Předzesilovač, povinnost nebo stačí ext. zvuková karta?

Mikrofony a předzesilovače
Bery4B

Předzesilovač, povinnost nebo stačí ext. zvuková karta?

Příspěvek od Bery4B » 15 bře 2015 21:51

Dobrý den četl jsem si tu jeden článek a dočetl jsem se že kvalite napomáhá i předzesilovač, tak se chci zeptat jestly je m-audio fast track mkII dostatečná pro napájení mikrofonu nebo by předzesilovač nejak výrazne pozvednul kvalitu zvuku :) předem děkuji za odpovědi :)
a mimo to, který z mikrofonů (rode nt1a, akg c3000, a mxlv67) je top? :)

tony9

Re: Předzesilovač, povinnost nebo stačí ext. zvuková karta?

Příspěvek od tony9 » 15 bře 2015 22:41

Při téhle sestavě se mně jeví lépe vynechat předzesilovač a rači ty peníze dát do lepšího majku.

Bery4B

Příspěvek od Bery4B » 17 bře 2015 15:38

rode nt1a, akg c3000, a mxlv67, a jeste se x1 jsou mikrofony u kterých uvažuji že si je pořídím, já už třetím rokem nahrávám jeste na behringer c1 :D...takze bych si vlastne rád nechal neco doporučit :)

matucha

Příspěvek od matucha » 17 bře 2015 18:10

Bery4B píše:a mimo to, který z mikrofonů (rode nt1a, akg c3000, a mxlv67) je top? :)
Ani jeden. Urcite bych se vyhnul C3000 hodne sirokym obloukem a ty ostatni dva... hmm... tak nejak podobne. Na druhou stranu na nejaky tu a tam nezavazny domaci pricmrndavani to s tim Fasttrackem bude stacit. Vsechno je to ale dno a patri tam i ten behringer ze kteryho nema smysl prechazet na zmineny mikraky. Je to krok stranou = vyhozeny penize. A v ramci vsech zminenejch mikraku je i ten preamp vyhozenej peniz.
Nahravej s tim co mas a pripadne mir na nejaky Oktava MK319, AKG C214, Neumann TLM102 atd. to je takova zdrava spodni stredni trida. M-audio muzes zahodit v druhym planu nebo na to napojit pres SPDIF nejakej normalni prevodnik a preamp, ale to je o hodne penezich navic. To ze ses pripravenej takovej krok udelat poznas podle toho, ze se nebudes muset ptat nikohoo na foru, jestli to potrebujes a jestli ti to pomuze.

Diogenes

Příspěvek od Diogenes » 17 bře 2015 19:12

Matouší, mají modifikované (po úpravě elektroniky preampu) Oktávy MK319 a MK012 nějaké nectnosti? Který z těch mikrofonů ti přijde univerzálnější? Jde mi o nahrávání mluveného slova a občas klasické kytary.
Díky za názor.

matucha

Příspěvek od matucha » 17 bře 2015 19:28

Ahoj, s modifikovanejma nemam zadnou zkousenost.

MK319 se mi na ac kytaru libila (takova sympaticka retro barva). Na vokaly taky fajn (kdyz sedne na hlas), ale pod hodne hlasitym zpivanim uz se ztencuje. Nedavno jsem ji z nouze pouzil na floortom a moc prijemne me prekvapila. Na mluveny slovo/voiceovery je taky vpohode.

S MK012 nemam zadny zkusenosti o kterejch bych mel co napsat. Ale jsou dlouhodobe oblibeny (desetileti) takze na nich neco bude ;).

Diogenes

Příspěvek od Diogenes » 17 bře 2015 20:09

Taky mne láká univerzálnost MK012ctky. Ale nejsem si moc jistý (možná neopodstatněně) mechanickou odolností a trvanlivostí mikrofonu, danou neustálým našroubováváním a vyšroubováváním různých kapslí a taky mne trochu odrazuje to rušení na videu (s kapslí MJE K47H, která by se mi taky docela líbila). :)
Co může být příčinou toho rušení?

Add. Výběr mikrofonu: Existuje v téhle cenové kategorii lepší volba, než je třeba ta MK012?

Bery4B

Příspěvek od Bery4B » 17 bře 2015 21:56

a co by melo nahradit m-audio? :) ptát se asi budu dlouho protoze nevým nic otom jak poznám kvalitu převodníků atp :) jinak se začínám strácet, příjde mi ze mi nikdo neřekne k majku jestly je nebo není dobrej protoze každej otom majku řekne neco uplne jinýho, do nedávna sem četl o c3000 jen samou chválu, ted uz zas čtu jen samou kritiku, rode sem taky četl jak sou super a ted uz zas nic, nevím už čím se řídit :) ale dekuji za každou radu :)

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 17 bře 2015 22:37

Řiď se PŘEDEVŠÍM (svýma) ušima. Začni a už nepřestávej - porovnávat a tak vlastně zjišťovat (ušima) různé věci a přístupy.., krom jiného, tohle se oplatí i před nakupováním.. :wink:

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 18 bře 2015 17:26

2matucha: Mozna trosku OT, ale zminil si zajimavou vec "pokud sedne na hlas". Vim uz z hodne dalsich postu, ze mikrofon nemusi sednout na hlas. Jak to ale pak resite? Mas vic mikrofonu, ktery si na speakrovi ci zpevakovi vyzkousis a podle toho, ktery ti na ne pasuje nejlip, tak pak pouzivas? Nebo je to i tak, ze uz jsou obecne zname industry standardy na urcity typy hlasu? Placnu hluboky muzsky vs. zensky nebo pri ostrejsih sykavkach apod.? Jen to muze hodne ovlivnit i vyber mikrofonu, pokud vis koho budes tocit ne?

matucha

Příspěvek od matucha » 18 bře 2015 18:07

No u mluvenyho slova jsem dosel k sennheiseru MKH60, kterej me zatim nezklamal na nikoho. Prosel jsem si hodne mikrakama na mluveny slovo a podle potreby jsem je prohazoval. A tak to vicemene je i se zpevama, kdyz prijde nekdo uplne novej, odhadnes podle toho jak zpiva co by mohlo byt pekny a treba do toho hodis neco "necham se prekvapit". Treba mi prijde, ze M7kovy neumann barvy sedej spis na muzsky vokaly a na zensky spis saham po CK12kovy C414 nebo C24... ale fajn vysledky jsem mel i s malomembranovou KM76... zalezi. Co funguje a co ne? To poznas hned, nekdy to je proste uplne nefunkcni charakter (tj vsechno spatne), jindy to je treba celkova tupost nebo ostrost. Malokdy se ale uplne pozastavuju nad sykavkama, kdyz jsou trochu vic a vsechno ostatni sedi (barva, spektrum, charakter, nalada).

A jasne, nekdy Rode muze sedet nejlip. Portishead treba taky natocili posledni desku vokaly na Rode NTK i kdyz meli hromadu jinejch moznosti. Proto pisu, ze ten behringer muze klidne plnit svoji roli a vsechno je to v poradku. Co me vyprovokovalo ke komentari bylo spojeni NT1, C3000 se slovem TOP ;). AKG C1000, C2000, C3000, C4000 jsou opravdu osklivy a jestli na neco fungujou pekne, tak je to stejna nahoda jako vyhra miliardy ve sportce. Jo taky se s nima da nahravat a taky z toho muze vzniknout hudba a treba i hit ;). Ale za stejny penize (i za min) jsou na svete radostnejc znejici mikraky.

Co jsou problemy tech zminenejch levnejch mikraku? Plochost, nudnost, nijakost, orezanost, ostrost, deravost, absence detailu, nefunkcnosti v mixu... nekdy je to zasadni problem, jindy to je sumafuk.

Cim ty levny mikraky casto netrpej? Velkym sumem, zdanim detailnosti skrz hodne vejsek, ocividnym zkreslenim. Takze nemaj zadny takovy ty objektivni problemy, ktery si lajk na prvni dobrou spojuje se spatnym zvukem. Proto je pro nektery lidi tezky pochopit, proc ze to vlastne nejsou dobry mikrofony.

m4x

Příspěvek od m4x » 18 bře 2015 19:07

Matucha, nedostal ses náhodou k ozkoušení mikrofonů Lewitt Authentica LCT 240, což je prý kvalitní kopie C414, a Lewitt Authentica LCT 640, který na Gearslutz lidé srovnávají s Neumann U87?

matucha

Příspěvek od matucha » 18 bře 2015 20:07

Nezkousel jsem je.

m4x

Příspěvek od m4x » 18 bře 2015 23:39

Docela by mě na tyhle mikrofony zajímal pohled někoho, kdo má srovnání s originály. Jeden z majitelů je bývalý inženýr z AKG, takže by mohlo jít o schopnou alternativu.

matucha

Příspěvek od matucha » 19 bře 2015 11:30

No pri cenach okolo 10-13tis za stary dobry C414 (EB a BULS) mi to prijde zbytecny (chtit k nim alternativu). Druha vec je jak si ty mikraky vedou samy o sobe a to muze byt fajn. Jen narozdil od "klasik" budes v nebezpeci, ze penize investovany do toho mikraku se ti jejich koupi automaticky zredukujou na zlomek, kterej se muze casem este zcvrkavat. Nevozej sem Lewitty kytary.cz? Myslim, ze se je snazej propagovat a tak se s nima treba dohodnes na zapujcce...

Odpovědět