ADAM S#X rada

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
matucha

ADAM S#X rada

Příspěvek od matucha » 05 dub 2009 10:53

Nova generace ADAMu s novejma vejskacema. Zajimava je absence paskovejch stredu a misto toho vyuziti stredovejch hexacone repraku.

U tech vertikalnich modelu bude ten stredovej reprak urcite pozitivne pusobit na citelnost sterea, protoze je s vejskacem hezky blizko a na ose.

Je otazka, co se stalo s basama. Papirove nic.

http://adam-audio.com/studio/

Obrázek

S1X - 899.00 E za ks vcetne DPH

Obrázek

S2X - 1299.00 E za ks vcetne DPH

Obrázek

S3XH - 2399.00 E za ks vcetne DPH

Obrázek

S3XV - 1899.00 E za ks vcetne DPH

Obrázek

S4XH - 3199.00 E za ks vcetne DPH

Obrázek

S4XV - 2899.00 E za ks vcetne DPH

matucha

Příspěvek od matucha » 05 dub 2009 11:11

Ecson>

Novy ADAMy to mi uplne uteklo. Vidis me se designem docela libej, vic nez ta starsi rada. Co me ale zajima je zvuk. Konkretne jsem zvedavej na nastupce S3A kam se od nej posunula konstrukcne - pokud zustal hezkej detail vejsek a stredu starejch S3A a pokud maj tyhle novy ted nove uroven basu tam kde by mela bejt (koukam misto 6ti palce u S3A jsou u S3XH ted 7mi palce) muze to bejt fajn bedna. No sem fakt zvedavej. Mimochodem odhad ceny je venku ?
S tou velikosti repraku u S3A se pletes, S3A mely vzdycky 7"... kdyz si vezmu kalkulacku, tak mi tech 186mm vychazi jako 7.3" ;-) hehe.

Ty vertikalni 3ky maj 9", horizontalni 4ky maj 2x9" a vertikalni 4ky 12".

matucha

Příspěvek od matucha » 05 dub 2009 11:16

Pro zajimavost O410 klein-hummel

Obrázek

Ten ma 10" a kus stoji 3150 s DPH u thomanna.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 05 dub 2009 11:42

matucha píše: S tou velikosti repraku u S3A se pletes, S3A mely vzdycky 7"... kdyz si vezmu kalkulacku, tak mi tech 186mm vychazi jako 7.3" ;-) hehe.

Aha : ) mel jsem za to ze jsou to 6ti palce. Mozna sem si to myslel proto protoze mi u S3A vzdycky chybel bass. Sem zvedavej jestli S3XH je na tom lip, pak by to mohla bejt fajn bedna.

Jinak co sem se dival na forech po svete tak lidi z novyho designu moc odvareni nejsou. Tyhle novy ADAMy vypadaj trochu nelakave hlavne proto ze jsou tyhle vizualizace takhle prehnane presvetleny, v beznym svetle to budou klasicky cerno-cerny bedny. Ta sedo bila je neprirozena. Woofery taky nebudou tak zluty ale tmavy, tak jako S3A ma malinko nazelenalej povrch ale ve vysledku je to v podstate cernej reprak.

tady jsem udelal malou Photoshop zmenu kontrastu:

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) ECSON WALDES dne 05 dub 2009 11:47, celkem upraveno 1 x.

atlantel

ADAM S3XH

Příspěvek od atlantel » 05 dub 2009 11:46

ADAM S3XH som si vypocul teraz vo Frankfurte a ten stredovy ETON hra fakt pekne. Zensky vokal nadherne vystupil "do tvare" , ale pasoval tam - netrcal. Chlapik tam CD priebezne prepinal medzi rozne modely, ale tieto hrali posobivo.

matucha

Příspěvek od matucha » 05 dub 2009 12:00

Jirko > ve tme vsechno vypada o kus lip ;-).

atlantel > a co ty 4ky?

aum generator

Re:

Příspěvek od aum generator » 07 dub 2009 13:47

matucha píše:
Ecson>

Novy ADAMy to mi uplne uteklo. Vidis me se designem docela libej, vic nez ta starsi rada. Co me ale zajima je zvuk. Konkretne jsem zvedavej na nastupce S3A kam se od nej posunula konstrukcne - pokud zustal hezkej detail vejsek a stredu starejch S3A a pokud maj tyhle novy ted nove uroven basu tam kde by mela bejt (koukam misto 6ti palce u S3A jsou u S3XH ted 7mi palce) muze to bejt fajn bedna. No sem fakt zvedavej. Mimochodem odhad ceny je venku ?
S tou velikosti repraku u S3A se pletes, S3A mely vzdycky 7"... kdyz si vezmu kalkulacku, tak mi tech 186mm vychazi jako 7.3" ;-) hehe.

ja som raz pisal prave do ADAM, ze na stranke maju nejake cisla (este ohladom starej S serie) v cm, a ze ked to prepocitam na inche, ze to nesedi s tym co picu, a oni mi tvrdili ze pri bedniach to tie 6" 7" 8" neni o prepocitani kalkulackou obvodu woofera z cm :?: :?: (moc som to nepochopil. skusim vyhrabat ten stary mail ale bolo to pred vela rokmi / asi ho uz nemam)
jihad on riaa & soza.

matucha

Re: ADAM S#X rada

Příspěvek od matucha » 08 dub 2009 10:58

Nj, ale jak potom k tomu cislu dospejou? Ze by palce u repraku mely nejakou specialni referencni hodnotu a milimetry byly jen tak pro legraci?

Jinak na GS k filosofii tech novejch repraku, vcetne toho, proc tam neni ART midrange neco rika Klaus Heinz (majitel firmy). Docela stoji za precteni (proto sem davam citace).
Quote:
Seems smaller models get better bass, bigger models get better highs hard to say anything before listening, but the sx3 does look interesting. No x-art midrange?

let me - ADAM designer Klaus Heinz - make some comments to the questions I read.

One of the most popular: why did the ART midrange disappear? Answer: I wanted to have the S3 and S4 models symmetrical, so that they can be used in 5.1 set ups without compromise. Therefore I had to introduce a cone midrange in both cases, that could start above 300 Hz (280 in the S4´s, 350 in the S3´s) to have the woofers working in the same frequency band without causing audible onterferences (these depend on the wavelenghts involved). So there are no more A or B soeakers.

Furthermore I hoped to improve the mids in the S3, and to have less dostirtions from the new X tweeter as it starts at 2800 Hz now.

The by far most important truth for all these discussions from my point of view: the proof is in the listening. Please give it a try, they deserve it.

After 4 days at the Frankfurt show I feel entitled to say: the comments where as clear as they could be that the SX models are a big step forward, including Michael Wagner saying: "The S3A sound broken" - certainly not the case, but of course I was glad to have a positive comment from this so proven S3A user.

Let me add that we built the S Series - S2A, S3A and S4A - for 10 years, so it was time to change.
I saw too many different requiements in the studios to offer just a horizontal or just a vertical s3X,. They have the same mid/high section including the same filters, so hey can be properly mixed for 5.1 . The S3X-V is a little less in price than the S3A, the S3X-H is appr. 18% more expensivethatn the S3A, due to double the power, a second wofer and an extra amp channel.

Well 50 kHz was not a #1 design goal, it happened when I opened the slots in the frondue to the availability of large nedyme magnets, I have one big block in the back now instead of 8 small ones that had to be in front of the diaphragm. I claim they sound even more open than the S3A tweeters, but I would not claim that this is because of the 50 kHz bandwith.

The new models are less of a nearfield as their driver area is bigger, so they need a little bit more distance, 1,8 m I did say at least.

We stopped making passive moniors (besides ANF10) many years ago, no interest we found. I have the same sound ideal fr all ADAM speakers, be they actice or passive or Pro or HiFi.

No immediate plans for other models at the moment, we are busy to introduce 6 new models right now…

KLaus

kexik

Příspěvek od kexik » 08 dub 2009 13:10

matucha: na europskych reprach byva v milimetroch roztec montaznych dier a v palcoch efektivny priemer membrany

Greeny

Příspěvek od Greeny » 20 dub 2009 13:19

CZ ceny ADAM SX:

http://eshop.prodance.cz/default.asp?Pg ... p&MRK=2847

Jinak jenom doplním, že všechny středobasové reproduktory SX řady mají větší magnety a modely S3 a S4 oproti předchůdcům i větší cívky. Sami k tomu říkali, že víceméně doháněli akustické možnosti tweeteru, které nebyly u předchozích modelů zcela využité... Takže je to rozhodně zajímavé pro ty, pro které původní S řada nebyla na basech dostatečně výrazná...

Odpovědět