Mackie d8b vs Yamaha 01V96

Analogové a digitální mixy pro studio i živé hraní
Odpovědět
KAYKO

Mackie d8b vs Yamaha 01V96

Příspěvek od KAYKO » 22 srp 2006 11:52

Rad by som sa spytal, ci ma niekto skusenosti popripade info o Mackie d8b.

Mozem ho kupit za velmi prijemne love a je skoro v plnej vybave. Hlavne mi ide o zvuk. Viem ze da max. 48 khz, ale 96 aj tak nevyuzivam.

Dalsia varianta je klasik 01V96.
Bolo by fayn keby mal niekto skusenosti s porovnanim kvality prevodnikov u obidvoch. Do vcerajska som bol viacmenej presvedceny, ze v digitalnej oblasti cim novsie tym lepsie, ale po rozhovoroch s ludmi od techniky v studiach mi to az tak jasne nie je. Udajne uz sa im viackrat stal presny opak. A ked rozobrali geret, tak vo vnutri boli sitacke prevodniky, ale hlavne 24/96 oproti kvalitnym 20/48 co boli predtym.
Takze par rokov hore dole dufam v tomto pripade nebude problem.

Budem vdacny za kazde info o Mekkym, totiz zajtra uz by som isiel prenho do Rakuz.

Thnx

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 22 srp 2006 22:28

Chalani dajte nejake info, nebudte lakomi, uz mam len necelych 24 hodin kym si to este mozem rozmysliet.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 23 srp 2006 02:14

ahoj!
sakra, zadna odpoved. No my uz jsme otom meli rec po telefonu v nedeli :)

no ja mam ale pocit ze ty uz ses stejne rozhodnutej pro d8b zejo:))

Ale jeste k mejm pocitum o kterejch jsem pak premejslel:
Vzpominam si jak jsem u Mackie d8b sedel na MusicMesse 1998 a strasne mne zralo ze s d8b clovek nemuze michat jen tak bez potreby mit neustale v ruce PC mys a PC klavesnici a koukat na PC monitor (uf) to bylo fakt neprijemny .. bez toho se totiz neni mozny pohodlne dostat na parametry compressoru, Eq, Fx.. To ale pak uz neni nic jinyho jako "michat" v pisicku.

Yamaha pulty se skvele a velmi rychle ovladaj primo z panelu bez potreby mit PC klavesnici a mys a monitor, Yamahy jsou velmi rychly na praci, ale maj samo i moznost mit skvelej editor kterym lze napr zminenou 01V96 ovladat pres PC.

Osobne bych s d8b hodne hodne moc vahal. Jasne udela stale i po tech letech dost prace otom zadna, ale i tak nevim. Za rok bude mit polovicni cenu, jeho hodnota hodne rychle klesa, no je to priznejme si 10 let starej digi pult. Je starej koncepcne technologicky i zvukove.
Co by mne u nej lakalo jsou jen pluginy GML Massenburg EQ ale ty muzu mit i v DAW a nepotrebuju kvuli nim zastaralej HW.

Pokud potrebujes hodne vstupu jak jsi rikal tak bejt tebou vzal bych O1V96 a mas vymalovano. Jednak koupis z druhy ruky soucansej pult a pak taky usetris pulku penez! O1V96 muzes dnes mit za cca 45.000,- i s kartou. zatimco d8b se lidi stale zoufale snazej prodat kolem 3-4000 Eur (podle vybavy). Navic je jich plna eBay tak nemusics spechat.

Osobne bych se ale v dnesni dobe na digi pulty uplne vykaslal a delal v DAW. Dnes uz je situace moznostma i kvalitou DAW jina nez pred lety...

Jedinej digitalni pult kterej ma smysl je genialni supr pult SONY OXFORD !!!! :)

.

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 23 srp 2006 10:09

Diky kamo,
Mam ho zarezervovany este za menej, ale dnes to musim rozlusknut. Zatial u nas ty co ho maju, alebo mali si ho pochvaluju a dost aj na roznych forach.
Dost som z toho zmateny, lebo urcite mas v niecom pravdu. Ale ako si napisal, asi som rozhodnuty :)

V kazdom pripade bude za taku cenu, ze ked pridem v realu na to, ze Dzamaha je predsa lepsia, tak by som nemal na nom tratit a vratim sa naspat k Yamahe.
Takto to aspon prezistim, ci je to to co akurat potrebujem. Je pravda, ze mi je trosku nemotorne ovladat efekty cez monitor, ale zas mi niekto tvrdil, ze si na to tak zvykol, ze inak si to uz ani nevie predstavit.

Hlavne mi ide o pocet vstupov a kvalitu zvuku. Ja ho budem mat v plnke, takze 56 vstupov a zvuk co som pocuval na nahravkach sa mi zdal ok aj ked to boli nahravky spred 6 rokov a myslim, ze sa mi to bude pacit aj o dalsich par rokov.
Pokial s nejakeho dovodu to bude pruser, tak sa tu hned objavi inzerat:-)

Co sa tyka zvuku hned to porovnam s mojim Motu 828mkII a pokial to bude horsie, tak ide z domu.

Jooo ten Sony Oxford vypada super, len skoda ze je o 75eur drahsi:-)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 23 srp 2006 12:24

Drzim palce:) kazdopadne je dost mozny ze tenhle pult ti presne sedne a je sitej tobe na miru. To bejva pak skvelej pocit. Jak rikas vyzkousej a uvidis, prodavat se to da vzdycky ale dokud stim clovek nezacne pracovat je to jen teorie a dojmy z prevzatejch referenci ktery realna prace nemuze nikdy nahradit.

Az budes planovat cestu do Prahy brnkni mi v predstihu udelam si na tebe cas a dame ty analog syntaky, mam toho ve studiu trochu vic:))

.

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 23 srp 2006 12:35

Jirko este raz diky. Mas pravdu, pokial to clovek nevyskusa, tak su to stale iba konspiracie a ako si pisal, je to o hlavne individualite a o tom sladkom pocite ked to zapadne:-).
Len preco to skusanie musi niekedy tolko stat? Ale zas trocha adrenalinu nikdy nezaskodi.

Urcite sa ti ozvem, rad by som dobehol v priebehu tyzdna-dvoch.

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 24 srp 2006 00:01

Takze uz je doma :D

Za vydatnej pomoci Pytkina, ktoremu tymto posielam pesnicku podla vlastneho zelania, pusu a kvety :)

Zatial sa to javi ako prave orechove a dufam, ze to aj tak ostane.

Je to uplne posledna revizia a vypada a voni ako novy.

syncro

Příspěvek od syncro » 24 srp 2006 00:17

Gratuluji, ta radost z nového gearu je úplně nakažlivá 8-)

Ať slouží, Saša

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 24 srp 2006 08:33

Taky gratuluju! 56 vstupů je prostě paráda!:-)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 24 srp 2006 11:28

Gratulace, Tak to nakonec dobre dopadlo, at slouzi a udela ti hromadu prace :D

.

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 24 srp 2006 14:11

Chalani dakujem Vam moc, pomaly som nemohol ani zaspat a ked som sa rano zobudil tak som v ruke este drzal manual:-)

Dnes by sme to mali s Pytkinom plne spojazdnit, ale zatial provizorne ukazkys mp3 -playera hrali ok.

Davam dokopy svoje nove domace ministudio a upgradeujem co sa da.

Prave som pokrocil do dalsieho levelu a navrhujem si studiovy nabytok na mieru a je to uzastny zatah na iq a na psychiku. Viem zahmlene ako to ma vypadat, ale dat to seriozne na papier aby stolar zacal vyrabat, nie a nie uz druhy den.
Pracovny stol som mal uz definitivne navrhnuty a na to som kupil mix s ktorym som vobec neratal.....takze odznova.

Kto to zazil asi vie o com hovorim. Ja to mam komplikovane v tom, ze chcem mat pred sebou master 76kl, klavesnicu, mys a teraz uz aj mix a samozrejme proti mne stoji stara znama limitacia priestoru.

Ale ked to uz bude, hned zavesim fotky.

Odpovědět