Mixer modification -NRV10

Analogové a digitální mixy pro studio i živé hraní
Odpovědět
abuse

Mixer modification -NRV10

Příspěvek od abuse » 24 dub 2009 14:25

kupil som si na produkcne aj live ucely FW mix M-Audio NRV10.
Moznosti routovania su vyborne...v spolupraci s DAW to funguje skvele.
Potrebujem ale vyriesit jednu vec s monitoringom. Mix ma dva sendy (na kazdom kanali), jeden pre-faderovy a jeden postfaderovy.
Myslite ze je mozne nejakym jednoduchym zasahom post-faderovy send prerobit na prefaderovy (na vsetkych kanaloch)?

O co ide v praxi:
mam to naroutovane teraz tak ze alternativny monitorovy submix + klik posielam z DAW do dvoch kanalov na mixe.
Tieto kanaly mam zamutovane (resp. CUE mix), cize nejdu do PA mixu. CUE posielam do headphone vystupu odkial krmim bubenikove sluchadla.

Zaroven posielam pre-faderovym sendom do dalsich sluchadiel (je to mono send, ale to nevadi) tieto CUE-ovane stopy do sluchadiel basakovi.

To iste by som rad posielal gitaristovy cez druhy send, ale kedze je postfader, tie kanaly donho nejdu, kedze su zamutovane. Preto by som ho chcel prerobit na pre-fader.
Tento druhy postfader send sluzi ako send do fyzickeho send vystupu, ale zaroven aj do FX jednotky na mixe (ktoru by som kludne ozelel).

Distribucny headphone amp moj problem neriesi, potrebujem nezavisle regulovat pomer submixu a clicku pre kazdy odposluch zvlast.

Este jedno uplne nudzove riesenie - ked ozeliem nezavisle regulovanie, a chcem iba nakrmit dvoje sluchadka z toho jedneho vystupu (bez headphone ampu) - urobit rozdvojku - kabel - mal by ten jeden vystup utiahnut dvoje, nie? akurat asi budu kazde hrat inak nahlas, podla sluchadiel, prirodzene...

Pytkin
Moderátor

Re: Mixer modification -NRV10

Příspěvek od Pytkin » 24 dub 2009 15:00

v manuale nepisu ze vnutri v mixe sa to da prehodit jumprami ?? casto to pri mixoch byva tak , ze tam mas jumpre a len to prejumprujes z POST na PRE fader ..

to nudzove riesenie ti v pohode zrealizuje daky sluchatkovy zosilovac

Obrázek

abuse

Příspěvek od abuse » 24 dub 2009 15:13

ano, headphone amp poriesi nudzovku, ale nechcem so sebou nosit, zapajat a hlavne kupovat dalsiu krabicku :)

to by som radsej zaplatil nejakemu elektrikarovi tu modifikacou mixu... ak tam nebudu jumpery
neviete o niekom v BA?

este sa popytam na tech supporte na tie jumpery, viem ze niekde to byva...

inak dost ma prekvapil zvukom ten mix, necakal som vela od M-Audia, ale preampy aj celkovo zvuk mi pride o hodne lepsi nez moja byvala MOTU 828 (zase je to aj novsi vyrobok). MOTU nedokazala poriadne vygainit Rhodesa a sumela dost, ten mix to zvlada uplne pekne.

Vlad

Příspěvek od Vlad » 25 dub 2009 12:10

Jenom se chci zeptat, jak ti pres NRV10 fungujou kytary? Ja ho mel loni doma a jelikoz to nema Hi-Z vstup, tak jsem elektriku i elektroakustiku musel hnat pres di-box. Jinak mi to strasne sumelo a zvuk se mi vubec nelibil.

kexik

Příspěvek od kexik » 25 dub 2009 23:56

dva pary sluchatok to utiahne, ale daj si pozor aby nemali prilis nizku impedanciu, minimum 32 ohm, podla mna... vyslednych 16ohmov musi headamp vydrzat, dnesne in ear spunty maju standardne 16ohmov...

abuse

Příspěvek od abuse » 27 dub 2009 09:32

vlad: gitaru som neskusal, kedze nemam.
sum - pri normalnom nastaveni ziaden sum nemam, pri vyhuleni gainu na 3/4 sa zacina objavovat trochu sumu, na max gaine samozrejme sumi dost, ked mam hodne vytiahnuty master, ale to uz je nastavenie ktore v praxi nebude nikdy pouzite

abuse

Příspěvek od abuse » 27 dub 2009 15:48

jumpery vraj vnutri nie su, takze to nebude take jednoduche

Odpovědět