Unitra Tonsil MDO-23

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
Peter Cherry

Unitra Tonsil MDO-23

Příspěvek od Peter Cherry » 10 kvě 2010 11:50

Zdravím,

dostal se mi do ruky polský dynamický mikrofon Unitra Tonsil MDO-23. Znáte ho někdo a co o něm dle tenkrát naměřeného kmitočtového průběhu soudíte (zpěv, kytara, bicí nebo je to chrastítko a radši vyhodit:)?

Obecné informace na internetu: http://www.elektroakustika.cz/unitra_mdo23.html
Díky za info
Petr
unitra tonsil.jpg
unitra tonsil.jpg (419.55 KiB) Zobrazeno 823 x
prubeh.jpg
prubeh.jpg (241.62 KiB) Zobrazeno 823 x

matucha

Re: Unitra Tonsil MDO-23

Příspěvek od matucha » 10 kvě 2010 22:16

to bude spis pro legraci... ale u nahravani bicich to treba nejde vyuziti (na divnou barvu)

Peter Cherry

Příspěvek od Peter Cherry » 31 kvě 2010 10:03

Přeposílám reakci od dempsey.barbera, bohuzel jeho email se mi vraci tak snad mi odpovi tady:)
zdravím,,,podla mna to nie je zlý mikrofon..mám dva kusy a používam ho na nahrávanie gitár,bubnov hi-hat atd...porovnaval som ho aj s telefunkenom ,senheiserom ,Rft a aj v porovnaní s obstál slušne.ide hlavne o to,použit kvalitny nastroj ,pretože čo nemá nástroj,nezoberie ani mikrofon...takže doporučujem nechat si ho...a hlavne nesmie spadnut na zem...ja som s nim točil nylonky,,stare bubny sonor a 12-ku ibanez concord ...dufam,že som trochu pomohol..Jan
Děkuji za info,
taky se mi zdálo, že zvuk z mikrofou nebyl špatný. Bohužel den po napsání do fóra, se mi stalo přesně to jak píšete, mikrofon mi spadnul na zem a přijde
mi, že teď má takový ,,středový zvuk'' :( Na spektrálním analyzeru je taky vidět propad kolem tuším 6-7 kHz. Co se v něm poškodí (mohlo poškodit) pádem? Rozebral jsem ho, ale na první pohled se mi nic poškozené nezdálo?
Petr

kexik

Příspěvek od kexik » 31 kvě 2010 10:15

moznosti je naozaj hrozne moc... bez toho aby niekto ten mikrofon poznal rozobraty pripadne sa zaoberal ich opravou, to nebude vediet nik. a bezny typ to urcite nie je, v nasich koncinach to bola hlavne tesla, shure a neumann

Odpovědět