Analog hybrid mix Allen Heath ZEDR16

Analogové a digitální mixy pro studio i živé hraní
Odpovědět
Magion

Analog hybrid mix Allen Heath ZEDR16

Příspěvek od Magion » 19 led 2010 10:33

Zdravím,
divím se, že tu celý rok nepadla zmínka o tomto mixu... Protože si myslím, že by mohl dost lidí s home studiem zajímat, tak sem hodím pár svých dojmů, protože jsem se rozhodl ho do studia pořídit.
Tady i link na vlákno na GS:
http://www.gearslutz.com/board/new-prod ... mixer.html
Obrázek
Krásně znějící analogový mixpult s velmi flexibilním routováním digitálního signálu z a do DAW. Propojení FW.
Každou stopu na mixu můžete separátně nahrát do DAW. (celkem 16 analog + 8 ADAT).Lze posílat signál pre EQ a post EQ. Stejně tak z DAW do mixu lze poslat až 16 stop (taky pre EQ a post EQ).
EQ 4pásmový, 2x parametrický středy i s rezonancí(!!!).16x phantom.4x aux.
Navíc je to i MIDI kontroler + MMC transport control.
V praxi: konečně mám všechno ve studiu do sebe zapojený tak, že můžu cokoliv ihned separátně nahrát ( signál z FX, jakéhokoliv synth,mic...).Taky se mi lehce efektují stopy z DAW externími FX ( který ještě můžu mezi sebou "zaauxovat") To je paráda. Preampy fungují krásně. (jen mi trochu chybí metery, ale red a green LED taky orientačně poslouží).Zvuk.... naprostá spokojenost. Měl jsem MOTU828mkII a oproti tomu je R16 posun nahoru. Větší plastičnost, pružnost, živost, "přítomnost zvuku" a zřetelnost. Alespoň to je můj subjektivní pocit.
Nevýhody: neukládá nastavení (anaalog - žádné motor fadery),je třeba řešit latence při externím efektování DAW signálu a vracení do DAW ( jako s jakoukoliv zvukovkou), MIDI fadery (všech 16) nejsou ještě funkčně vychytaný.Mater AD/DA převodník je horší než ostatních 16 kanálů - škoda na summing...
Občas mi zatuhne Cubase4(leg.), ale může to být způosbeno i PC , které jsem současně měnil.
Celkově: jsem nadšený jak synťáky přez mix znějí, workflow - paráda!!!
A pro ECSONa a spol: určitě ví, ale i tak zmíním: už je skoro odlazená a na trh připravená verze R24. Jiná liga - vychytaná ( motorized, metery, groupy, DAW aux sending...)
Tady jsou už i FOTKY!!! http://www.gearslutz.com/board/so-much- ... r24-4.html

kexik

Re: Analog hybrid mix Allen Heath ZEDR16

Příspěvek od kexik » 19 led 2010 11:15

hod aj pribliznu cenu nech to nemusim hladat :)

Jens Ludwig

Příspěvek od Jens Ludwig » 19 led 2010 13:23

necelých 45 000,- Kč

Magion

Příspěvek od Magion » 20 led 2010 09:38

Tak tak. Zdá se dost, ale když jsem si uvědomil co v tom všechno je, tak je to dobrá cena.
R24 bude stát ale o dost víc - ještě není známo, ale tuším že to bude už okolo 100 a možná i víc...
No pokud by někoho zajímaly praktické zkušenosti, tak se ozvěte.

Greeny2

Příspěvek od Greeny2 » 11 úno 2010 10:20

Takze ZED R24 dle predbezneho info od vyrobce bude stat 95000 Kc vc DPH

Odpovědět