Co ovlivňuje zpětnou vazbu?

Analogové a digitální mixy pro studio i živé hraní
Odpovědět
citizen.one

Co ovlivňuje zpětnou vazbu?

Příspěvek od citizen.one » 06 bře 2015 08:05

Ahoj,

mám asi pitomý dotaz, ale nějak mi to nedá.

Před časem jsem do zkušebny pořídil mix Sony MXP210, což byl docela posun proti starému Tascamu, co tam byl. Minulý týden se mi naskytla možnost za dobré peníze pořídit ještě JVC MI 3000, což se mi zdálo, že je laicky vzato krapet vylepšená verze MXP210 (delší fadery, více korekcí, víc možností, bohužel i absence fantomového napájení).
Sice se na první zapojení takový rozdíl neprojevil (tzn. na přehrávání samplů atd.), ovšem projevil se hlavně dramatický skok co se týče vazbivosti mikrofonů v prostoře. Podotýkám, že EQ ani LCF ani žádné další korekce při těhle ,,aplikacích'' nepoužívám a v rámci faktorů, které výsledek ovlivnily, došlo ke změně pouze v mixech.
Tak jak tak, jsme nyní schopni dostat se skoro na dvojnásobek hlasitosti, aniž by to začlo houkat.
Co se týče parametrů, THD má Sony někde kolem 0.3%, ekvivalentní šum na vstupech -123dB(MIC) a -80(LINE). JVC oproti tomu THD 0.08%, ekvivalentní šum -128dB.
Bohužel jsou oba mixy zapadlí vlastenci, takže nejsem sto zjistit víc parametrů, abych došel ujištění, čím že tento posun nastal. Je možné, že by to bylo jen díky rozdílnému THD?
díky!

Odpovědět