vinom obliaty mix

Analogové a digitální mixy pro studio i živé hraní
Odpovědět
Solarfall

vinom obliaty mix

Příspěvek od Solarfall » 03 led 2008 10:03

tak som si na silvestra oblial moj soundcraft compact cervenym vinom :( hned som co sa dalo poutieral a mix dal vysusit na radiator ale minimalne volume knob si to odniesol.. zacal omnoho viac praskat a ked som ho trochu zatlacil na bok, tak zacal vypadat kanal.. viete poradit co s tym? pripadne niekoho kto by to bol schopny dat do poriadku (vycistit mix zvnutra atd..)?

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 03 led 2008 10:27

Zadnej stres. Tohle uz jsem, resil mnohokrat v dobach kdy jsem sbiral analogovy syntaky kterejma casto tekl vsechen moznej alkohol ci jidlo.

To chrasteni v potacich zpusobuje cukr, kterej lepi a pouta k sobe prach a jinou spinu coz zpusobuje prerusovani kontaktu. Idealni je zasazena mista proplachnout a umejt lihem (popr okenou ktera je na bazi lihu). Voda to neresi protoze je potreba zasazeny mista vinem rozpustit. Rozhodne nepouzivej ale zadny kuchynsky agresivni cistice jako SAVO a pod - protoze tyhle mrchy leptaji a to je spatne.

Cisteni bys mel zvladnou i sam. Pult bude potrebovat samozrejme rozsroubovat. Zamerit se musis na fadery, potenciometry a tlacita. Plosnakum to teoreticky nema proc vadit, jen te pak muze stvat ze pokud to nevycistis uplne cely, tak pri kazdym zapnuti budes mit pocit ze se v mistnosti neko nalejva svarakem : )

hodne stesti

Cyril

Příspěvek od Cyril » 03 led 2008 10:50

ECSON WALDES píše:jen te pak muze stvat ze pokud to nevycistis uplne cely, tak pri kazdym zapnuti budes mit pocit ze se v mistnosti neko nalejva svarakem
Krasna veta, tu si schovej do pripadny autobiografie, prirucky nebo neceho podobnyho!
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 03 led 2008 12:36

ECSON WALDES: dik za radu. vyskusam a dufam ze nedopadnem tak ze rozsrobujem a uz nedam dokopy ;)

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 08 led 2008 10:10

tak som to vcera rozobral.. a cistil pomocou liehu a a tych tyciniek do usi.. ale nestihol som to vecer otestovat...
tak zatial len nejake nejasnosti:
- mal som tam dat viacej liehu? lebo ja som to len tak poutieral a slovo "proplachnout" mi znie ze som to mal tym liehom skor obliat :)
- som zvedavy ci to moje utieranie pomohlo, pretoze som sa prakticky nedostal do vnutra toho knobu, je priletovany k doske.

loudspeaker

Příspěvek od loudspeaker » 08 led 2008 12:23

pokud jsou zalepeny fadery a potaky zevnitr tak asi jedine odpajet, rozebrat a pak vycistit.. zalezi jestli si na to troufnes..

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 08 led 2008 12:53

fadery ten mix nema.. ide tu o par knobov... a rozpajkovavat to urcite nebudem :? damn it.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 08 led 2008 12:59

Solarfall píše:tak som to vcera rozobral.. a cistil pomocou liehu a a tych tyciniek do usi.. ale nestihol som to vecer otestovat...
tak zatial len nejake nejasnosti:

- mal som tam dat viacej liehu? lebo ja som to len tak poutieral a slovo "proplachnout" mi znie ze som to mal tym liehom skor obliat :)
- som zvedavy ci to moje utieranie pomohlo, pretoze som sa prakticky nedostal do vnutra toho knobu, je priletovany k doske.

Proplachnuti potenciometru je nejucinejsi reseni jak je vratit k jejich funkcnosti. Ja pouzival lekarskou pipetu, do ktery jsem nabral lih a vstriknul ho nemaly mnozstvi do otvoru vedle hridelky a potom jsem potenciometrem dlouho otacel. Otaceni je duleztiy protoze pohyb jezdce v potenciometru pomuze odstraneni a vyplachnuti necistot. Odpajeni potaku ve vetsine pripadu neni potreba. To bejva potreba pouze u mechanickyho poskozeni coz neni tvuj pripad.

Obrázek

.

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 08 led 2008 13:05

Naber lih do injekcni strikacky a zkus ho dostat dovnitr knobu, nezapomen ze jde o to rozpustit cukr(coz lih zvladne) a sam se potom odpari, zkus opakovat a melo by byt po problemu(po spine). Zkratka neboj se ho tim lihem polejt.

Edit: Ecson byl rychlejsi, to otaceni knobem dodrz.

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 08 led 2008 13:48

dik za vyborne rady :)

ECSON WALDES: A èo si predstavujete pod takým slovom "hridelka"?

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 08 led 2008 14:58

Solarfall píše:dik za vyborne rady :)

ECSON WALDES: A čo si predstavujete pod takým slovom "hridelka"?
Nejprve k ty hridelce(hridel) to je ta tycka uvnitr knobu, kterou otacis doleva a doprava(regulujes tim panoramu,hlasitost...)

A ted k tomu ironickemu dekovani(snad sem te nepochopil spatne), pokud tem radam neveris, nezbyde ti nic jinyho nez odnest svuj pult do servisu a oni ti to tim lihem prolejou na odborny urovni. :)

Shodan

Příspěvek od Shodan » 08 led 2008 15:01

... a naúčtujou ti asi tak dvě cisterny toho lihu. :twisted: (ale já myslím že to ironicky nemyslel)
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 08 led 2008 15:14

A ted k tomu ironickemu dekovani(snad sem te nepochopil spatne)
:shock:
tak to si pochopil spatne. dakoval som uprimne.

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 08 led 2008 15:28

4Solarfall: Tak to se ti musim verejne omluvit. Promin, vyznelo mi to hrozne ironicky. :oops:

Odpovědět