Behringer Control 1

Analogové a digitální mixy pro studio i živé hraní
Odpovědět
aristo

Behringer Control 1

Příspěvek od aristo » 25 úno 2013 20:32

Zdravím !

Rád by som vedel vašu mienku o Behringer Control 1 . Tak ako to vidím, je to úplná kópia Mackie Big Knob, ale ešte vylepšená o USB. Funkciami by sa mi plne hodil do môjho štúdia. Akurát som veľmi opatrný čo sa týka tej značky a tiež zvyčajne nízkej ceny Behringera - 183 Eur. Vzhľadom nato, že to má byť centrálny bod v štúdiu, som nanajvýš opatrný. Zo skúsenosti viem, že medzi mixpultami sú značné rozdiely vo zvuku.
V poslednom období sa množia chvály na Behringer všeobecne, hlavne odkedy vyšli s novými digitálnymi mixpultami.

Ďakujem za Vaše mienky, prípadne skúsenosti.

Obrázek
http://www.behringer.com/EN/Products/CONTROL1USB.aspx
http://www.thomann.de/gb/behringer_xeny ... _1_usb.htm

invisible_E

Re: Behringer Control 1

Příspěvek od invisible_E » 25 úno 2013 20:50

Uli.. :) niekto tu minule postol link na forum kde odpovedal priamo zakladatel a majitel behringeru a pokial nie je problem s anglictinou bolo to fakt zauijimave citanie hlavne ked vacsina otazok zacinala - mal som raz vas vyrobok - uplny shit uz nikdy viac - preco je to tak?
V jeho odpovediach sa miesala zanietenost vizionara ktory sa z garaze prepajkoval do vlastnej tovarne v cine s niekolkymi tisickami zamestnancov, a obchodny zargon... ale uprimne sa priznam ze som mu uveril to ze zial je to kazove kus od kusu a typu vyrobku a samozrejme sa jedna o nizsiu triedu vyrobkov pre sirsie masy, ktore si tak mozu dovolit techniku a gear na ktory by u inych znaciek ani nepomysleli.. niekomu sluzia a su za ten peniaz spokojni a niekto nikdy viac.

Pokial ide o nove pulty tam uz je to ine lebo su do toho zainteresovany inziniery z britskeho Midasu ktory Behringer kupil a to je uz uplne ina trieda.. vraj sa navzajom ucia a ovplyvnuju / obchod vyroba vs kvalita technologia / co nakoniec nemusi byt vobec na skodu prave naopak.

Ved skus, bud ti bude sluzit alebo touto cestou uz nikdy nepojdes :)

aristo

Příspěvek od aristo » 28 úno 2013 20:31

Zdravím!

Čakal som väčší ohlas na moju tému, ale vzhľadom na novinku o ktorú sa tu jedná, je to asi tak v poriadku.
Nič viac, nič menej, rozhodol som sa, že to predsa len vyskúšam a vďaka veľmi ústretovému prístupu pána Šimoniča z Muzikeru - Aupark, som si prístroj mohol vziať domov s možnosťou vrátenia a navrátenia kúpnej sumy.
Ku vráteniu našťastie nedošlo, lebo Control 1 ma hneď po prvom vypočutí presvedčil. Nekonala sa žiadna zmena zvuku, skôr naopak. Všetky ovládacie prvky chodia veľmi pekne. Dizajn a funkčnosť sú plne vyhovujúce.
O spoľahlivosti nemôžem zatiaľ, samozrejme nič povedať, ale 3 ročná záruka to istí.

Ešte raz vďaka p. Šimoničovy.

Pozdravujem.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 úno 2013 21:40

prave naopak ? cize to zlepsuje zvuk ?

aristo

Příspěvek od aristo » 28 úno 2013 23:24

Tým že sa nekonala žiadna zmena zvuku som myslel, že zmena k horšiemu, čoho som sa obával.
Doteraz som fungoval cez starý Mackie LM 3204 mix, vyrobený ešte v USA. V minulosti som ho už raz chcel vymeniť za inú alternatívu, ale zmena zvuku k horšiemu bola tak markantná, že som výmenu nemohol urobiť.
V porovnaní Mackie - Control, som počul jemný rozdiel okolo 3 - 3,5 kHz, ktorý bol u Mackie výraznejší - teda nepríjemný. Pri Control 1 to bolo lineárnejšie. Hlavne som sa obával, že sa zmení "šírka" zvuku oproti Mackie, ktorý je na tom výborne. Našťastie sa to nestalo. Tým vysvetľujem - "práve naopak."

aristo

Příspěvek od aristo » 28 úno 2013 23:29

P.S. Teraz mám iný problém: Ako to namontujem do môjho štúdiového Racku? Chcem to tam dať šikmo na výšku pre lepší prehľad a ovládateľnosť.

smog

Příspěvek od smog » 18 led 2018 21:14

Zdravím, funguje to ještě po těch pár letech? Včera jsem pročítal nějaký fóra a lidi strašně chválili Behringer Control2USB, což bude asi nová verze. Několik lidí strašně nadávalo, ale vypadalo to, že na ně vyšel vadnej kus, možná bych to ze srandy zkusil... díky za odpověď
Akai MPC Ren, Event 20/20 Bas V3, Shure SM7B, RME Fireface 400, Serato, Technics1200, Rane TTM 56S

Odpovědět