveno 1 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 kvě 2007 16:02

macceba píše:
Ivo a co jsi vlastně všechno zkoušel, třeba by se našlo nějaké užití mimo tvůj specifický rank. Jinak nejdřív mě ta cena vůbec nedocvakla, ale teď když to vidím napsaný(1000$), tak měním "trochu" dost za "nechutně" dost.
Svoje obvyklé nástroje (housle, viola, flétny, kytara, bubínky a všelijaká zvláštní akustické nástroje). Nezkoušel jsem to na žestích, kytarových aparátech, bicí soupravě atd. :)

Jediné plus bylo fantomové napájení, což oproti jiným ribbonům zvýšilo hladinu výstupu (ale zároveň asi přidalo i spoustu nadbytečné elektroniky na úkor pěkného zvuku)

Honzis

Sontronics Sigma

Příspěvek od Honzis » 03 bře 2008 08:24

Zdá se Vám ta recenze tak špatná? :-) Mimochodem na SOS nikoho moc nešetří, takže pochybuji, že zrovna Sontronics by vychválili, kdyby skutečně nehrál dobře.

http://www.soundonsound.com/sos/may07/a ... ssigma.htm

Ivo
Moderátor

Re: Sontronics Sigma

Příspěvek od Ivo » 03 bře 2008 08:55

Honzis píše:Zdá se Vám ta recenze tak špatná? :-) Mimochodem na SOS nikoho moc nešetří, takže pochybuji, že zrovna Sontronics by vychválili, kdyby skutečně nehrál dobře.

http://www.soundonsound.com/sos/may07/a ... ssigma.htm
No nevím, "recenze" v podobných magazínech jsou vždycky spíše placená inzerce :wink: Všechno je zevrubně pochváleno (s pár symbolickými minusy, aby to působilo věrohodně ...)

fova

Příspěvek od fova » 03 bře 2008 11:29

Honzis, to ja mam uplne jinou zkusenost. Vsechny recenze, ktere jsem cetl na SOS byly spise pozitivni. Nikdy jsem tam necetl: " nekupujte to" nebo "lepsi volba je xy".
Naposledy upravil(a) fova dne 03 bře 2008 11:34, celkem upraveno 1 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 03 bře 2008 11:34

fova píše:Honzis, to ja mam uplne jinou zkusenost. Vsechny recenze, ktere jsem cetl na SOS, tak byly spise pozitivni. Nidky jsem tam necetl: " nekupujte to" nebo "lepsi volba je xy".
Nebudou si vypouštět rybník, že ? Pochválí to, výrobce si k nim dát malý barevný inzerátek a spokojenost je na všech stranách ... :wink:

Takové "recenze" nejde samozřejmě brát úplně vážně ...

Odpovědět