Mix Pult 24 - 32 Canels, 4 - 8 Buss

Analogové a digitální mixy pro studio i živé hraní
Ondra P.

Mix Pult 24 - 32 Canels, 4 - 8 Buss

Příspěvek od Ondra P. » 01 zář 2006 12:38

Ahoj Poterboval bych poradit. Planuju koupit Mix pult od 24 do 32 chanels s 4 - 8 bus (lepci 32 chanels, zalezi na cene). Zatim jsem nasel tyto dva, ktere by mi sedeli. Mackie 32-8bus, nebo Mackie Onyx 3280.
Mate s nimi nekdo nejakou zkusenos, nebo mate jeste nejake jine tipy.
diky za vse

kexik

Příspěvek od kexik » 01 zář 2006 12:50

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 01 zář 2006 13:20

Prave kdyz uz budu kupovat nejkej takhle velkej pult, tak bych ho chel mit nadlouho, mozna nafurt... takze 4 pasmovej eq s paremetrickyma Low mid a HI mid je dulezitej, 6 stereo Aux Returns (nejlepe prepinatelnych pre/post, ale hlavne post), 4 - 8 (stero) bus, je nutnost..
Premyslim ze bych ho koupil z ebaye.

kexik

Příspěvek od kexik » 01 zář 2006 13:27

tak potom mlcim :)

fova

Příspěvek od fova » 01 zář 2006 14:32

Behringer a Yamaha budou zvukove horsi nez Mackie, ale Soundcraft by mohla byt lepsi volba nez Mackie.

Mrkni sem:
http://www.dolphinmusic.co.uk/page/shop ... 5974b2bbe9

Je jich tam docela hodne.

kexik

Příspěvek od kexik » 01 zář 2006 14:41

fova: behringer a yamaha? tak to si solidne vedla, MG rada je zvukovo uplne v poriadku. problem je mozno farba eq, ale ziadny sum, skreslenie, solidne presluchy...

syncro

Příspěvek od syncro » 01 zář 2006 15:05

ekeaze: Pokud může být použitý, tak velmi rozumný poměr cena/výkon a mě sympatický zvuk mají v kategorii tebou zmiňovaných Mackie tyhle pulty:

Soundtracs Topaz Project 8 - vstupní level mezi 8bus pulty, solidní zvuk, ne úplně promakaný, ale dostačující routing
Obrázek

Soundcraft Spirit Studio - podobná třída jako Project 8, s tenčím a plechovějším zvukem, dostačující routing
Obrázek

Soundtracs SoloLogic - velmi vhodný 8bus pro project studio, MIDI automatizace, hodně vřelý zvuk, pěkné EQ, slušný routing
Obrázek

Soundcraft Ghost - dobře navržený a vybavený 8bus, dobrý zvuk i EQ, hodně auxů, lze koupit i nový (ještě se vyrábí) včetně MIDi automatizace
Obrázek

Všechny 4 jsem osobně slyšel a jsou podle mého soudu hodny doporučení, s drobnou výhradou k Spirit Studio, který je z nich podle mne zvukově "nejhorší". Mackie 8bus jsem viděl jen letmo z rychlíku, takže na něj vlastně nemám názor. Pokud sdílí charakter EQ s řadou VLZ/VLZ Pro (což podle mě dostupných informací z druhé ruky sdílí), tak bych se mu vyhnul.

Všechno je otázka peněz, za úplně slušné peníze se dají koupit starší velké konzole jako třeba D&R, DDA. Jsou tu levné jeté TAC, Tascam, A&H, atd. Samozřejmě, je tu ještě otázka stavu a údržby, kterou si dobře rozmysli. Udržovat v dobré kondici starou konzoli stojí peníze a pokud nejsi pájkař, tak už hledej kamaráda, který bude vyměňovat fadery, potenciometry, opampy, kondenzátory, atd. Navíc, většina levných 8busů nejsou modulární, což značně komplikuje případné opravy.

V nových konzolích zas takový výběr není, i když se trochu blýská na lepší časy. Tady bych opravdu asi doporučil toho Ghosta, pak se objevují dvě reinkarnace Tridentu od Tofta a Orama a pár slušnějších konzolí je mezi FOH pulty (třeba Midas), ale tam už musíš rezignovat na některé věci typické pro studiový routing.

Netrváš-li na 8busu, ale stačí méně subs, je tu třeba povedená řada Wizard od A&H, ale to proti tvému M12 není zas takový skok.

Můžeš-li opravdu zainvestovat a chceš nový pult, jsou tu Audient, TLa, D&R kolem 500.000,- Můžeš si poskládat vlastní custom z modulů nebo koupit nějaký boutique / custom výrobek. To ale, jestli tomu dobře rozumím, není tvůj cíl.

Přeji šťastný výběr, Saša

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 01 zář 2006 15:28

Syncro: DIKY MOC... no ja bych se chtel vejit maximalne do 100 000,-... to bych casem mohl dat jaks taks dohromady... Kdyz bych bral z druhe ruky, tak by musel byt kazdopadne nenarocny na udrzbu..

Ten soundcraft ghost a Soundtracs SoloLogic se mi hodne libi, neco takoveho bych si predstavoval.
Pises ze maji MIDI automatizaci???? to jako ze se daji ruzne parametry, fadery ovladat prez MIDI?? to sem vubec netusil ze jde u Analog Mix pultu, to by bylo supr....

syncro

Příspěvek od syncro » 01 zář 2006 15:46

MIDI Automatizace v těchto případech znamená pouze to, že můžeš řídit přes MIDI hlasitost jednotlivých kanálů (fadery se ovšem nehýbou, nejsou motorizované) a zapínat / vypínat mute switche. Nic více, nic méně. Na Solo Logicu jsem dlouho míchal u sebe doma a byl to moc příjemný pult s parádním BASSem, navíc modulární. Do 100.000,- se s takovýmhle použitým pultem vejdeš úplně s přehledem. Nový ale stojí Ghost myslím více. Kolem 100k by měl být ten neoTrident od Tofta (Disk.cz píše 96k za 16:8:2). Jaký má zvuk nevím, výbava nevypadá špatně...

Obrázek

U případného použitého pultu se na určitou úroveň nutné údržby ale určitě připrav, ať tě to potom nezaskočí... U nového pultu to na nějakou dobu nebude potřeba, což je velká výhoda.

Saša

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 01 zář 2006 15:59

Syncro: Diky moc.... Jeste k ty automatizaci. Takze fadery a mute switche vysilaji z pultu midi, nebo jen prijimaji.

Jeste bych se rad nekoho zeptel na MACKIE ONYX 3280 . Vlastne jak na tom je ONYX celkove..

syncro

Příspěvek od syncro » 01 zář 2006 19:11

ekeaze: Myslím, že i vysílají, ale nejsem si už stoprocentně jistý, protože jsem to skoro nepoužíval. Každopádně na SoloLogic byly dvě možnosti - buď jsi využil interní "sekvencer" a mix jsi nahrál pohyby faderů na pultu s tím, že se spouštěl synchronně dle MIDI Clocku, nebo jsi posílal MIDI z počítače a VCA na kanálech tak řídil přímo. Na Ghostu je to myslím obdobně. Pokud tě tahle automatizace zajímá, dá se snadno dokoupit i k pultům, které ji primárně neobsahují. Buď formou dobastlení přímo do pultu (vlastně jen přidání VCA a připojení na řídící jednotku v PC) a nebo sehnáním výrobku typu Behringer Cybermix, což byl interface s externími VCA, který se připojil do insertů libovolného pultu. Mackie to dělalo taky, ale název už nevím...

Saša

QOX

Příspěvek od QOX » 04 zář 2006 15:16

Mam pult MACKIE 32-8BUS a som s nim nadmieru spokojny. Ma vyborny zvuk
akurat ma uz zacina stvat ze to nema totalrecall co je asi nemozne pri analogovom pulte za take peniaze. (jedine ze si ofotim sable a korekcie) :)
Mam ho cca 6rokov a mal som s nim problem iba raz ked mi odisli AUX.
BEHRINGER Cybermix som mal a som rad ze som sa ho zbavil. Je to desna blbost. Sumy to jak prasa vypadava synchro
Akai dr16, genelec 1029, alesis mkII, Mackie 8bus 32, Yamaha 01V, Hercules 16/12, M-Audio adiophille 2496, Line6 Guitarport, AKG K141

syncro

Příspěvek od syncro » 04 zář 2006 15:28

QOX: Takže Cybermix je šunt (ani mě to moc nepřekvapuje), v tom případě tedy zbývají jen řešení od jiných výrobců... Díky za info,

Saša

majklik

Re: Mix Pult 24 - 32 Canels, 4 - 8 Buss

Příspěvek od majklik » 27 pro 2010 13:57

Ahoj, prodaváme Soundcraft Ghost 32 channel, pouzivany ve studiu ve velmi solidnim stavu, neni novej, ale zvukove vybornej, vyrobenej v anglii.Kdyby byl zajem, tak na cene se vzdy muzem domluvit tak, aby byly obe strany spokojeny.

Fractal

Re: Mix Pult 24 - 32 Canels, 4 - 8 Buss

Příspěvek od Fractal » 27 pro 2010 15:18

soundcraft ghost muze byt fakt pecka, tla veci standard (pry ne uplne kvalitni spracovani), jinak lidi co pracujou ve studiich v anglii vychvalujou toft az do nebes, kazdopadne Ekeazo, nač potřebuješ toliko Busů a toliko vstupů? mě by třeba vystačilo 16mono vysupu 4 stereo submixy jeden master bus a jeden control bus, a to nahravam kapely ve standartnim slozeni a staci mi 8ch zvukovka plus dalsi 4ch zvukovka po spdif (aby bylo rozumeno zatim mixak stale nemam), stejne se dneska toci spise postupne, nebo oddelene, muzikanti jsou neschopaci obecni

take jsem premyslel o tom tla za 20cku plus s adatem nebo firewire, nebo ten nejmensi novy toft (dobre reference i na gearslutz), potreba je take zainvestovat do poradneho prevodniku... no kdybys chtel tech 8 busu zvlast prevadet potreboval by jsi 8 kanalovy prevodnik kategorie minimalne SSL, to je dalsich minimalne 50k

zvaz to dobre

Odpovědět