Nové multitrack analogové + USB mixpulty

Analogové a digitální mixy pro studio i živé hraní
Odpovědět
ZFarkas

Nové multitrack analogové + USB mixpulty

Příspěvek od ZFarkas » 01 pro 2015 16:08

Prosím, až to někdo budete mít na prodejně nebo doma, rád bych na základě praktického odzkoušení někoho, pořídil buď Behringer Xenyx UFX1204 nebo Soundcraft Signature 12 MTK. Rozdíl v ceně mě nezajímá, Xenyx má navíc integrovaný recorder přímo na flashku, což by se mi hodilo pro náběr jednotlivých stop za současného využití jako stage mixer pro malé tělesa v terénu. Ale nějak se mi nechce věřit, že by USB převodník, preampy, EQ a efekty od Behringera dosahovaly kvality Soundcraftu. Asi tedy koupím nejprve ten Xenyx, a pokud to nějak poznatelně ztenčí nebo zostří přirozený sytý zvuk třeba mých starých analog syntů s otevřenějším filtrem (což je totální zkouška na kvalitu preampů a DAC převodníků, ihned zřetelně slyšitelná), půjdu to vyměnit za ten Soundcraft MTK. Rád bych tím vyřešil 2 mouchy jednou ranou - malý stage mixík + homestudio recorder, že bych se potom možná mohl zbavit i svého homerecorderu Tascamu DP32, který docela znatelně signál mrví, efekty má taky mizerné a na live zvučení není vhodný vůbec. Podobně jako Boss BR homestudia nebo Zoom R16/24. Ty už jsem vyslal z domu dříve...

vasekg

Re: Nové multitrack analogové + USB mixpulty

Příspěvek od vasekg » 05 pro 2015 18:00

Já se obávám, že vy na obojím najdete mouchy, CountryMetalMane. Vám by kvalitní zvuk nedokázal vyčarovat ani Gandalf.

ZFarkas

Re: Nové multitrack analogové + USB mixpulty

Příspěvek od ZFarkas » 07 pro 2015 11:08

O profesionální kvalitu zvuku mixu i nahrávky mi jde z toho důvodu, že používám slušné a většinou analogové nástroje (klávesy, kytary s efekty i mikrofony) a s vychytanými zvuky, které přes profesionální aparatury znějí taky špičkově a bez kompromisu. Tam kde zvukovou degradaci slyším okamžitě a objektivně, to je pro mne šunt, a letí to z domu záhy. Ale znám i spoustu kvalitních mixů - třeba Allen Heath a jejich preampy, USB převodník a dokonce ani interní FX nedegradují vstupní signál nijak, čeho bych si jakkoliv sluchově všimnul. Akorát mě u AH limituje pouze 2/2 USB, proto mne zajímá, zda bude stejně dobrý jako AH analog mix i ten nový Soundcraft MTK nebo dokonce ten Xenyx UFX, které kromě toho, že to jsou běžné analogové mixy, umí i multistopý recording a ne jen 2in/2out. Toť vše.

Odpovědět