Preamp a mikrofon do domácího studia

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
Atoss

Preamp a mikrofon do domácího studia

Příspěvek od Atoss »

Ahojte,
mám vyhlídnutý mikrofon, na který jsem v dané cenové kategorii slyšel jen samou chválu - http://www.velvetsound.net/cz/5-mikrofo ... e-fc1-mk2/.
Mám doma zvuk. kartu t.c. Electronic Konnekt 24d, která má mít údajně kvalitní mikrofonní předzesilovač. Teď váhám, jestli když už zainvestuju do mikrofonu, mám zainvestovat i do nějakého externího preampu nebo ne. Co byste poradili?
Naposledy upravil(a) Atoss dne 26 lis 2016 08:54, celkem upraveno 1 x.

Stan

Re: Preamp a mikrofon do domácího studia

Příspěvek od Stan »

Nevim co ocekavas od zakoupeni externiho preampu ale kvalitni preamp neni zarukou kvalitne nasnimaneho signalu, tim chci rict ze ovladnuti mikrofonnich technik s tim co mas ti prinese vice uzitku nez kdejaky externi preamp. Az budes umet nahravat na tomto vybaveni tak aby to bylo poslouchatelny pak bude premysleni o lepsim vybaveni (nejen preampu) vice aktualni nez ted.

Fractal

Příspěvek od Fractal »

K tomu mikraku jsou ty preampy na te tc zvukovce azaz

Atoss

Příspěvek od Atoss »

Stan píše:Nevim co ocekavas od zakoupeni externiho preampu ale kvalitni preamp neni zarukou kvalitne nasnimaneho signalu, tim chci rict ze ovladnuti mikrofonnich technik s tim co mas ti prinese vice uzitku nez kdejaky externi preamp. Az budes umet nahravat na tomto vybaveni tak aby to bylo poslouchatelny pak bude premysleni o lepsim vybaveni (nejen preampu) vice aktualni nez ted.
Chápu, že vybavení je jedna věc a umět ho používat je věc druhá. Co ale přesně myslíš tím ovladnutím mikrofonních technik?
Rozumím tedy Tvé odpovědi tak, že zatím koupit mikrofon a vyzkoušet ho jen se zvukovkou. Já jsem před lety na úplný začátek jeden mikrofon koupil (nějaký RH sound HSMC001 za cca 1200 Kč), tak teď bych chtěl něco trošku lepšího. Na ten Golden Age FC1 MKII jsem četl dobré recenze.

Stan

Příspěvek od Stan »

Presne to myslim ale pokud si chces koupit obstojny preamp pak ti v tom nic nebrani jen se mi to zda s tvym rozpoctem zbytecna investice. Jak psal Fractal k tomuto mikrofonu je premamp ze zvukovky dostacujici. Kdyz uz chces novejsi preampy tak se spis podivej po jine zukovce. Tim nemyslim ze tahle je spatna, jen pouzite technologie jsou ccca 10 let stare. Za tu dobu se udalo ve svete audio HW docela dost a tak novejsi zvukovka bude mit novejsi technologie pouzite na preampy. Pri tvem rozpoctu je ale v podstate jedno co koupis protoze v teto cenove kategorii jsou vyrobky kvalitativne vyrovnane.

Atoss

Příspěvek od Atoss »

No jo, rozpočet - dělám hudbu jen v rámci mála volného času, tak je jasný, že do toho nemůžu vrážet 10-100 tisíce. To je asi ten rozpočet, o kterém mluvíš. :D
Ještě jsem koukal, jestli tady nenajdu něco k tomu mikrofonu FC1 MK2 a našel jsem to, co mi jen potvrzuje to, co jsem o tomto mikrofonu četl i jinde a to, že za tu cenu je až neuvěřitelné, co tento mikrofon nabízí. Takže to bude určitě dobrá volba.

mikrofony/test-mikrofonu-preampu-kompre ... lden%20age

No vyzkouším nejdříve bez preampu jen se zvukovkou a poté uvidím. Když tak bych šel do http://www.velvetsound.net/cz/1-preampy ... -pre73-jr/ nebo do http://www.velvetsound.net/cz/1-preampy ... ii-preamp/

Fillippos

Příspěvek od Fillippos »

Ještě bych popřemýšlel nad variantou - vyzkoušet externí preamp plus tvůj starý mikrák RH sound HSMC001. Není to totiž vůbec špatný mikrofon, ikdyž ta cena svádí k tomu si to myslet. Myslím, že GA mikrofon nebude zase až tak výrazný upgrade.

Atoss

Příspěvek od Atoss »

Fillipos píše:Ještě bych popřemýšlel nad variantou - vyzkoušet externí preamp plus tvůj starý mikrák RH sound HSMC001. Není to totiž vůbec špatný mikrofon, ikdyž ta cena svádí k tomu si to myslet. Myslím, že GA mikrofon nebude zase až tak výrazný upgrade.
No vidíš, tak tahle varianta mě teda nenapadla. Já jsem myslel, že ten Mic od RH soundu je úplný základ a nedá se s tím FC1 MK2 od Golden Age vůbec srovnávat. Každopádně díky za tip k přemýšlení o jiné alternativě :)

Nemáte ještě někdo postřehy k porovnání těch dvou mikrofonů: FC1 MK2 od Golden Age vs RH sound HSMC001? Aby to opravdu nebyla zbytečná investice... :o

delay

Příspěvek od delay »

To, jak zde byl FC1 zejména Ivem vychvalován jsem dodnes nepochopil, vůbec se mi nelíbil, ani za danou cenu, raději bych pracoval s nějakým dynamickým mikrofonem alá AKG D5. Ale vzhledem k ceně - vyzkoušej a uslyšíš...

Atoss

Příspěvek od Atoss »

Tak jsem si nakonec koupil předzesilovač Golde Age PRE-73 MKIII (http://www.velvetsound.net/cz/1-preampy ... ii-preamp/).
Ještě jsem se chtěl zeptat, jak tento předzesilovač nejlépe připojit k mé zvukové kartě (http://www.tcelectronic.com/konnekt-24d/).
Bez externího Preampu jsem dodnes zapojoval mic do předního vstupu přes XLR konektor, zmáčknul jsem tlačítko +48v a nastavil Gain dle potřeby. Jak to ale zapojovat s externím preampem? Někde jsem vyčetl, že to připojit do stejného konektoru, ale použít 1/4 Jack. Pak bych asi ani nemusel mačkat tl.+48v. Akorát nevím, jak s gainem, jestli ho lze nechat na 0 nebo by se s ním muselo hýbat - to by pak ale znamenalo dvojité nastavování gainu (na kartě a externím Preamu). Nebo je lepší použít zadní 1/4 vstup (tam by se asi nemuselo nastavovat nic)?

tony9

Příspěvek od tony9 »

Předezesilovač zapojíš na kartě do linky. Tedy bez phantom - 48V a ne do mic vstupu. Tvoji kartu neznám, jen co sem zběžně koukl na odkaz, tak linkové vstupy máš vzadu na kartě a a taky v předu máš combo vstup canon mic. a jack linka . Je to ten 1/4 jack

jammix

Příspěvek od jammix »

xlr vstup (bez gainu a bez phantom) by mal byť využitelný ako linkovy symetrický vstup ,..nakoniec GAP 73 preamp tak označuje aj svoj vstup mic/line.
nemožete opraviť nazov temy? Preamp . ma kyve z toho :)

Matif_1985

Příspěvek od Matif_1985 »

Atoss:
Nevim co delas za projekty, ale podle me jsi vyhodil zbytecne penize za ext preamp.
Nevim jestli mas symetricke vstupy na zvukovce, ale asi ano. Tim padem stereo kabel Jack -> Jack na preampu do vystupu a na zvukovce zezadu do line in 1.
S jakou kvalitou do studia přijdeš, s takovou kvalitou odejdeš!!!

Odpovědět