Oktava MK319 - kde koupit ?

Mikrofony a předzesilovače
Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 08 lis 2005 23:42

Jestli to někdo budete objednávat, tak bych se přidal. Ušetřilo by se na poštovnym.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 16 kvě 2006 20:19

TAKŽE, nejjednodušší a nejbezpečnější způsob, jak a kde objednat jakýkoli produkt od Oktavy, je u oficiálního prodejce:
www.oktava-online.com

Samotný výrobce http://oktava.tula.net/ své mikrofony zřejmě nedistribuuje, protože na jeho stránkách vede odkaz na obchod oktava-online.

Už tu pár lidí upozorňovalo na nekvalitní čínské Oktavy, které nejsou licenční výrobky ruské Oktavy, ale ukradené kopie!!! (prý se prodávaly např. u Thomanna)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

onehalph

Příspěvek od onehalph » 17 kvě 2006 10:17

kamos koupil predminuly tyden mk319 pres oktava online a vsechno probehlo k naproste spokojenosti - takze je to jiste funkcni distribucni kanal.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 17 kvě 2006 20:46

Mám ji též od Oktava-online, ale přes ebay (i s fakturou a excelentním návodem v azbuce :) )

shagy

Příspěvek od shagy » 17 kvě 2006 21:35

ja som kupoval svoje mk-319 u www.tmsound.sk tiez ziadny problem, odporucam...
http://www.shagy.sk - zvuk nazivo aj v studiu

Tudy

Příspěvek od Tudy » 17 kvě 2006 21:37

Shagy: na kolik tam přišla?

EDIT: á už to vidím: 6.690,-Sk , což je nějakých 5.036,-Kč

delay

Příspěvek od delay » 18 kvě 2006 08:44

shagy:
Díky za tip, jak dlouho trvala dodávka?

KUMA

Re: Oktava MK319 - kde koupit ?

Příspěvek od KUMA » 31 pro 2010 20:55

Budu u nich objednávat více Oktav MK-319 v párech i samostatně a uvažuji, že vezmu na zkoušku i pár MK-419. Co myslíte, mají nové MK-419 smysl?

Totiž, jestli úpravami MK-319 jde dosáhnout stejných i lepších vlastností, než má MK-419, tak to smysl nemá, ale úplně na bastlení nejsem, tak nevím.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 31 pro 2010 21:26

co udělat ezoňáckou akci - několik matched párů oktáv, mají tam slevy při více kusech, je to v dřevěných krabicích někdy i s popfiltrem, nebo držákem

KUMA

Příspěvek od KUMA » 31 pro 2010 21:33

Já bych byl pro, kdyby ty slevy nebyly tak nízké. Přeci jen, 5 - 9 EUR je nic, navíc u MSP MK-319 nevidím při více kusech slevu žádnou, pořád 499 EUR.
Kromě toho, nenašel jsem v jejich nabídce MK-319 bundle s pop-filtrem i s pavoukem, což bych si pro sebe objednal možná rád, ať už v MSP nebo jen solo kus. Možná jedině to s nimi vyjednat mailem, jinak nevím. Očekával bych, že za 500 EUR mi dají pop filtry i držáky k MSP gratis, to by se z nich snad mělo dát vymáčknout.

BigaMyst

Příspěvek od BigaMyst » 01 led 2011 17:20

Nevím jaký je tenhle konkrétní mikrofon, ale Oktavu MC-012 se třemi kapslemi mám už pár let, ale že bych byl nějak zvlášť nadšený, to se nedá říct. Navíc jsem byl na poslední Musikmesse, kde jsem jen poslechem srovnával Oktavy a hned nedaleké Neumanmy (a to spíš ty jejich levné). Ověřilo se mi, že se nevyplácí šetřit... ten zvuk byl i v tom hluku a bordelu veletrhu nesrovnatelný co do krásy, jemnosti, propracovanosti a celkové kvality u Neumannů a nakřáplý, ostrý a nevyvážený ve spektru pro Oktavu. Ale je fakt, že jsem poslouchal jen ty malé kompaktní Oktávy.

Na druhou stranu chápu, že opravdové profi mikrofony jako Neumann, Schoeps apod. jsou pro mnohé skutečně nedostupné, ale i tak... raději bych si vzal menší úvěr.

Ale co do vysoké kvality a překvapivě nízké ceně jsem nedávno objevil značku MBHO, o níž jsem slyšel na specializovaných fórech lovců zvuků a profíků z rádia (ve francouzském jazyce, takže je nebudu zde odkazovat). Byli tam ale profíci nejvyšší úrovně (klasická rádia a experti experimentálních pořadů o zvuku a nahrávání), kteří signalizovali, že MBHO je společnost, založená lidmi, z nichž jeden dlouhá léta pracoval právě pro SCHOEPS a jejich mikrofony jsou na stejné úrovni, jen jejich cena je asi 2 x nižší. Do ČR je nikdo nedováží, prodávají jen přes internet. Nenajdete je myslím ani u Thomanna a jiných prodejců, myslím, že profíci si k nim cestu už našli a nezdá se, že hoši mají nouzi. Jejich mikrofony jsou garantované doživotně, což asi něco znamená. Jinak si je proguglujte... já si ale dva mikráče téhle značky brzy zařadím k mým ostatním.

http://www.mbho.de/t2.htm

BigaMyst

Příspěvek od BigaMyst » 01 led 2011 17:41

Ještě k těm slevám. Pokud se dohodnete v nějakém dostatečném počtu, které by vyšly třeba na 5 - 10 kusů, tak prostě na jejich slevy nečekejte a klidně jim řekněte, že z nákupu požadujete 30 - 40% dolů. Když víte, že distribuční síť obsahuje přinejmenším dovozce a pak ještě maloobchod, tak to znamená, že z každých utržených 100 € má výrobce tak 35 - 55! Každý z obou článků řetězce si bere cca 20 - 35% z konečné ceny. V Paříži vám žádný butik neprodá jakýkoliv verkcajk za katalogovou cenu, jakmile uvidí, že tu věc chcete, nabídne okamžitě slevu 10%, ale při troše smlouvání klidně dosáhnete i 15 a víc % slevy! A obchodník samozřejmě nic neprodá bez marže, takže vám to nedá ani za nákupní cenu.

Tak se neserte, dejte se dohromady v co největším počtu a pověřte někoho vyjednáváním.

V oblasti softu jdou hromadné nákupy až do 85% slev! Možná někteří participovali na akcích firmy Don't Crack - což je distributor audia (myslím z Kanady), kde před měsícem prodávali sadu pluginů Nomad se slevou 85%, pokud počet nákupů dosáhne alespoň 200 osob. Myslím, že jich našli ke 4 stovkám... já jsem se stejné akce účastnil už před rokem. V hardwaru se nedá takových slev dosáhnout, ale už když vás bude 10, tak dosáhnete hodně dobré slevy. Tenhle druhu nákupů se v západní Evrope docela rozmáhá a je na čase, aby díky diskuzním fórům totéž začalo i v ČR... a třeba i u našich slovenských bratří.... :-).

delay

Příspěvek od delay » 01 led 2011 17:45

No, do jedný 319-ky bych možná šel, za slušnou cenu.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 01 led 2011 17:50

BigaMyst píše: Ale co do vysoké kvality a překvapivě nízké ceně jsem nedávno objevil značku MBHO, o níž jsem slyšel na specializovaných fórech lovců zvuků a profíků z rádia (ve francouzském jazyce, takže je nebudu zde odkazovat). Byli tam ale profíci nejvyšší úrovně (klasická rádia a experti experimentálních pořadů o zvuku a nahrávání), kteří signalizovali, že MBHO je společnost, založená lidmi, z nichž jeden dlouhá léta pracoval právě pro SCHOEPS a jejich mikrofony jsou na stejné úrovni, jen jejich cena je asi 2 x nižší. Do ČR je nikdo nedováží, prodávají jen přes internet. Nenajdete je myslím ani u Thomanna a jiných prodejců, myslím, že profíci si k nim cestu už našli a nezdá se, že hoši mají nouzi. Jejich mikrofony jsou garantované doživotně, což asi něco znamená. Jinak si je proguglujte... já si ale dva mikráče téhle značky brzy zařadím k mým ostatním.

http://www.mbho.de/t2.htm
Ano, MBHO, zvané též "poor man's Schoeps" :)) Kdysi jsem o nich též uvažoval, ale jsem rád že jsem nakonec skončil u Schoeps ... Před časem jsem ale od nich pořídil Jecklinův disk ... Podle referencí jsou ty mikrofony fajn, ale kvalitativně trochu ve stínu Schoepsů ... (ale zároven i mnohem levnější) Protože ani Oktáva, ani MBHO (a dokonce ani Gefell) se u nás pořád nedají pořídit, zkusím v rámci nového roku nabídnout těmto firmám tady zastoupení v rámci Velvet Sound ... dám vědět .... :wink:

BigaMyst

Příspěvek od BigaMyst » 01 led 2011 18:37

Vidím, že znáš. Tak mi prosímtě řekni: pár Schoepsů pro nahrávání v exteriérech (hypercardioid) s příslušenstvím: jaký rozpočet? Na second hand lépe zapomenout, nedá se najít skoro nic, a když tak věci, které mají 15 - 30 let.
Jinak ti mohu už nyní sdělit, že MBHO zájem na zastoupení nemají, už jsem se jich ptal. Alespoň mi to napsali před asi 6 měsíci. Jinak se zastoupením je to tu chabé až dramatické, údajní dovozci často v místě nemají nic než prospekty a rádi ti dovezou, co jim předem zaplatíš. Ale co do možnosti jít se na matroš podívat, nehledě vyzkoušet, nelze ani myslet. To se mi stalo, když jsem si chtěl zblízka osahat digitální polní rekordér Sound Device. Inton nemá ani nejzákladnější model, slíbili že mi dají kontakt na některé uživatele (rádio profíci, lovci zvuku a sound designéři), abych si alespoň s nimi mohl probrat některé aspekty, ale vysrali se na mě. A to hoch upřímně uznal, že o tom skoro nic neví, mimo to, co je na stránkách internetu. A takových dovozců tu máme kvanta. Tak bohužel pro ně, to už si to koupím buď v Evropě nebo přímo u výrobce. A ještě si vykecám slevu za marži, kteří ti naši překupníci, co si hrdě říkají dovozce, berou za nic. Poslat mail dnes umím sám.

Odpovědět