Nový Rode NT1 Kit a technické parametre mikrofónov

Mikrofony a předzesilovače
revolution

Nový Rode NT1 Kit a technické parametre mikrofónov

Příspěvek od revolution » 13 pro 2013 23:35

Zdravím

Aj napriek dvom témam predtým som stále počkal, počúvam, študujem a vyberám mikrofon na home recording.

Vyšiel tento nový rode NT1 kit. http://www.muziker.sk/studio-podium/mik ... de-NT1-Kit

Mňa by zaujímala táto vec. Čo znamenajú hodnoty a technické parametre jednotlivého mikrofónu? Napr. NT1... 1" kapsula HF6 s interným odpružením Lyra Rycote, kardioidná charakteristika, Max SPL: 132dB, elektronika s extrémne nízkym hlukom, telo: poniklovaný hliník, čierna povrchová úprava, frekvenčná odozva: 20Hz-20kHz, výstupná impedancia: 100Ohm. Vy viete podľa týchto honot určiť či je mikrofon kvalitný alebo nie?

Viem že mnohí sú zásadne proti Rode nt1-a kvoli zvýrazneným výškam. Ale naozaj sa priznám, nerozumiem tomu a čo počúvam na thomannovi a porovnávam neviem to rozpoznať. Nemám kde jednotlivé mikrofony vyskúšať.

Mám hlas: Moj hlas je chraplák, pri rockových skladbách tenší ale robím aj Rap a tam má moj hlas farbu hrubšiu. Ako vybrať a podla čoho vhodný mikrofón? Podľa akých parametrov sa riadiť? Je to podľa ...1"...? Alebo impedancia?

V pláne mám: AUDIO TECHNICA AT2020 115€ ...alebo 2035 185€
SE ELECTRONICS X1 180€
RODE NT1 -kit 249€
/ niekde som čítal že starý nt1 a nt1-a je výrazný rozdiel/

Veľmi mi pomožete. Ďakujem

jazzym

Re: Nový Rode NT1 Kit a technické parametre mikrofónov

Příspěvek od jazzym » 14 pro 2013 00:43

na menšiu membranu sa kludne vyser , sice som niekde tvrdil že by to mohlo byť dobré ..,ale tie male mebrany su v podstate najviac vyhovujuce pre zvonive nástroje , strunne a pod. :oops: určite to zas budem musiet odvolať.

taketo študiove mikrofony by mali byť čo najuniversalnejšie , takže rozmyšlať o type hlasu je asi volovina ..
mam takstar sm1A čo je mikrofon asi za 100eur a ked som ho začal poživať nejak ma neoslovil , jedine na španielke som si všimol krásne čisté símanie nylonových strun . Myslel som že to dokaže každý aj lacný , tak som kupil zo zvedavosti najlacnejší superlux Ho8 , a až potom som si uvedomil že ten takstar je o dosť lepší. Skušal som ich na bicie - činely , snare na španielke na gitarovom aparate , všade bol takstar lepší , jedine ako overhead na činely to superlux dotahoval.
som chcel povedať že kup najdrahši ako možeš a nikdy popri nom neskušaj drahší a budeš spokojný :mrgreen:

revolution

Příspěvek od revolution » 18 pro 2013 10:11

Díky moc teda za odpoveď, aspon niekto sa ozval

delay

Příspěvek od delay » 18 pro 2013 10:19

SPL je akustický tlak měřený v dB, tedy hlasitost jakou je schopna membrána mikrofonu - kapsle přenést bez zkreslení, 132 dB je celkem dobrá hodnota, frekvenční rozsah je jasnej, výstupní impedance 100 Ohm je standard neboť většina preampů má vstupní impedanci zhruba od 200 Ohm, vyšší čílo nevadí...
Já jsem měl pár NT1A, přišly mi použitelný, jde jen o to, že ty výšky nejsou přirozeně příjemné a někomu tedy přijdou naopak nepříjemné :). Za danou cenu je to stále vyhledávaný mikrofon, který určitě vyhoví požadavkům domácího studia. Pokud bych měl omezený rozpočet, tak bych klidně zkusil tento:
http://www.velvetsound.net/cz/golden-ag ... e-fc1-mk2/

revolution

Příspěvek od revolution » 31 pro 2013 00:43

Tak ak nie som hluchý tu počut tie SLÁVNE naleštené výšky RODE nt1-a či?
Doparoma to by ma zaujimalo či to robí aj RODE NT1..bez "a"...

...Potom už iba SE ELECTRONICS sE2200 za 211€ u thomanna

MDudas

Příspěvek od MDudas » 31 pro 2013 01:39

revolution píše:...Vy viete podľa týchto honot určiť či je mikrofon kvalitný alebo nie?
:) :) :) Nie.
Ty snad vies podla typu karoserie, povrchovej upravy podvozku, prevodovky, spotreby a vykonu motora urcit, ci je auto dobre? :wink:

Na tom videu pocujem suslaveho chlapca a zvuk komprimovany od YouTube, cize nic na hodnotenie zvuku mikrofonu.
"Moj hlas je chraplák, pri rockových skladbách tenší ale robím aj Rap a tam má moj hlas farbu hrubšiu." - podla tohto by som doporucil radsej dynamicky mikrofon.

Zlate casy, ze si moze niekto absolutne bez znalosti kupovat kondenzatorovy mikrofon. Fakt zlate casy.

rudix999

Příspěvek od rudix999 » 01 led 2014 04:17

Těžko říct co s tím zpěvem dělali, sykavky jsou ale brutální...

revolution

Příspěvek od revolution » 01 led 2014 15:02

PRIATELIA RODE NT1 tento nový bez"a" za 190€ !! Asi nie je o čom, čo poviete? Nejdem to už komplikovat na rap a hovorené slovo nič nepokazím

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 01 led 2014 15:24

No nevím, ten Rode zní dost hrozně (nabroušený plochý) - měli jsme ho tady. Vím, že si tím přihřívám vlastní polívčičku, ale objektivně řečeno - tento mikrofon zní nesrovnatelně lépe (viz i ukázky v jiném threadu) a je levnější http://www.velvetsound.net/cz/golden-ag ... e-fc1-mk2/

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 01 led 2014 16:00

MDudas píše:Zlate casy, ze si moze niekto absolutne bez znalosti kupovat kondenzatorovy mikrofon. Fakt zlate casy.
A Ivo to zabil mikrofonem Golden Age :D :D

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 01 led 2014 16:11

Nevím jak to myslíš, ale to je mimořádně dobrý mikrofon za tu cenu ... (když jsme ho srovnávali přímo s U87, rozdíly byly relativně malé)

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 01 led 2014 17:07

Ne ne, já nemám nic proti tomu mikrofonu...jen mně pobavila ta slovní hříčka...humor :)

jazzym

Příspěvek od jazzym » 01 led 2014 18:48

revolution píše:PRIATELIA RODE NT1 tento nový bez"a" za 190€ !! Asi nie je o čom, čo poviete? Nejdem to už komplikovat na rap a hovorené slovo nič nepokazím
v podstate je dôležité aby mikrofon zosnimal čo najviac, a hlavne daleko od šumu, ..nejake tie farebne frekvenčne nezrovnalosti sa dotiahnu equalizerom ,. nikto do skladieb nenechava zvuk ako je , každy equalizuje filtruje a compresuje ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 01 led 2014 19:19

Základem všeho je vždy a všude co nejlepší nahraný zvuk. Myslet si že pak se to všechno nějak upraví a vylepší může do jisté míry fungovat ale často je to ta pohádka o pletení biče z hovínka :wink: Od co nejlepšího výchozího zvuku se všechno odvíjí

Odpovědět