Adam A7 - tuning?

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
nixx

Adam A7 - tuning?

Příspěvek od nixx » 15 lis 2009 22:11

Thread o Adam A7 je uz dost dlouhy a neprehledny, tak jsem si dovolil zalozit nove tema.

Zajimalo by me, jestli by sly tyto monitory posunout o tridu nahoru nejakym "tuningem" elektroniky (crossover, zesilovac). A taky jestli by financne takova modifikace neprevysila porizovaci cenu beden (=mela nejaky smysl).
Je mi jasne, ze S1A z nich nikdo neudela (uz proto, ze A7 nemaji hexa-cone woofer), ale treba by jim presto slo citelne pomoct.

(Jestli se to tu uz v minulosti resilo, tak se omlouvam... search jsem zkousel, ale vyraz "A7" je pro zdejsi vyhledavac moc kratky :roll: )

Amorph
Moderátor

Re: Adam A7 - tuning?

Příspěvek od Amorph » 15 lis 2009 22:23

tak mozna kdybys ty vnitrnosti dal do jiny bedny. jinak si k nim lidi dokupujou sub.

nixx

Příspěvek od nixx » 15 lis 2009 22:58

Dik za odpoved :)
Ani mi tak nejde o basy...
Premyslim, jestli kdyz si koupim A7 a casem nejaky Sub k nim, jestli pak bude jeste kam dal jit za nejaky rozumny penize.
Kdyby ty vnitrnosti mohly hrat lip v jiny bedne, tak verim, ze by to tak "pan Adam" delal uz z vyroby... vetsi bedna uz by v cene takovej rozdil nedelala. Aspon mi to tak prijde.

Tady jsem nasel nejaky thread, kde jsou fotky pajslu A7: http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=13511

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 15 lis 2009 23:04

nixx: no mozna mas pravdu, ze tam bude i nejakej rozdil v elektornice, ale kazdopadne v tomhle pripade jako rozumnejsi nez to tunit mi prijde to po case, az ti prestanou stacit je prodat a koupit lepsi.

nunu

Příspěvek od nunu » 15 lis 2009 23:11

Amorph píše:nixx: no mozna mas pravdu, ze tam bude i nejakej rozdil v elektornice, ale kazdopadne v tomhle pripade jako rozumnejsi nez to tunit mi prijde to po case, az ti prestanou stacit je prodat a koupit lepsi.
Rozhodne. Nicmene mi prisly A7 celkem fajn, na to teda kolik stoji samo. Aby to bylo citelne lepsi, bude to neco stat. Nicmene cast uspechu je dobre ty bedny nakrmit. Pokud do toho cpes nejaky hnuj jako leze treba z audiophile usb, tak je cokoliv zbytecne.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 15 lis 2009 23:20

Ale pripojovat na ne nunudac je taky dekadentni ;)
Jestli ti vyhovuje Adam zvuk, kup si P11, slusny bedny a vydrzej ti imho dlouho.

nixx

Příspěvek od nixx » 15 lis 2009 23:35

nunu: krmil bych to z TC Electronic Konnekt 24D... Nevim, jak dobry/spatny ten jejich DAC je. Nemel jsem moznost to primo porovnat s necim jinym. Slysel jsem nazory, ze je to o chlup lepsi/srovnatelne s RME.

Kermitak: diky... jde o to, ze na A7 bych finance vyclenil asi driv nez na P11. Asi je rozumny, jak pise Amorph, A7 potom prodat a priplatit si na neco lepsiho (treba ty P11). Pohyboval jsem se jednu dobu ve studiu, kde byly S3A a slysel jsem i Amorphovy Adamy - celkem se mi ten zvuk libi :)

nunu

Příspěvek od nunu » 15 lis 2009 23:55

Ja ted takovou shodou okolnosti pripojil sluchatka na audiofilku usb a to co z toho leze je naprosty hnus. Takovy ze moje onboard zvukarna hraje naprosto dokonale. Proto zasada cislo jedna - dobre nakrmit. Zasada cislo dve cely retezec je tak dobry, jak dobry je jeho nejslabsi clanek...

nixx

Příspěvek od nixx » 16 lis 2009 00:06

nunu: ok, ale o Audiophile USB tady rec nebyla :-) Myslim, ze TC bude o kousek dal... Kazdopadne dik za pripominku.
Spis by me zajima, jestli se zvuk A7 da znatelne posunout k lepsimu prekopanim elektroniky, pripadne "jen" vymenou soucastek za kvalitnejsi. Uvazujme, ze prevodnik ted nehraje roli ;-)
Myslim, ze majitelu A7 je tu dost a kdyby se nasel nekdo, kdo by delal takovy tuning za smysluplnou cenu, mohl by si tak treba i pekne privydelat :-)

matucha

Příspěvek od matucha » 16 lis 2009 00:39

Ja si myslim, ze to je konina chtit predelavat. Cas/Penize/Nejistej vysledek.

Lepsi je nasetrit na lepsi bednu, kdyz ti A7 nestaci.

nunu

Příspěvek od nunu » 16 lis 2009 10:33

nixx - jasne, to jsme se dozvedeli pozdeji ze mas TC, ja to smeroval spis na Kermita. Nicmene k tomu tvemu problemu. Jedinne co s tim muzes udelat, je vymenit ty srackove operaky za mene srackove, ultre kvalitni tam vzhledem k tem svabum na konci nema smysl davat. Co kus to cca 100Kč. Spocitej si kusy a vidis minimalni cenu co to bude stat. Pak jeste musis najit nekoho kdo ma veci na to, aby to dokazal vymenit a dat nove. Jelikoz stejny plebs budes mit i ve zvukovce ( sorry, to neni rypani, to je fakt ), je cela tato snaha ponekud kontraproduktivni, zasadne si nepomuzes.

Co ti na nich nejvic vadi ?

kexik

Příspěvek od kexik » 16 lis 2009 10:52

nixx: tuning A7 tak aby mal zmysel by bol projekt pre DIY freaka, ktory by sa URCITE financne neoplatil. bolo by to zaujimave vylozene len pre cloveka, ktory by si tym chcel nieco dokazat alebo to urobil viacmenej zo spasu. vzasade si nemyslim ze by pomohla vacsia bedna, tam bude navrh skoro urcite spravny. urcite by pomohlo do toho zakopat lepsie koncaky a vyhybku, tam sa nabeton najviac setrilo. ale postavit dostatocne maly a pritom kvalitny dvojity koncak z diskretnych suciastok neni ziadna prca a bol by to mozno projekt na par mesiacov sustavnej cinnosti a vobec by sa nemusel podarit ani profikovi. mozo ak by sa dali kupit nejake casti elektroniky z vyssich modelov ako nahradne diely, ale tam je cenova politika taka, ze su umyselne predrazene, aby sa podobne crossgrady vylozene financne neoplatili

nixx

Příspěvek od nixx » 16 lis 2009 12:11

Diky vsem za odpovedi... asi jste me presvedcili :)

nunu: ja ty bedny jeste nemam, jenom me tahle myslenka zaujala a chtel jsem udelat trochu pruzkum...

nixx

Příspěvek od nixx » 16 lis 2009 12:12

A jako perlicku posilam jeden pekny tuning A7, i kdyz trochu z jineho soudku :-)

Obrázek

psk501

Příspěvek od psk501 » 01 pro 2009 19:56

nixx píše:A jako perlicku posilam jeden pekny tuning A7, i kdyz trochu z jineho soudku :-)
Ne ze by to bylo podstatne ale podle me je to fejk. /5 minut ve photoshopu
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět