Mackie onyx 1640i vs Allen & Heath ZED R16

Analogové a digitální mixy pro studio i živé hraní
Odpovědět
MonkeyFighter

Mackie onyx 1640i vs Allen & Heath ZED R16

Příspěvek od MonkeyFighter » 27 čer 2015 12:59

Nemuzu se rozhodnout ktery z techto dvou mixu vzit. Krom +- co jsem si uz vyresil(A&H je vetsi, horsi na tahani a drazsi, ale zaroven bude predpokladam zvukove jinde) by me zajimali veci ktery v parametrech nevyctu… zajima me hlavne bezproblemovost driveru(OSX) a build quality jelikoz to budu tahat na akce. Taky by me zajimalo jak moc velkej je rozdil ve zvuku a popripade cokoliv dalsiho vas napadne. Co se tyce vybavy, byl bych spokojenej s obojim, midi fadery na A&H moc nevyuziju. Jinak do toho budu mit zapichany hlavne drummachiny + syntaky takze preampy nehrajou uplne hlavni roli.

predem diky za postrehy

farbydos

Re: Mackie onyx 1640i vs Allen & Heath ZED R16

Příspěvek od farbydos » 18 črc 2015 23:46

Mám Mackie Onyx1620i, a tak se vyjádřím přrevážně na základě zkušeností s ním. S ovladači nebyl pod Windows 7 nikdy problém, nahrál jsem přes pult po stopách několik koncertů a vždy vše bylo bez problému (snad až na nefunkční FW kabel, což ale není chyba pultu). Předzesilovače mě poměrně překvapily, zisk mají zpravidla dostatečný (cca 60dB) a jsou tiché. Ve srovnání se Soundcraftem Delta (použávám jej při větších koncertech) jsou horší, rozhodně ale ne špatné. Allen Heath jsem bohužel nikdy neporovnával. Mackie má možnost přepínání auxů 1-4 jako pre/post, což je praktické, pak má 4 stereo returny, vetšinou obsazené efekty. Musím říci, že na to, jak je pultík malý, je poměrně variabilní. Pokud byste měl zájem, mohli bychom se sejít a Mackie vyzkoušet; jsem z Prahy. Zpracování mi přišlo dobré, šasi je kovové, ovládací prvky jsou jsou konstrukčně vyřešeny pěkně.
Poslední dobou se mi ale zdá, že pult podobné koncepce nemá budoucnost. Daleko více možností má digitální konzole. Podle mě by bylo o mnoho praktičtější pořídit Allen Heath QU, použité GLD, Soundcraft SI, rozumný je i Behringer x32.

Odpovědět