Velkomembranovy kondik na muzsky vokal

Mikrofony a předzesilovače
matucha

Příspěvek od matucha » 15 úno 2008 11:09

Poshook píše:
matucha píše:No, ale u tech 15tis uz si docela blizko DAV ne?
asi som lama, co to je DAV?

mozno bude lepsie pockat na mikrak a podla toho sa zariadit. NT2-A urcite vratim a pripadne vymenim za nejaky preamp s doplatkom (napr. Goldmike). uvidim.
http://www.soundonsound.com/sos/dec03/a ... icsbg1.htm

http://www.davelectronics.com/bg1u.htm

fova

Příspěvek od fova » 15 úno 2008 11:16

Nevim, jestli bych ti doporucil zrovna Goldmike, pokud mas problem s rezavymi vyskami. On ma totiz tendenci je vytvaret take. Jsou tam ruske lampy Sovtek, ktere maji takovy naostrenejsi zvuk. Goldmike take negeneruje na vokaly tak tluste stredy, jak by se mi libilo.
Na nastroje je ten preamp vynikajici, ale na vokaly se mi o hodne vic libil ten Tudyho klon. Nastesti mam to ADK, ktere je zastrenejsi/kulatejsi na vyskach a tlustejsi na stredech, takze ADK ten Goldmike ve vyslednem zvuku slusne kompenzuje.

Obecne si myslim, ze Goldmike dobre spolupracuje s temnejsimi a tlustejsimi mikrofony jako je Oktava MK319, ale hure to dopadne s vyklestenejsimi a jasnejsimi mikraky jako je Rode NT1a. Mozna ze s AT4040 by nebyl problem - lepe vyzkouset.

designer

Příspěvek od designer » 15 úno 2008 11:33

fova

Příspěvek od fova » 15 úno 2008 12:47

Prijde mi, ze stejne jako jsou nektere mikrofony vhodnejsi na vokaly a jine na nastroje, jsou i nektere preampy vhodnejsi na vokaly a jine na nastroje.

DAV jsem nikdy neslysel, ale podle toho, co jsem o nem cetl mam obavu, ze je prave tim adeptem na nastrojovy preamp. Mozna se vyjadri Ivo, ten ho mel doma.

Mam rad zvuk vokalu, ktere je lepsi nez skutecnost a na to dobre funguji kolorujici preampy s tucnymi stredy a vyskami, ktere nejsou ostre. Preamp, ktery je exatni, presny a slusny nemusi byt na vokaly to prave. I kdyz to jsou moje preference. Nekomu jinemu se takovy pro me nezajimavy zvuk muze libit.

matucha

Příspěvek od matucha » 15 úno 2008 13:16

no je spousta dalsich a asi lepsich moznosti na hlas nez DAV, ale vzhledem k okolnostem:

1) preamp za 15k
2) dav vs mackie

mi pride, ze neni co resit... a kdyz z nej vyroste a koupi si nejakej hi-end supadupa vokalni preamp, tak bude mit vedle nej fajn vec na instrumenty, proste neni co ztratit...

fova

Příspěvek od fova » 15 úno 2008 14:18

Zalezi ale na tom, jaky druh preampu Poshook ted potrebuje. Jestli vokalni, tak za podobnou cenu co koupi DAV muze mit API 512C is s launch boxem, ktery je vynikajici na vokaly.
Nastrojovy preamp muze dokoupit casem.

Ale je otazka, jestli DAV a API jsou vhodne protejsky k AT4040. Nemyslis, ze je to trochu jina liga?
K AT4040 bych spis videl jako protihrace neco jako ten Goldmike, ART MPA Gold ci DMP3.

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 16 úno 2008 10:06

Fova, vsak ja netvrdim, ze Tudyho SSL nie je ine nez moj typ, ja hovorim, ze vplyv na zvuk mikrofonu preamp ma a ze som s Oktavou cez Focusrite spokojny, ce SSL nie, vot eta vsjo!

Pominuc fakt, ze nerozumiem naco si kupovat citronovy caj a potom v nom hladat prichut kokosa... ale to uz je iny tema.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 16 úno 2008 10:56

PiKey píše:Fova, vsak ja netvrdim, ze Tudyho SSL nie je ine nez moj typ, ja hovorim, ze vplyv na zvuk mikrofonu preamp ma a ze som s Oktavou cez Focusrite spokojny, ce SSL nie, vot eta vsjo!

Pominuc fakt, ze nerozumiem naco si kupovat citronovy caj a potom v nom hladat prichut kokosa... ale to uz je iny tema.
ako si to myslel s tym cajom?

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 16 úno 2008 11:08

:? ... ze osobne moc nevyuzivam to zname ezonacke "dobre snasi ekvalizaci".

fova

Příspěvek od fova » 17 úno 2008 01:22

To ja take ne.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 17 úno 2008 11:04

tak ono to nakoniec mozno ani nebude o mikrofonoch a preampoch, ale o DA na mojej zvukovke. podla toho, co som nasiel na Gearslutz a HarmonyCentral forach, su preampy na 400F spolu s AD to najlepsie, co sa momentalne da vo firewire kupit a nahradzat ich niecim do 15000 je blbost. vacsinou boli hodnotene ako velmi ciste, detailne a smooth, co je asi to, co potrebujem.

problem ale je na strane DA, ktore maju zjavny problem s THD, co sa prejavuje tendenciou k ostrosti.

http://forums.mackie.com/scripts/forum/ ... 633#000000

http://www.gearslutz.com/board/so-much- ... rters.html

The RME IMO...(I am using the FF800) is not hands down anywhere, but the best 'all around'.

OK I did a test recently here in the studio...with RME Fireface 800, Mackie, MOTU 896HD (which is the closest thing to a traveler I tested) and Tascam FW1804.

The Mackie was from the FW option on the ONYX...but last week I had the Onyx FW400 here for a couple of days to compare it to the FF800.

BEST A/D...IMO:
Mackie..(Onyx FW card and FW400) Ultra clean, very pleasant.
RME next. Clean
Tascam 1804 Clean similar to RME
MOTU 896HD Last.

Best D/A...IMO
MOTU...definitely hands down
RME next..Clean
Mackie FF400 (although this was 'next' in line after the RME, it was a noticable step down.)
Mackie Onyx
Tascam 1804

Mackie D/A are scooped and REALLY bright. Some top end on recorded vocals or cymbals just hurt the ears...honest.

The MOTU had the worst A/D (but usuable if not a little smeary) But the most pleasant and clear D/A

RME is solid....clean AD and D/A and I really wanted the best of both worlds..(needed actually) without dumping a ton more into external converters.

Preamps:
ONYX the best without question IMO
RME
MOTU
Tascam.

Those were my opinion and observations. I had the Interfaces here for a week both tracking and mixing. Your milieage WILL vary.

matucha

Příspěvek od matucha » 17 úno 2008 11:13

Muze byt... jestli teda nekdo povazuje to RME za best DA, tak musim jen dodat, ze mi prislo, ze FF400 mela prevodniky, ktery neco prehraly, ale hraly tvrde a plose... ve svy tride nic prekvapivyho a nic nepouzitelnyho, ale daleko od toho, jak by podle me (monitorovaci) DA melo hrat.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 17 úno 2008 11:22

matucha píše:Muze byt... jestli teda nekdo povazuje to RME za best DA, tak musim jen dodat, ze mi prislo, ze FF400 mela prevodniky, ktery neco prehraly, ale hraly tvrde a plose... ve svy tride nic prekvapivyho a nic nepouzitelnyho, ale daleko od toho, jak by podle me (monitorovaci) DA melo hrat.
z toho prispevku by to na FF400 sedelo. neviem, ci uz nejdem do OT, pripadne vytvorim novy thread

matucha

Příspěvek od matucha » 17 úno 2008 14:02

Ono zalezi na vsem, kdyz upgradujes nejakou cast retezce a naucis se vyuzivat jejich kvalit, tak casem narazis na to, ze ti zacnou vadit daleko vic vsechny ty slabsi clanky.

U novejch mikraku fakt nemas sanci se dostat moc pod 700 euro, kdyz se chces dostat z cinskyho teritoria a nesedi ti oktava, ktera je stezi dokonalou vyjimkou z jinak typicky znejicich levnejch kondenzatoru. 2nd hand ti nabizi nejaky varianty, gefell mv692 s UM70 kapsli je vic nez schopnej mikrak, akg c414 taky neni zadny orezavatko, muzes mit stesti a koupis levne CMV563 atd...

Preampy delaj svy a dovolil bych si tvrdit, ze ten DAV bude furt lepsi nez mackie onyx a i kdyz to neni zadnej hlasozkraslovac (tm), tak je to poctiva vec se sirokym vyuzitim. Se spatnym mikrakem ti ale nepomuze, mikrak je priorita.

AD... neumim posoudit prevodniky co jsou v mackie. Moje zkusenost s lepsima prevodnikama je, ze hlavne ziskas pevnejsi signal a lepsi detail, s tim, ze kdyz potrebujes, tak se to tolik nerozpada pri dalsim procesovani. S agresivne znejicim zvukem lezoucim z mikraku muze prevodnik trochu pomoct. Ale co jsem slysel nejakou ukazku, tak ten mackie prehanel basy a vejsky a neznel tak, ze by to pridavalo ostrost.

DA na monitoring je vec, kterou doporucuju kazdymu maximalizovat stejne jako bedny. Mel jsem svoje pochybnosti o tom, jestli je to tak zasadni, ale rozdil je od urcity urovne vasi zkusenosti dost velkej na to, aby ovlivnil dokonce pomery v mixu! To mi pride hodne zasadni.
Moje zkusenost s prechodem z m-audio a rme prevodniku na apogee minidac je takova, ze vsechno ziskalo objem a hladkost, kterou sem pred tim neznal, vcetne toho, ze mi to umoznilo rozlisovat vic druhu "textur" a charakteru nez predtim. No a kdyz prepnu na lavry, tak hlavne zmizi deka, cely se to procisti, ale vubec to neztrati objem - naopak. Kazdopadne s kazdym tim prevodnikem udelam jinej mix a cim du vic nahoru, tim min procesu pouzivam... nedovedu si to vysvetlit jinak, nez ze u tech levnejsich clovek stravi spoustu casu kompenzovanim pro jejich nedostatky a vysledky jsou potom trochu prekrouoceny.

Tim jsem chtel jen rict, ze cokoliv buces delat, tak jestli to budes delat vazne dal, tak se asi nevyhnes nakupu vsech komponentu aspon o tridu lepsich nez mas. To asi neni ta nejlepsi rada... ale rozhodne zacni mikrakem.
DA urcite nepodcenuj a neztracej cas a penize na "meziresenich", protoze treba lavry black je dneska pomerne levnou zalezitosti.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 úno 2008 15:45

Alebo ked si kupis dobre monitory s digi vstupom , tak mas hned porieseny aj DA ..

Odpovědět