Problém: Lampový mic. CAD M9 / totální útlum dB / brum

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
delay

Problém: Lampový mic. CAD M9 / totální útlum dB / brum

Příspěvek od delay » 16 kvě 2009 12:37

Před časem jsem kamarádovi přenechal lampovou M9 od CADu, nyní se na mne obrátil s problémem, jelikož mikrofon téměř přestal fungovat.
Včera jsem si ho donesl domů a jal se testovat, kde je problém. Nejprve jsem majk normálně zapojil jako vždy. Okamžitě jsem slyšel ruchy a kolísavost signálu, ca. po 10s došlo k úplnému útlumu, pouze při poklepání na mřížku mi preamp vykazoval pár dB. Zkusil jsem vyměnit 7-pin šňůru i XLR do preampu, nic. To už mé podezření padlo na napajení MV200, které vůbec nehřálo a navíc při odpojeném 7-pinu značně brumělo. Lampa v mikrofonu svítila.

Poradí někdo opraváře, případně na co se zaměřit? Na 90% je to ten zdroj. Máme šikovného elektrikáře v práci, ale přeci jen je to "audio".
Dá se případně koupit nějaké univerzální napájení pro tube mic?
Díky.

kexik

Re: Problém: Lampový mic. CAD M9 / totální útlum dB / brum

Příspěvek od kexik » 16 kvě 2009 15:53

moze to byt kludne aj lampa. to ze svieti neznamena ze je v poriadku, len ze ma v poriadku zhavenie

Wohma

Příspěvek od Wohma » 16 kvě 2009 15:56

kexik píše:moze to byt kludne aj lampa. to ze svieti neznamena ze je v poriadku, len ze ma v poriadku zhavenie
A vzhledem k tomu, ze je mnohem levnejsi nez zdroj, tak bych ji zkusil jako prvni :)

delay

Příspěvek od delay » 16 kvě 2009 16:08

To jsem si myslel taky, ale proč by teda zdroj nehřál a bruměl i bez zapojeného mikrofonu? To nebude lampa.

Odpovědět