vokalni lampovy mikrofon do 20000Kc

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
fova

vokalni lampovy mikrofon do 20000Kc

Příspěvek od fova » 10 úno 2007 19:36

Momentalne pouzivam na nahravani vokalu Oktavu MK319. Ma mirne temnejsi zvuk a je dost presna - nezkresluje/nebarvi. Nahravka pres ni zni jakoby nezajimave, ale dobre sedi v mixu.

Ted bych k ni chtel koupit dalsi vokalni kondenzatorovy mikrofon s velkou kapsli, ktery bude zvukove uplne jiny. Mel by hodne kolorovat signal a mit vyrazne jasnejsi zvuk. Rozhodne chci aby znel uzasne/etericky. Mel by mit prepinatelne charakteristiky a asi by to mela byt lampa, protoze Goldmike, pres ktery to budu nahravat, je take lampovy. Podle me by to melo znit jako Neumann U87.

Idelalni cenovy strop je 20 000Kc a nechci kupovat nic pouziteho.
To cenove omezeni rovnou vyrazuje U87 a ADK CE. Na Oktavu MKL 5000 bych snad mohl cenove dosahnout (35 000Kc), ale moc se mi nechce dat do toho tolik penez. Nasel jsem take T.Bone SCT2000, ktery je hodne levny, ale nevim, nevim.

Co byste mi doporucovali?

matucha

Příspěvek od matucha » 10 úno 2007 19:59

Tak to si asi nikdy nemel v ruce U87, protoze to posledni, co dela je eterickej zvuk ;-).

Na neco takovyho muzes zkusit Red mikrofon (flasku) s B6 kapsli, coz by te melo dostat nekam do vod C12ek apod.

Podle nadpisu bych ti doporucil CMV563+M7, ale to je este temnejsi zvuk nez dava oktava. No tak nic...

Martin

Příspěvek od Martin » 10 úno 2007 20:43

zvukově zcela odlišné od oktava 319:

MXL V6 SILICON VALVE - velmi levný ale přečti si testy http://www.mxlmics.com/condenser_mic/co ... index.html

SHURE KSM44SL - výborný mikrofon -

SE Electronics Z 5600A - vypůjči si od pana šafaříka z audiopro.cz a porovnej s oktava.

T.Bone SCT 2000 až tak nedoporučuji
To raději SCV3000 (vyrábí se pouze nárazavě - momentálně u thomanna není) . Už jsem tu o něm psal zkus "hledat

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 10 úno 2007 21:55

lampovy mic na etericky zvuk?
podla mna maju lampove mics spinavy sound, myslene v dobrom...
a preto su v specifickych pripadoch nenahraditelne

fova

Příspěvek od fova » 10 úno 2007 23:45

2 Matucha: Hmm, tak to jsem se asi spatne vyjadril. Myslel jsem na to, aby ten mikrofon byl vyrazne jasnejsi nez temnejsi Oktava. "Etericky" tedy beru zpet.
Hledam neco jako protiklad k Oktave, tzn. jasny zvuk a hodne barvit. Zaroven by ten novy mikrofon mel byt vlajkovou lodi mezi mymi mikrofony.

Jestli se nepletu, tak C12 je hodne jasny, ale pri tom cisty mikrofon, kdezto U87 je jasny, ale hodne kolorujici mikrofon. Takze ja bych opravdu radsi neco zvukove blizsiho k tomu U87. C12 neni podle me uplny protiklad Oktavy.

2 Martin: MXL V6 ma pouze kardiodni charakteristiku, ale mozna bych se s tim smiril. Slysel jsi ho? Je to podobny zvuk jako MXL 603 nebo spise V69 a 67?
MXL 603 je jasnejsi, kdezto V69 a 67 jsou temne mikrofony.

Shure KSM44SL uz je trochu mimo muj rozpocet, ale Z5600 vypada hodne zajimave. Navic moznost zapujceni od Safy to dela cele zajimavejsim. Skoda jen, ze podle www.audiopro.cz ho momentalne namaji skladem.
Naposledy upravil(a) fova dne 11 úno 2007 01:04, celkem upraveno 5 x.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 10 úno 2007 23:50

A Kefalín, čo vy si představujetě pod takovým slovem "temný" ???

Ptám se, protože to fakt nevím a těžko můžu s něčím srovnat (MK319 je můj nejlepší mikrofon, který vlastním).
Souvisí to čistě s frekvenční charakteristikou?
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

fova

Příspěvek od fova » 11 úno 2007 00:31

Moje Oktava ma podle charakteristiky pokles mezi 5-13kHz. Nekde je to az o 2,5dB.
Hlavni je ale pro me vysledny zvukovy dojem. Podle me Oktave chybi v nahravce trochu vysky a Kexikova oblibena/doporucovana ekvalizace tomu nepomohla. Naopak se mi zdalo, ze to zni jeste hur.

To, ze je mikrofon temnejsi nemusi byt jen otazka frekvencni charakteristiky, ale treba take konstrukce tela, mrizky, atd.

Nejsem v tomhle ale znalec, asi by to mel zodpovedet nekdo povolanejsi.

Martin

Příspěvek od Martin » 11 úno 2007 01:57

mxl 603 je tužka , nástrojový mikrofon, malá membrána - to asi nehledas.

takže v úvahu od mxl jsou V6silicon nebo V69 - mam pocit, ze je do cr nikdo nevozi , ale mozna to nekdo ma...
pokud pojedes k thomannovi tak tam to muzes zkusit,

doporučuji si ted u safy pujcit SE electronics Z 5600A a shure ksm 32(ta je stejna jako 44 , ale pouze jedna charakteristika) .

matucha

Příspěvek od matucha » 11 úno 2007 03:34

U87 fakt neni zadnej "jasnej" mikrak, spis je to trochu krabicak v dobrym slova smyslu. Ale jestli ho chces, tak di do nej, jeho aktualni cena (2nd hand) je nekde okolo 30-35k, coz neni nijak zbesile mimo tvuj budget. Mikrak je to urcite dobrej.

Oktava je prave dobra tim, ze nema zvedly vejsky a ze pripadne muzes neco na vejskach zvednout a dole ubrat. U vetsiny ostatnich mikraku stejny kategorie mas proste akorat (casto agresiv) vejsky a kdyz zvednes "maso", tak zjistis, ze tam zadny maso neni. V tom vidim jeji klad vramci kategorie.

Do 20k bych krome CMV563 na lampace zapomel a koukal bych (treba) po novejch microtech gefellech M930 nebo UMT70. Jsou to spis jasnejsi kousky s dobrou povesti. UMT70 obcas nekdo stavi vedle U87 jako vec, ktera ji zastoupi a zastini... no ale to je potreba brat hodne s rezervou. Hezky na tom je, ze je to zalozeny na M7 kapsli znamy ze starejch U47 a M49, ktery nejsou uplne smejdacky mikraky a tak to asi za zkousku stoji, pokud nedas tu U87.

Pride mi, ze o tom vis moc malo (bez urazky). Mas nejaky predstavy o mikracich, zalozeny ciste na "vzduchu". Nemas jinou sanci nez zkouset. Myslim, ze je na zvazeni to, jestli chces utratit 20k za nejakej polotovar nebo jestli raci nepockas a nekoupis plnohodnotnej mic o par "piv" drazsi. Me se kategorie do 20k za lampovej mikrak nelibi. I to CMV, ktery je mozny cas od casu sehnat levne te po oprave vyde na daleko vic (a pak je to podle me uplne supr mikrak). Pockej trochu na U87 a utrid si s ni nazory, protoze s tim mikrakem se nemuzes vymlouvat fakt nanic, coz teda s oktavou vpodstate taky ne...

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 11 úno 2007 05:06

fova píše: Shure KSM44SL uz je trochu mimo muj rozpocet, ale Z5600 vypada hodne zajimave. Navic moznost zapujceni od Safy to dela cele zajimavejsim. Skoda jen, ze podle www.audiopro.cz ho momentalne namaji skladem.
... na pujceni ho mam (i kdyz ted na nej cekaj dalsi dva lidi) a skladem bude cca za 5 dni.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

fova

Příspěvek od fova » 11 úno 2007 11:09

matucha píše:U87 fakt neni zadnej "jasnej" mikrak, spis je to trochu krabicak v dobrym slova smyslu. Ale jestli ho chces, tak di do nej, jeho aktualni cena (2nd hand) je nekde okolo 30-35k, coz neni nijak zbesile mimo tvuj budget. Mikrak je to urcite dobrej.
Ja U87 povazuju za jasny mike, ale nebudeme se tu kvuli tomu hadat :wink:
Zminil jsem ho tady, abyste meli predstavu, co asi tak zvukove hledam. Neuvazuji o nem, protoze i 2-nd hand je pro me moc drahy. Fakt bych se rad vesel do 20 tisic. Ber to tak, ze mam home recording studio, takze nemusim mit uplne spicku.
matucha píše:Do 20k bych krome CMV563 na lampace zapomel
Bez urazky: Jsou to predsudky nebo prakticka zkusenost? Jake lampy do 20 tisic si mel v ruce?
matucha píše:Pride mi, ze o tom vis moc malo (bez urazky).
Proto se tady ptam a rad se necham poucit :wink:

fova

Příspěvek od fova » 11 úno 2007 11:13

Martin píše:mxl 603 je tužka , nástrojový mikrofon, malá membrána - to asi nehledas.

takže v úvahu od mxl jsou V6silicon nebo V69 - mam pocit, ze je do cr nikdo nevozi , ale mozna to nekdo ma...
pokud pojedes k thomannovi tak tam to muzes zkusit,
Nemyslel jsem konstrukcni provedeni, ale charakter zvuku. Je tedy V6 zvukove podobna V69? Rad bych ho pred koupi slysel a nevim, jestli to u Thomanna bude mozne. Par mikrofonu tam maji v poslechove mistnosti s bednami, ale neni jiste, ze tam zrovna budou mit V6. Tim padem nevim, jestli bych risknul jeho koupi.

fova

Příspěvek od fova » 11 úno 2007 11:18

safa píše:... na pujceni ho mam (i kdyz ted na nej cekaj dalsi dva lidi) a skladem bude cca za 5 dni.
V pohode. Ted jeste nemam penize po kupe a zatim shanim informace. Az by to vypadalo s financemi realne, ozval bych se ti a pujcil si ho.

Jeste k te Oktave MKL 5000, kterou jsem zminil hned v uvodu. Mel jste nekdo krome Sasy moznost ho slyset? Ten mikrofon me hodne laka.

matucha

Příspěvek od matucha » 11 úno 2007 12:27

V ruce sem mel jen rode ntk nejake superlux to je fakt, nicmene me zatim nepresvedcila jedina ukazka, jakyhokoliv levnyho lampace (treba SE - ktery vlastne neni ani tak levny a zminena oktava se mi ze synchrovic ukazek taky vubec nepacila), abych se k nim vubec priblizil... jednou jedinkrat se mi libilo Peluso, ale stejne me to nepresvedcilo k tomu, abych se po nem natahoval. Nicmene peluso, charter oak nebo pearlman ted delaj trendovy kopie U47 nebo C12 za lidovy ceny okolo $1500, coz se pohybuje nekde lehce nad tvoji castkou a mozna by ti neco z toho mohlo sednout.

U87cky prosly svym vyvojem, takze asi znam ty starsi a ty znas novejsi... takze se asi kazdej bavime o necem jinym. No a jestli je to tvuj "benchmark" tak vlastne nechapu proc do nej nejdes ;-), neni idealnejsi doby mi pride, protoze ta vec je ted fakt na dne, dost lidi si do toho rado kopne a ceny sou dole dole.

No tak treba nekde najdes nejakou levnou perlu...

...jsme asi naladeny na uplne jinou vlnu, takze moje komentare asi nejsou moc prinosny, takze asi nema smysl, abych v nich pokracoval...

fova

Příspěvek od fova » 11 úno 2007 12:52

matucha píše:...jsme asi naladeny na uplne jinou vlnu, takze moje komentare asi nejsou moc prinosny, takze asi nema smysl, abych v nich pokracoval...
Nevim jak to myslis. Dokazes popsat tu tvoji vlnu, abych si ujasnil zda jsme kazdy jinde? :wink:

Urcite si rad prectu tve prispevky, protoze evidentne mas s mikrofony vice zkusenosti nez ja a mozna se ve svych nazorech mylim. S temi predsudky u tebe jsem to nemyslel nijak zle. Proste jen o tom diskutuji.

Jeste k tomu U87:
Realne dam dohromady 20 tisic, coz mi nestaci ani na 2-nd hand U87 a nevim, zda bych dal dohromady treba 30. Kdybych dal dohromady vic penez, tak vubec nezakladam tohle tema a asi jdou rovnou do U87.

Rika se, ze stara U87 je zvukove lepsi nez nova, ale ja mam z ojetin uz princippielne obavy (mozna ty ses v tom jiny). Nechce se mi podstupovat po zakoupeni repasi nekde v Deutschlandu za dalsi penize a hlavne s nejistym vysledkem. Nikdy nevim, co kdo s tim mikrofonem delal prede mnou. Nerad bych, abych se ho pak musel rychle zbavovat pres e-bay.
Vzdycky jsem spise kupoval nove veci.

V kazdem pripade se jeste poohlednu po tech novych Microtech gefellech, o kterych jsi psal.

Odpovědět