Shure KSM 44 - univerzalni LDC?

Mikrofony a předzesilovače
nick_valensi

Shure KSM 44 - univerzalni LDC?

Příspěvek od nick_valensi » 25 říj 2007 12:43

budu kupovat LDC mikrofon, sem ochotnej na nej pustit cca 30.000kc. jako hlavni favorit byl doposud AKG C414BE (pripadne XLS), nicmene sem si ted prosel par diskuzi a jako skutecne univerzalni majk s vybornyma vlastnostma se jevi i Shure KSM 44. resim ted, kterej z nich poridit.. ukol je jasny, vokal, akusticka kytara, room mic pro bici (pro zceleni zvuku sady - tzn. bud pred kopak nebo jako mono overhead) a kytarove aparaty (pricemz tady sem ochotnej koupit este dalsi kondik - mozna i ribbon, specialne do kombinace k SM57 a MD421). ma s nekdo z vas zkusenosti s tou KSM radou? resp. je nejakej duvod, proc tenhle mikrofon nekoupit a vzit misto nej radeji neco jineho? dik

fova

Příspěvek od fova » 25 říj 2007 12:57

Univerzalni mikrofon podle me neexistuje. Tuhle tezi uz jsem opustil pred par lety a zacal jsem nakupovat specializovane mikrofony na konkretni aplikace.
Podle me jakykoliv pseudo "univerzal" bude treba vyborny na nastroje, ale uz mene prijemny na vokaly a opacne.
Za 30000 bych radsi poridil 2 ruzne mikrofony a ziskas podle me excelentnejsi vysledky jednotlivych aplikaci.

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 25 říj 2007 13:16

Ja uz si zase začínám uvědomovat, že honba za zvukem, jaký mají jiní - tedy za jejich signal chainem, neni to pravé - s každým slušným mikrofonem dostane člověk specifické výsledky.. a to je určitě i cesta k vlastnímu zvuku. Vlastní signal chain. Jen to chce seznámit se s každým kouskem hardwaru POŘÁDNĚ.. snad toho docílím :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 25 říj 2007 13:30

Taky jsem na nej cet jen chvalu. btw. prodava se za 800$.

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 25 říj 2007 13:39

fova: abychom si rozumeli. ja mam doma celou radu kvalitnich dynamickych i SDC mikrofonu, ale zadne LDC. tzn. ten pojem univerzalni je nutne brat s rezervou.. nebude to muj jedinej mikrofon na vsechny aplikace, nybrz doplnek (ten LDC budu pouzivat povetsinou v kombinaci s dalsima mikrofonama - napr. kopak LDC+audix D6, guitar amps SM57 nebo MD421, akusticka kytara nebo OH - tuzky od oktavy atd.)
za tricet litru dva opravdu dobre mikrofony nekoupim.. a vzhledem k tomu, ze se mi zrovna v kategorii LDC nechce kupovat second hand, nezbejva, nez koupit jeden jakoze univerzal. de mi o to, aby to byl mikrofon s viceucelovym nasazenim, kterej mozna nebude vsude excelovat, ale kterej vsechno zvladne na takove urovni, ze se nebudu muset vymlouvat na mikrofon.
zatim se mi jevi ta shurka jako kandidat cislo jedna a to i presto, ze na pohled pusobi takovym trochu lacinym (plastovym) dojmem..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 říj 2007 13:50

mne sa 414 vzdy pacil .. aj dobre vysledky s nim boli ..

fova

Příspěvek od fova » 25 říj 2007 14:02

2 Nick: Pochopil jsem to tedy spatne. Ted uz mi zni tvuj dotaz logicky.

KSM44 jsem nemel moznost zkusit, ale co jsem o nem cetl, tak je to opravdu takovy "univerzal", ktery se da pouzit na vse mozne s uspokojivym vysledkem.
Mezi lidmi byva dost nedocenovan, protoze Shure prece LDC neumi! :-)
Je mirne otevrenenjsi na vyskach a trochu barvi, ale ne moc. Na druhou stranu mu asi chybi trochu detaily a rozhodne nema zadny magicky/uzasny zvuk.
Napada me k nemu prirovnani "delnik" a ne "umelec". Trochu se obavam, ze by me nudil.

Tak zvaz, jestli to je to, co hledas.

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 25 říj 2007 14:17

fova: tak s tim podcenovanim to je naprosto evidentni.. ja sem se mu doposud taky vyhybal, protoze na me zkratka nepusobil duveryhodne..
ovsem co se tyce zvukoveho charakteru, tak je to trochu jinak nez rikas... ma naopak velmi silny bass (vhodny i na kopak a basove aparaty) a pritom "udajne" velmi pekne vysky a zni relativne neutralne.. obecne se lidi podivujou nad tim, jak to shure upekl dohromady;-)
po dvou dnech stravenych na GS (beru s rezervou) sem vicemene rozhodnuty ho koupit. uvidime.

pytkin: 414 bude casem taky ;-)

fova

Příspěvek od fova » 25 říj 2007 14:23

Ted ti nerozumim, v cem je rozpor.
Vzdyt prece muze mit silny bas a zajimave vysky a pritom neznit magicky. Pod pojmem magicky zvuk si predstavuji neco jako U47.

Jestli se ti libi C414, tak KSM44 bude asi presne pro tebe.
Ja osobne bych C414 nechtel, protoze si z jeho zvuku jaksi nesednu na zadek. Ale to NEZNAMENA ze by to nebyl vynikajici mikrofon. Debre udela svou praci. Tim ale pro me konci.

Jen chci abys mel co nejvice informaci, nez to koupis. Rozhodnuti je na tobe.

fova

Příspěvek od fova » 25 říj 2007 14:32

Ber to ale jako moji OSOBNI preferenci. Znam dost lidi, co jsou s KSM44 spokojeni a dokonce jsou z nej nadseni.
Takze chybu s nim asi neudelas.

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 25 říj 2007 15:21

fova píše:2
Je mirne otevrenenjsi na vyskach a trochu barvi, ale ne moc. Na druhou stranu mu asi chybi trochu detaily..
ja sem narazel na tohle, protoze by mel byt charakteristicky spis silnym basem a neutralni.. ne na magical sound;-) ale jinak v poho..

sem uz vicemene rozhodnutej, ze ho koupim... dokonce mi vrta hlavou moznost sparovat je.. jenze to uz by bylo trochu moc penez najednou ;-) ostatne pokud s nim budu spokojenej, neni problem dokoupit druhej kus..

fova

Příspěvek od fova » 25 říj 2007 15:25

Moje zkusenost je, ze sparovani (stereo par) mikrofonu zvedne zvuk o tridu vys. Najednou z toho dostanes takovy zvuk jako bys dostal z nejakeho samostatneho spickoveho mikrofonu. Ale to mozna vis dobre sam.

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 25 říj 2007 15:49

kamarad ho ma a je s nim velmi spokojen, mel vedle toho charter oak a po porovnani ho prodal(charter oak)
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 25 říj 2007 16:32

mam moznost koupit stary AKG C414 BE (seriove cislo 117xx), v originalnim 100% stavu (nedavno prezkousen v heilbronnu) - cena 590euro.. tak ted vaham, mam ho vzit? resp. je to rozumna cena? shure muzu klidne koupit i za mesic, dva, ale tech C414 moc neni..

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 25 říj 2007 16:36

ja nejsme ctitelem AKG jakou to ma kapsuli brass nebo ne?
mrkni i na tohle http://www.thomann.de/gb/neumann_tlm_193.htm
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

Odpovědět