aky mixpult do 15-18k ?

Analogové a digitální mixy pro studio i živé hraní
Odpovědět
recis

aky mixpult do 15-18k ?

Příspěvek od recis » 23 lis 2006 09:07

ahojte dji,
potreboval by som poradit.
budem v dohladnej dobe kupovat novy dj mixpult, tak by som uvital nejake rady. Prvorada podmienka je vysoka kvalita faderov a potenciometrov. A tiez by mal mat 3 kanaly (alebo viac). Na efekty vysadeny niesom, ale keby sa zmestili do ceny tak ok :)
Zatial sa rozhodujem medzi tymito:
Ecler Nuo 3
Vestax VMC-180
Vestax PCV-275
Numark DXM 09

a este 1, tuto znacku az tak dobre nepoznam, tak mi potvrdte alebo vyvratte ci je to lacna sunka co odide po polroku alebo sa to za tu cenu oplati.
Reloop RMX 50 BPM

pripadne poradte nieco ine...
vopred diki za vase tipy

BS

Příspěvek od BS » 23 lis 2006 11:04

ja bych osobne pridal par penez, a sel bych bud do AllenHeath, rodec, nebo prinejhorsim Pioneer 600...

Z hlediska zazemi v klubech by asi byl nejvhodnejsi ten "Pincek", protoze ten maji defacto vsude,, ale mne osobne se vic libi AllenHeath, kvuli dobrejm filtrum, a dobrymu zvuku, anebo muj nejvetsi oblibenec Rodec.
Skoda, ze pro tyhle mixaky budes muset sahnout hloubeji do kapsy, ale zas na druhou stranu budes mit vyssi uzitnou hodnotu, .

fhk

Příspěvek od fhk » 23 lis 2006 20:23

nejsem zadnej velkej znalec dj mixpultu, ale z tech, co si sepsal, bych sel do ecleru. kamos ma nuo 4 a je to moc fajn pult.

jeste si projdi fora treba na http://www.discogs.com - mixpulty se tam resej denodenne a vetsinou to skonci volbou mezi Allen&Heath a Ecler.
<a href='http://idiology.com'>IDIOLOGY</a> | <a href='http://cryoworks.com'>CRYOWORKS</a>

aum generator

Příspěvek od aum generator » 23 lis 2006 23:29

Rane alebo Allen & Heath vraj robia kvalitne DJ mixpulty

Atrei

Příspěvek od Atrei » 24 lis 2006 01:10

Ecler jsou dobry pulty, kamarad ted kupuje NUO2 a vsude dobry ohlasy, zpracovani dobry. Jinak NOU2 ma taky 3kanaly akorat ma misto faderu potenciometr nebo co... nevim presne.

S Numarkem osobni zkusenost, mel jsem pred par lety 3002x, coz je v podstate uplne ten samy pult co pises. dobry ale ne lepsi nez ecler IMHO. Po roce zacaly praskat fadery, ale dostaval dost zabrat, bral sjem ho na akce atd... takze to neni nejhorsi reference. jako dobrej pultik domu za malo penez.

Vestaxy jsou obecne dobry, ale zadnyho jsem nikdy nemel delsi dobu, na par jsem jich hral a neslysel jsem zadny stiznosti.
Vestax je spis tradicni znacka, videl jsem je casto u lidi pres HipHop. Ecler neni tak zavedenej, takze s tim nebudes moct machrovat:)))

Vsechny Reloop veci co jsem videl byly vzdycky hrozny sunky. U me osobne radim po bok znacek Omnitronic, American audio atd.

Allen Heath jsou super pulty, ale nevim jestli za tuhle cenu sezenes nejaky 3kanal (ALLEN HEATH - XONE:32)
Kdyby ti stacil 2kanal tak by ses asi vesel do toho Allena, nebo Pioneer djm400 (ten je fakt peknej), nebo Rodec Mixbox.

Z toho co pises bych si vzal Eclera, libi se mi, potom Vestax. Ale souhlas s BS kdybych mel tyhle penize tak dosetrim na Allen nebo Rodec.
I kdyz si pripadam jako exot s tim Rodecem, mam furt vryty v hlave ze jsou to nejlepsi pulty coz uz dneska nemusi byt pravda:)

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 24 lis 2006 19:47

Numark sme meli taky a sel do kytek pomerne brzo,a vubec jakekoliv numark co jsem videl dyl ve sluzbe mel docela dost...

Reloop sem sice nevidel ale na 99 to bude to samy co behringer, omnitronic a podobne za malo penez hodne muziky ale na jak dloho,na pul roku rok...jestli chces kvalitni fadery a potenciometry tak urcite ne...
(ted koukam ze to samy uz psal atrei:)

Allen health(tedka nevim kterej ale tusim ze ten x:one32, je to 3kanal a ma docela dobry filtry na blbnuti) je v jednom klubu kam jezdime hrat a za rok zacal trochu blbnout a ted(2roky) uz vozime svuj protoze uz je to nemozny,ale je pravda ze klubovej mix to nema nikdy jednoduchy,sou lidi ktery se k tomu chovaj jak prasata protoze to neni jejich a tudiz jim je to jedno:/

my mame pioneer3000 a drzi uz rok naprosto OK(ja scratchuju-sice na akcich ne tak aktivne jako hiphoperi ale ve zkusebne sem se taky naskrecoval x hodin a xfader furt drzi,ani lupanec),jeden znamej ma tusim šetikilo už tak dva roky a stejně tak je bez jedinýho problémut...

a chceš na tom jen míchat nebo i scratchovat?předpokládam že asi ne ale esi jo tak třeba zrovna rodec(kterej je jinak paradní imho) ti bude k ničemu,jinak to je třeba jedinej duvod proč bych možná šáh i po numarku páč má d-typeí xfader(ale zas třeba do vestaxe se dá dokoupit optickej) i kdyz jak rikam v tom nasem pioneeru je vobic xfader a drzi...dulezity je hlavne aby sel nastavit prubeh...

recis

Příspěvek od recis » 24 lis 2006 20:25

diki chlapi za ohlasy, prevazne som uz rozhodnuty pre ten ecler, ale keby nahodou boli nejake extra vianocne premie, mozno bude aj na cosi z vyssej rady, uvidime. takto o tyzden uz kazdopadne budem mat nakupene. Inak, ake mate skusenosti s vydrzou faderov a potov na tom ecleri?

dvojkanal mi nestaci, takze pio400 a spol nie. ta djm600 by mohla byt, viem ze je to super pult, len, no.. 8)

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 24 lis 2006 22:42

no s allenama mam zkusenost (teda ne s dj mixakama, ale klasikou), ze rady zlobi potaky, obcas konektory

biscuit

Příspěvek od biscuit » 25 lis 2006 01:58

pro me je jednicka asi porad rodec. akorat me stvou ty novejsi verze rodecu, ze uz nemaj tak tuhy fadery a korekce, jako kdysi. jinak musim uznat, ze novy eclery se mi taky libej, hlavne 4ka, ktera ma i midi. allen and heath jsem nikdy nemel v ruce (za 13+ let) :( numark - obecne dobry za ty prachy, ale nic extra. pioneery mam rad a nesetkal jsem se s problemem. vestax taky moc neznam, hral jsem snad jen ze dvou.

zato si dej pozor na vsechno co je reloop, behringer, omnitronic a nedejboze gemini - to vzdycky smrdi pruserem.

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 25 lis 2006 19:46

pripojil bych i ten numark,je to sice trosku lepsi ale furt je to na doma a ne na akce...

MONOSKOP

RODEC

Příspěvek od MONOSKOP » 19 pro 2006 09:47

Z dlouholeté osobní zkušenosti radím jít určitě do RODEC...
Měl jsem v klubu zároveň i toho pincka 600.. ale oproti rodeku je jeho dílenské zpracování o třídu níž.. Jelikož mix je srdce zvuku v klubu, opravdu se vyplatí chvilku si přišetřit.. rodec je potom fakt dlouhodobá kvalitní záležitost a skvěle se na něj hraje.. Propracovanost faderů a knobů je fakt luxusní už i u nižších řad.. mám proto pro něj slabost..
Jinak Eclery, Numarky apod.. to jsou všeobecně opravdu mašinky na domácí hraní...

Odpovědět