Písničky nahrané jen s AEA ribbonovými mikrofony

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Písničky nahrané jen s AEA ribbonovými mikrofony

Příspěvek od Ivo » 28 úno 2008 10:38

http://vintageking.com/site/files/aea_sessions.htm

Zní to moc pěkně !! Krásná úleva od vyostřených kondenzátorů ... Zejména ten ženský vokál na R88 (jen jeden aktivní ribbon) zní nádherně. To musím hned zkusit ...

LUPO

Příspěvek od LUPO » 28 úno 2008 10:52

by me zajimalo jak ze sebe udelas zenu. i kdyz, ....mne jiz maloco prekvapi.

matucha

Příspěvek od matucha » 28 úno 2008 10:56

V necem je to prijemny, ale to ze to obcas huci a syci me neba. Taky predstava, ze tak zatazenej zvuk prosel u "klienta" je hodne nepravdepodobny (hej tam vubec nejsou vejsky!).

Gotham hotel hraje o kousek lip nez ta prvni skladba. Peknej vokal, tlusty bici.

Mam jen ten dojem, ze takovej zvuk je otazkou hlavne produkce a ne az tak mikraku. Dokazu si predstavit, ze by neco hodne podobnyho zvukove mohlo vyjit i skrz kondiky.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 28 úno 2008 10:58

LUPO píše:by me zajimalo jak ze sebe udelas zenu. i kdyz, ....mne jiz maloco prekvapi.
S trochou hlubšího (a pomalejšího) zamyšlení by bystrému jedinci mohl význam zmíněné věty dojít i v jejím skrytém významu:

"to musím hned zkusit s nějakou zpěvačkou " :wink:

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 28 úno 2008 11:00

matucha píše:Taky predstava, ze tak zatazenej zvuk prosel u "klienta" je hodne nepravdepodobny.
To je zial prve co ma napadlo

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 28 úno 2008 11:01

matucha píše:V necem je to prijemny, ale to ze to obcas huci a syci me neba. Taky predstava, ze tak zatazenej zvuk prosel u "klienta" je hodne nepravdepodobny (hej tam vubec nejsou vejsky!).

Gotham hotel hraje o kousek lip nez ta prvni skladba. Peknej vokal, tlusty bici.

Mam jen ten dojem, ze takovej zvuk je otazkou hlavne produkce a ne az tak mikraku. Dokazu si predstavit, ze by neco hodne podobnyho zvukove mohlo vyjit i skrz kondiky.
No nevím, mně to nijak "nesyčí". Oni to cíleně prezentují be z úprav (EQ). Ribbony přijímají EQ velice ochotně, takže po jeho příslušném aplikování by to jistě začalo znít dost "standardně" na dnešní poměry. Podle mých zkušeností se ribbonový zvuk nedá z kondenzátoru nijak dostat ... (a naopak). Ve vyšších frekvencích mají ribbony až -12dB pokles. To se ovšem dá snadno doplnit a pak to zní super ...

Jinak mám dojem, že dnešní doba je nejen ve znamení dynamické "přetlačenosti" , ale i značné "převýškovanosti". Nahrávky jsou často HODNĚ ostré .... nemám to moc rád

matucha

Příspěvek od matucha » 28 úno 2008 11:24

Jo ivo souhlas s dobou, taky mam raci veci spis mekci... ale co nadelas, kdyz musis fakturovat ;-).

Sem myslel, ze to uz maj zekvalizovany. No urcite je tam kde brat vejsky. A taky co resit ve stredech/spodnich stredech, tam maj obcas moc velkej bordel.

No a co se sykavek tyce, ta to sou takovy ty spodni, okolo 4-5kHz... v ty prvni skladbe jsou tam casto, v druhy jednou za cas... dal sem to neposlouchal..

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 28 úno 2008 12:02

Mmno ony taky paskace nejsou na kazdodenni praci, spis jako koreni obcas nekdy. Treba tedka jsem pujcoval paskace sE RT a Beyer M160 mladymu Krausovi na nataceni ... a kluk co mu tam dela zvuk si strasne pochvaloval zvuk kdyz udelal z tech dvou M-S stereo. Ale presen rikal ze je to super ale jen do nekterejch pisnickej ze to urcite neni uviverzal.

Nicmene myslim, ze takovehle koreni dela nahravky zajimavymi ... a kdo by stal o nezajimave nahravky ;-) .
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 28 úno 2008 12:20

Nedalo mi to a pár vteřin jsem rychle cosi zahalekal (prosím nekomentovat :) ) do AEA R88 (ve stereo modu) a do Horcha ... Je to hodně jiné, ale líbí se mi obojí, každé asi při jiné příležitosti ... Samozřejmě je třeba mít při poslechu na vědomí, že Horch je mono, na AEA se mi ale stereo mod libil na vokal více - jsou tam přidány cca 3dB od 2kHz výše

AEA R88

Horch

(obojí přes Forssell SMP-2 preamp)

Odpovědět