Seriozny mikrofon na voiceover

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Seriozny mikrofon na voiceover

Příspěvek od Pytkin » 05 bře 2006 13:33

Zaujimal by ma nazor a skusenosti hlavne tych , ktorym cez ruky preslo vela mikrofonov , maju s nimi skusenosti a maju ich napocuvane ..

Potrebujem seriozny mikrofon na nahravanie voiceoverov, dabing, prilezitostne spev.

Samozrejme prvym kandidatom je asi Neumann U87ai, vseobecne uznavanym standardom v brandzi .. Teraz sa ale vratil kolega z londyna a tam mu hosi v studiu hovorili , ze tiez momentalne kupuju novy majk a jeden z nich dosiel s TLM193 , ktory stoji polovicu oproti U87. Ma sice len kardioidu , co ale pri danom pouziti nevadi ..

Dalej by ma zaujimalo ci ma niekto nejaky dobry typ na obdobny mikrofon .. Celkom dobre ohlasy su na Rode Classic 2 ktory je cenou niekde medzi TLM193 a U87 .. Akurat je elektronkovy .. Neskor chcem k tomu mikrofonu dokupit daky elektronkovy channel strip, takze mikrofon nutne nemusi byt elektronkovy ..

matucha

Příspěvek od matucha » 05 bře 2006 14:12

no TLM mikraky hrajou jinak nez U87, sou hodne neutral, nekdo je pripodobnuje az malomembranam... teda ne tlm103, to je uplne jinde

slysel sem porovnani U89 a gefell UMT70... na jeden (cinskej) zpev a U89 znela hladcejc a UMT70 vic nabrnene

sou lidi, co tvrdej, ze brauner phantom c je na voiceovery super, ale pak sem neco slysel a bylo to na me prevejskovany, mnohem vic nez TLM103 a to uz je co rict

osobne me moc laka cokoli od gefella, dost respektovanej a pritom levnej je ten M930, lidi ho maj radi na kdeco od klasiky po voiceovery, je to jenom kardioda. UMT70 je rozhodne taky k zvazeni, U87 je vseobecne trochu neoblibena, lidi se do ni radi strefujou, jakoze je takovej "zadnej" no a misto toho treba casto radi prave UMT70.

Kolik vlastne do toho muses vrazit?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 bře 2006 18:19

matucha : financie neriesim .. proste potrebujem dobry mikrofon .. ten u87 stoji cca 97 , pavuk 15 + DPH .. tak nejak som s tym uz zmiereny .. Potrebujem nieco co najlepsie .. Gefell M930 som tu mal .. Nahravali se na to rap .. neviem to podla toho moc zaradit .. ale visualne sa mi nepaci .. Potrebujem velky mikrofom .. Predsa len ked sem niekto pride , musi vediet za co plati tolke peniaze :)

Kde si zistil ze U87 je neoblubene ?? Prave tu to maju vo vacsine posprodukcnych studii ..

matucha

Příspěvek od matucha » 05 bře 2006 19:53

A M930 zvukove, kdyz ti pripadal jinak malej?

U87 neni oblibena u spousty gearslutu, kdyz si projdes gearslutz, tak casto narazis na velkou kritiku U87. A jestli lidi U87 maj radi, tak je to z 90% stara verze ze 70. let.

Kdybych mel rozumny penize na novej mikrak, tak du do UM75 nebo UM900.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 bře 2006 20:34

matucha : no nahravali sme na neho RAP .. Konkretne Kontrafakt .. ziaden problem s nim nebol .. len podla toho neviem uplne posudit , ako by reagoval pri tom co potrebujem .. Hosi ho doniesli .. nahrali sme .. a zase si ho odniesli .. takze som nemal cas si s nim skusit nahrat nieco ine ..

UM75 UM900 popozeram .. Kde sa hybu cenovo ?

shagy

Příspěvek od shagy » 05 bře 2006 22:11

pytkin) tiez som nieco take potreboval, presondoval som web asi pred rokom, a gro ludi vo svete pouziva na prekvapenie tlm 103...aj na voice aj pre foley artist...ja som ho zatial nebral, lebo mi ta akcia padla, ale ak by som mal do jedneho mikrofonu ist, isiel by som do tm103...osobne sa mi osvedcila este v spatnych akistickych podmienkach akg c747...ale pre smerovost nie je vhodna pre hybajucich sa hercov...
http://www.shagy.sk - zvuk nazivo aj v studiu

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 bře 2006 23:45

shagy : jo .. take dake AKGcko sme tu mali nedavno pozicane . vysledky celkom pozitivne .. len to tak podivne vyzera, ked as hovorit do takej tuzky .. teraz tu mam dva podobne senheisery .. zajtra ich otestujeme ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 bře 2006 23:47

inak vidim ze gefell robi centron .. skusim tam zajtra zavolat , co maju na sklade , co by slo zapozicat na otestovanie ..

matucha

Příspěvek od matucha » 06 bře 2006 01:41

no jako moje zkusenost s mikrakama je takova:

mam vylozene starouse, CMV563+M7, UM57, a sennheisera MKH405

objektivne, sennheiser je nejvic mdlej mikrak ze vsech, ale ma nejvetsi koule na basech

cmv563 je takovy stredobasovy, ale hodne nasyceny na stredech s obcasnejma problemama na sykavkama

um57 je vic do stredu nez cmv563 a je daleko citilivejsi na rvouny, ty nama vubec rado

no a ted pridou lidi a ja vyzkousim mkh405, coz je ten nejmin napadnej malej kondenzator, kterej by clovek chtel mit na vytahovani... no a sou lidi, kterejm sedne uplne vyborne a neni co resit, ale sou taky lidi, kterejm vubec nesedne a zni to proste krute pod dekou a vubec neslane nemastne

no a kdyz narazim na tyhle lidi tak zkousim cmv nebo um... vetsinou padne volba na um57, protoze ten mikrak ma hodne specificky zvyrazneny pasmo nad 1kHz a na nektery lidi z toho leze uplne super signal

tim sem chtel rict, ze s jednim mikrakem je to trochu naprd, aspon dva ruzny bych na voiceover videl

nezapominej taky na mkh416, takovej ten filmovej puskovej, ten se pouziva az moc casto, kvuli tomu, ze umi vyloucit akustiku a taky kvuli tomu, ze se casto delaj veci pro film a tam je 416 neco jako standard

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 bře 2006 13:52

matucha : dik .. pozriem sa na to ..

Odpovědět