Korg Zero 4 / 8 na Windows 7

Analogové a digitální mixy pro studio i živé hraní
Odpovědět
hawkens

Korg Zero 4 / 8 na Windows 7

Příspěvek od hawkens » 11 črc 2013 22:19

Pracuje niekto s Korg Zero 4 alebo Zero 8 a vedel by poradit svoje skusenosti ? Ja mam Zero 4 a pouzivam ho cez firewire ako externu zvukovku na Win 7 64 bit. A tam je prave problem: obcas ta zvukovka cela vypadne alebo sa vobec nepripoji. Korg na jednom mieste uvadza ze Win 7 uz nepodporuje a 64 bitove ovladace tiez nie, inde ich zase dava na stiahnutie. Tak neviem ako je to naozaj a ci je u mna problem v ovladaci, alebo mi blbne firewire konektor alebo co.

Skusal som aj pod Win XP a Vistou na inych PC a tam to vypada v pohode.

Tak teraz neviem ci mam predat notebook ze mu nefunguje dobre FW konektor, alebo Zero 4 ze nepodporuje Win 7 ...

hombrefeo

Re: Korg Zero 4 / 8 na Windows 7

Příspěvek od hombrefeo » 11 črc 2013 22:43

zero8 se pripoji k macu i bez ovladacu...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 črc 2013 22:56

Kazdy seriozny hw na macku nepotrebuje drivery.. Emagic midi interfejsi funguju dodnes v najnovsom osx a to uz sa sto rokov nevyrabaju a su bez podpory ..

Verim ze sme fesakovi pomohli ..

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 11 črc 2013 23:20

kazdy si ma pomahat jak umi, treba dalsi pristi uzivatel zmineneho hw uz bude chytrejsi...

hawkens

Příspěvek od hawkens » 11 črc 2013 23:35

Ano, samozrejme, to by nemohli byt vlezle Apple ovce aby nezasrali dalsie forum ospevovanim svojho fetisu. Fajn, pohladkali ste si ega a natreli ste to vsetkym ostatnym, my PC uzivatelia opat placeme po nociach do vankusov ... ale pre buducnost vas poprosim, skuste sa aspon jeden krat drzat stranou a neliezt tam kde vas nikto nechce.

Dakujem a poprosim uz len prispevky k teme.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 črc 2013 23:38

hombrefeo : spravili sme v tejto veci , co sa dalo .. buduce generacie neostanu hlupe ..

hawkens

Příspěvek od hawkens » 17 črc 2013 14:44

No vidite, chytraci. A u mna bol nakoniec vadny FW port. Ale nevadi, je mi jasne ze MAC by to zvladol aj bez ovladacov aj bez FW portu.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 17 črc 2013 16:38

BTW - samozrejme ze OS X potrebuje taky drivery. Ze jich tam pribaluje Apple vic nez MS je veci jina ;) Na druhou stranu spousta vyrobcu drivery pro OS X proste nedela a to mi prijde skoda a uplne to nechapu, potreboval jsem ted na jabku rozbehnout par veci a smula.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 črc 2013 18:55

no takto - pokial je usb zvukovka class 1 compliant tak naozaj ziadny driver nepotrebuje - ani na osx, a teoreticky ani na windows.. taku zvukovku dokonca pripojis k ipadu a funguje - "bez drivera"

problem pri windowse je ze nema nativne ASIO (ani iny alternativu low latency zvukoveho drivera) takze aj tak potrebujes asio doinstalovat... OSX ma core audio ktore low latency podporuje uz nativne, takze ziadny extra driver naozaj nepotrebujes a vsetky usb class 1 kompatibilne zvukovky rovno ficia "bez drivera"

samozrejme - usb zariadenia ktor nesplnaju class 1 comp.,, tie potrebuju zvlast driver aj na osx .. druha vec je ze niektori vyrobcovia (hlavne na starsi hw) na to seru a drivery pre osx nespravia.. ale tak isto je vacsinou problem s takymito zariadeniami pre win7 ci win8 - hold niektori vyrobcovia hw si proste z podpory tazku hlavu nerobia...

inak co sa tyka driverov na hw bundlovanych k os, nieje to nahodou tak ze tu prave windows vedie oproti osx ?? mal som tak nejak pocit ze to tak je - konieckoncov vzdy ked som sa s niekym bavil o (ne)stabilite windows oproti stabilite osx vytiahol ako prve argument ze to je tym ze windows ma pribundlovanych hrbu driverov na vsetky mozne hw od vymyslu sveta a osx nie...

hawkens

Příspěvek od hawkens » 17 črc 2013 19:26

No ono to je tak trosku hrajkanie sa so slovickami. Bez toho aby som sa nejako OS Win zastaval, staci si predstavit ze Asio4All dodava vyrobca ku kazdym Windows a mozes ich vyhlasit za "native" ovladace a mozes povedat ze aj Windows ma "nativne" ASIO ovladace. Ta ista vrstva, tie iste funkcie.

Dendy s tymi bundlovanymi ovladacmi pod Win je to to tak, ze od Win95 je uz system dodavany s predinstalovanymi strasne strasne vela ovladacmi pre vsetky mozne HW. Neviem ci viac alebo menej ako Mac OS, ale je ich fakt vela, ale opat to nie je nic ine ako predinstalovane ovladace, ktore dodal/i vyrobca/ovia, a z pohladu uzivatela to vypada akoze "netreba" ovladac, v skutocnosti uz ovladac bol nainstalovany este predtym ako uzivatel pripojil konkretny HW.

Co sa tyka stability, Windows ma drivery "kernel-mode" tie pristupuju ako priamo na HW, na rovnakej urovni ako jadro, a "use-mode", ktore su na vyssej urovni a na pristup na HW vyuzivaju systemove API a idu cez nejaku systemovu sluzbu. Asi si sam domyslis, ktore su rychlejsie a ktore narobia vacsi pruser z hladiska stability, ak maju nejaku chybu. Ale to kolko vela driverov ma system nabundlovane od vyroby myslim si nema nejaku suvislost so stabilitou. Jedine zeby statisticku - viac prilozenych ovladacov, vacsia sanca ze sa vyskytne driver s bugom :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 17 črc 2013 20:34

Kazdy zarizeni driver potrebuje, i class 1 usb audio, jak by si jinak povidalo s kernelem. Jen je proste v systemu takovy genericky driver uz predinstalovany. Ale rozumime si :]
Problemy se stabilitou byly dany afaik hlavne debilnim driver modelem ve spojeni s velkym poctem driveru pochybny kvality.

Symphonic

Příspěvek od Symphonic » 17 črc 2013 23:17

dendy píše: problem pri windowse je ze nema nativne ASIO (ani iny alternativu low latency zvukoveho drivera)
Windows mají už asi 6 let WASAPI což nativní low latency rozhraní. Podporují to všechny karty které mají WDM drivery (všechny nové) a umí to jak vyhrazený mód tak sdílený, kdy má DAW k dispozici více karet apod. Podporuje to Cubase (od v5), Reaper a další DAW.

To že to skoro nikdo nepoužívá, protože ze zvyku jedou všichni na ASIO je jiná věc.

f.un

Příspěvek od f.un » 19 říj 2013 05:28

Tak mne Zero4 bezi na starsom Imacovi cez FW400 port a 10.6 systeme, na novsom macbuku pro kde uz mam FW800 a os 10.7 mi uz nebeha,neviem ci to je portom alebo systemom.
Ako zvukovku ho moc nevyuzivam, synchronizovat efekty je mozne cez midi kabel a to mi staci. Stabilita nebola nikdy silna stranka zvukovky,aspon v tomto mojom kusku. Ako samostatny mixak super.
macbook, maschine, logic 9, korg zero4, lpk25, yorkville ysm1

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 19 říj 2013 12:12

zero musi chodit i cez fw800 na 10.8.5, niekde mas asi zakopaneho certa...

Odpovědět