Allen & Heath ZED 10/10FX - mrvič zvuku nebo moje blbost?

Analogové a digitální mixy pro studio i živé hraní
Odpovědět
silspok

Allen & Heath ZED 10/10FX - mrvič zvuku nebo moje blbost?

Příspěvek od silspok » 20 led 2011 22:01

Zdravím všechny,

před týdnem jsem pořídil mix Allen&Heath ZED 10 ... v rámci koupě Kurze PC3X ... k tomu předesílám, že nemám velké zkušenosti s mixpultama ... trošku se mi nezdálo, že při vyhnání Gain tak na 2/3 škály v tom celkem výrazně šumělo a "poprdávalo" (nic připojeného, jenom do proudu) ... šel jsem to tedy vyměnit, vzal jsem 10FX ... šum je o něco nižší, každopádně se mi prostě nedaří dostat zvuk na úroveň kvality výstupu z libovolného zdroje ... zkoušel jsem individuálně PC3X, moji zvukárnu NI Komplete 1 i iPoda a všechno přes ten mixák dostává nějaký amorfní obal. Z jinak bohatýho stereo zvuku, který podávají zdroje samy o sobě, se to splácne do téměř bych řekl "vaječnatého mono" bez barvy, hloubky, šířky ... po x hodinach krouceni se všim možnym mi přijde, že to je prostě levnej low-end a to je to, i přes všechny ty oslavný recenze a fora na netu 9/10, 10/10 apod. ... ale rád bych znal něčí názor nebo radu, jestli něco dělám špatně, než to půjdu vrátit a připlatim 2x tolik za něco co mi bude vyhovovat ... v týhle situaci mě štve to vůbec poslouchant, že bych se z toho pokusil udělat nahrávku je naprostej nesmysl ... Díky za každou radu! Ondra

silspok

Re: Allen & Heath ZED 10/10FX - mrvič zvuku nebo moje blbost

Příspěvek od silspok » 20 led 2011 22:09

Samozřejmě bych uvítal zkušenosti s jinejma "mini" mixpultama a doporučení ... u mě jde o "one man" home studio ... VSTcka, Kurz PC3x a banda kontrolerů všeho druhu ... Díky!

Paris

Příspěvek od Paris » 20 led 2011 22:16

do jakyho vstupu to pripojujes? pouzivas symetricke kabely?

edit: a jeste drobnost: neposlouchas to jen pres PFL? (tlacitko "Listen" na tomhle)

silspok

Příspěvek od silspok » 20 led 2011 22:43

Zkousel jsem vsechno mozny ... symetricky kabely do stereo vtupu, pak jsem zkousel do mono vstupu, pak jsem vzal jack - TRS kabel pishnul to do mikrofonu a vsechno proste zni hrozne proti originalnim vystupum ze zdroju ... zbavil jsem se sumu a ruchu, ale vzslednej zvuk je opravdu dost degradovanej proti vystupu primo z klaves nebo ze zvukarny ... zni to proste mono, dostane to takovej mlhavej obal, ztrati barvu ... proste crap ...

silspok

Příspěvek od silspok » 20 led 2011 22:47

Jo, do sluchatek jasne pres "Listen" ... jde tam o nejaky info odposlech? ... sorry, nemam moc zkusenosti s HW mixpultama ... v Cubase se hejbu o neco lip. :)) Diky za ochotu pomoci, Paris! :)

Paris

Příspěvek od Paris » 20 led 2011 22:52

ano, Listen je PFL (Pre Fader Listening) ... do mixu to dej tlacitkem REC (a vsechny Listen vyhod, at ti nesviti PFL/AFL) ... a na Phones Select zvol Record (to by mel byt mix jako takovy).

silspok

Příspěvek od silspok » 20 led 2011 23:02

Paris, diky moc!!!! :)) B bylo spravne ... tedy moje blbost!! Je to muj prvni mixak, predtim jsem vsechno michal v softu. Mej se, dobrou noc! ;)

kiko

Příspěvek od kiko » 13 říj 2012 18:27

ja mam allen & heath zed 10 fx a slape uplne super :D to ze je to tvoje blbost nieje tvoj problem kazdy sa to raz musi naucit

Odpovědět