Behringer Control 1

Analogové a digitální mixy pro studio i živé hraní
Odpovědět
aristo

Behringer Control 1

Příspěvek od aristo » 25 úno 2013 20:32

Zdravím !

Rád by som vedel vašu mienku o Behringer Control 1 . Tak ako to vidím, je to úplná kópia Mackie Big Knob, ale ešte vylepšená o USB. Funkciami by sa mi plne hodil do môjho štúdia. Akurát som veľmi opatrný čo sa týka tej značky a tiež zvyčajne nízkej ceny Behringera - 183 Eur. Vzhľadom nato, že to má byť centrálny bod v štúdiu, som nanajvýš opatrný. Zo skúsenosti viem, že medzi mixpultami sú značné rozdiely vo zvuku.
V poslednom období sa množia chvály na Behringer všeobecne, hlavne odkedy vyšli s novými digitálnymi mixpultami.

Ďakujem za Vaše mienky, prípadne skúsenosti.

Obrázek
http://www.behringer.com/EN/Products/CONTROL1USB.aspx
http://www.thomann.de/gb/behringer_xeny ... _1_usb.htm

invisible_E

Re: Behringer Control 1

Příspěvek od invisible_E » 25 úno 2013 20:50

Uli.. :) niekto tu minule postol link na forum kde odpovedal priamo zakladatel a majitel behringeru a pokial nie je problem s anglictinou bolo to fakt zauijimave citanie hlavne ked vacsina otazok zacinala - mal som raz vas vyrobok - uplny shit uz nikdy viac - preco je to tak?
V jeho odpovediach sa miesala zanietenost vizionara ktory sa z garaze prepajkoval do vlastnej tovarne v cine s niekolkymi tisickami zamestnancov, a obchodny zargon... ale uprimne sa priznam ze som mu uveril to ze zial je to kazove kus od kusu a typu vyrobku a samozrejme sa jedna o nizsiu triedu vyrobkov pre sirsie masy, ktore si tak mozu dovolit techniku a gear na ktory by u inych znaciek ani nepomysleli.. niekomu sluzia a su za ten peniaz spokojni a niekto nikdy viac.

Pokial ide o nove pulty tam uz je to ine lebo su do toho zainteresovany inziniery z britskeho Midasu ktory Behringer kupil a to je uz uplne ina trieda.. vraj sa navzajom ucia a ovplyvnuju / obchod vyroba vs kvalita technologia / co nakoniec nemusi byt vobec na skodu prave naopak.

Ved skus, bud ti bude sluzit alebo touto cestou uz nikdy nepojdes :)

aristo

Příspěvek od aristo » 28 úno 2013 20:31

Zdravím!

Čakal som väčší ohlas na moju tému, ale vzhľadom na novinku o ktorú sa tu jedná, je to asi tak v poriadku.
Nič viac, nič menej, rozhodol som sa, že to predsa len vyskúšam a vďaka veľmi ústretovému prístupu pána Šimoniča z Muzikeru - Aupark, som si prístroj mohol vziať domov s možnosťou vrátenia a navrátenia kúpnej sumy.
Ku vráteniu našťastie nedošlo, lebo Control 1 ma hneď po prvom vypočutí presvedčil. Nekonala sa žiadna zmena zvuku, skôr naopak. Všetky ovládacie prvky chodia veľmi pekne. Dizajn a funkčnosť sú plne vyhovujúce.
O spoľahlivosti nemôžem zatiaľ, samozrejme nič povedať, ale 3 ročná záruka to istí.

Ešte raz vďaka p. Šimoničovy.

Pozdravujem.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 úno 2013 21:40

prave naopak ? cize to zlepsuje zvuk ?

aristo

Příspěvek od aristo » 28 úno 2013 23:24

Tým že sa nekonala žiadna zmena zvuku som myslel, že zmena k horšiemu, čoho som sa obával.
Doteraz som fungoval cez starý Mackie LM 3204 mix, vyrobený ešte v USA. V minulosti som ho už raz chcel vymeniť za inú alternatívu, ale zmena zvuku k horšiemu bola tak markantná, že som výmenu nemohol urobiť.
V porovnaní Mackie - Control, som počul jemný rozdiel okolo 3 - 3,5 kHz, ktorý bol u Mackie výraznejší - teda nepríjemný. Pri Control 1 to bolo lineárnejšie. Hlavne som sa obával, že sa zmení "šírka" zvuku oproti Mackie, ktorý je na tom výborne. Našťastie sa to nestalo. Tým vysvetľujem - "práve naopak."

aristo

Příspěvek od aristo » 28 úno 2013 23:29

P.S. Teraz mám iný problém: Ako to namontujem do môjho štúdiového Racku? Chcem to tam dať šikmo na výšku pre lepší prehľad a ovládateľnosť.

Odpovědět