Nudný hlas na AKG 4000

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
countrymetalman

Nudný hlas na AKG 4000

Příspěvek od countrymetalman » 31 kvě 2011 11:20

Natáčeli jsme poprock, nasucho šlo o jeden hlas sytý a celkem expresivní alt, druhý hlas kulatější soprán bez ječivých výšek, ale v oblasti prezenců nepříjemný, třetí hlas široký příjemný měkký mužský bas. Vše natáčeno přes AKG C4000 a výsledek - všechny ty hlasy zní naprosto nezajímavě, s potlačeným výrazem, bez nejmenšího náznaku aspoň nějakého proximity efektu, prostě hlasy spíš jako pro vánoční koledy. Navíc chybí i bezprostřednost zpěvu, na sluchátka je neslyšíš přímo u hlavy, ale jakoby z dálky, hlasitost na to nemá vliv. Jaký mikrofon použít, aby zkrátka ty hlasy obarvil tak, aby vynikly jak v basech tak ve výškách, byly expresivnější a ne tak sterilně čisté a v mixu se zdály daleko bližší, jakoby ti zpívaly úplně vedle tebe a ne pár metrů daleko? Něco levnějšího. Bude na to vhodnější Neumann KMS 104/105 (který by se dal použít i na stage zvučení hlavního zpěvu) nebo MXL V87 nebo V67G nebo jaký jiný ještě umí udělat zkrátka většinu hlasů zajímavějšími než jsou ve skutečnosti (a snímané mikráky s vyrovnanou charakteristikou typu C4000)? Díky.

kexik

Re: Nudný hlas na AKG 4000

Příspěvek od kexik » 31 kvě 2011 11:32

c4000 je extremne sterilny mikrofon, je skvely v tom ze ma obrovsky headroom a nesumi ale inak je to znamy zarovnavak.

skoro hocaky 1" kondenzatorovy mikrofon s 6mikronovou membranou bude dobry. trebars notoricka oktava 319ka...

na druhej strane, nedal si nijaku ukazku, veris tomu ze za problemom je mikrofon a nie zly mix? lebo sucha nahravka vokalu mixnuta do rockoveho podkladu hra aj z najlepsieho mikrofonu presne tak ako pises. cim si riesil leveling, eq, deesser, reverby?

matucha

Příspěvek od matucha » 31 kvě 2011 11:56

Akg Cx000 jsou celkem proklety mikraky. Ale to co popisujes mi pride spis vec snimani a komprese. Jak zpivali blizko? Jak ty vokaly komprimujes a ekvalizujes? Jakej mas preamp? Bez ukazek je to taky "jeden o voze druhy o koze".

Dobry mikraky sou starsi C414 (BULS, EB...) nebo treba MV692+UM70 od gefellu... oboji nekde na 12tis hranici z druhy ruky. Jen se nedaj koupit kdy se ti zamane, musis hledat a cekat.

Z novejch low-end kousku je fajn tady ve vsech padech sklonovana oktava mk319 (pripadne modifikovana) za zhruba polovinu toho co clovek zaplati za c414/UM70.

Dalsi velmi dobrej mikrak je shure sm7, dynamickej, na kterej potrebujes mit dobrej preamp mnohem vic nez na ty kondenzatorovy, ale pak to stoji za to.

MXL a jiny ciny bych si nekoupil, leda by mi bylo 10let a zacinal bych si patlat nejakou elektronicko-akustickou hudbu a slo by o muj prvni kousek... a to bych porad byl rad za to, ze by me nekdo prekecal do c414 ;).

Kombinovat techniku na zivak a do studia mi pride nestastny. Leda spis tak, ze neni obcas zly zkusit, jestli nahodou sm58 nebude v mixu znit lip nez cinskej kondenzat (obcas se lidi divi)... nicmene zas potrebujes dobrej preamp.

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 31 kvě 2011 14:02

Jaký mikrofon použít, aby zkrátka ty hlasy obarvil tak, aby vynikly jak v basech tak ve výškách, byly expresivnější a ne tak sterilně čisté a v mixu se zdály daleko bližší
... zastav se a pujcim ti sE Gemini kterej podle tvyho popisu bude presne co potrebujes. Mimochodem casopis MusicStore shani recenzenta na sE Gemini 5 (mikrofon s lampovym i solid state preampem zaroven) takze pokud umis psat muzu ti pujcit treba i ten.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Zazy

Příspěvek od Zazy » 06 čer 2011 22:46

Zdar,
mám AKG C3000 a od února jsem si od Iva zakoupil JZ V47. Mezi těmito a dalšími mikrofony jsme dělali různá srovnání a vždy jsem naslepo vybral V47 (na můj hlas).
AKG C3000 zní docela líbivě, protože má zdvih na výškách, což na první poslech zamaskuje jeho nedostatky. Oproti němu se zdá V47 být pod dekou. Skoro fatální rozdíly nastanou při zpracování signálu a jeho sumacích (více zdrojů nahraných týmž mikrofonem). Trocha EQ a komprese a výsledky se dostaví.
C3000 postrádá tělo. Tedy zrovna na vokálech je toto velmi poznat. V47 má pak opravdu plný krásný zvuk.

Zanechám chvalozpěvu na JZ a přejdu k tématu:
Dobrým pomocníkem pro práci s C3000 (předpokládám, že C4000 bude podobná) je C4 od Waves. Lze u ní vyjít z předvolby Pop Vocal (tuším), kde si lze hezky ohlídat základní harmonické, vyřešit sykavky a dodat stabilní presenci. Dalším nástrojem, který mohu doporučit, je dvoupásmový EQ od TubeTech (softwarová modifikace je PulTec atd.), který zařaď před kompresor.

Zdar a sílu!

KILLA

Příspěvek od KILLA » 17 črc 2011 02:24

Měli jsme AKG C4000 ve studiu asi 10 let jako hlavní mikrofon a tak jsou krámy plný CDček na něj natočených od Pavla Vítka , až po Načevu...., ale jasně, s JZ bych ho ani nesrovnával.. jen se mi taky zdá, že při tom vašem nahrávání bylo něco špatně....

Odpovědět